Na czym polega skleroterapia?
Zabiegi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na czym polega skleroterapia?

Artykuł sponsorowany

Jeśli masz problemy z żylakami bądź pajączkami, powinieneś skorzystać ze skleroterapii. To bezbolesna i skuteczna metoda na pozbywanie się problemu zarówno pod względem estetycznym, jak i zdrowotnym. Dowiedz się więcej o skleroterapii, aby w razie potrzeby móc z niej bezpiecznie korzystać.

Czym jest skleroterapia?

Skleroterapia to podstawowa, bezbolesna i skuteczna metoda leczenia pajączków na nogach oraz żylaków. Polega na kilkukrotnym podaniu w uszkodzone miejsca specjalnego środka chemicznego, który wpływa na ściany naczyń. Celem skleroterapii jest uszkodzenie ścian żył, a dokładnie wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego, który ostatecznie doprowadzi do wzmocnienia włóknienia i zrośnięcia się naczyń krwionośnych. Zabieg tego typu składa się z kilku sesji, podczas których sprawdza się stan zmian na skórze i pomaga się w regeneracji nóg. Co bardzo ważne, skleroterapia wpływa nie tylko na pajączki i żylaki, lecz także na rozstępy czy blizny.

Jakich preparatów używa się do skleroterapii?

Wykonując skleroterapię, należy odpowiednio dobrać preparat do potrzeb pacjenta. Wybór substancji jest zależny od różnych parametrów, głównie od głębokości uszkodzonego naczynia, jego średnicy, ilości żylaków i od zaburzeń przepływu. W przypadku niewielkich zmian, głównie pajączków i małych żylaków, wykorzystuje się Aethoxysklerol, który wstrzykuje się pod skórę, w uszkodzone miejsce. Ważne jednak jest to, że do skleroterapii wykorzystuje się środki działające na tłuszcze, które wchodzą w skład ściany naczynia. Często używany jest do tego zabiegu polidokanol, który podaje się za pomocą niewielkiej igły. Cały proces jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji ani znieczulenia. Ważne jest to, aby zabieg był przeprowadzany przez specjalistów. Jeśli interesuje cię skleroterapia Wrocław oferuje ciekawą opcję, którą wykonują doświadczeni i wyspecjalizowani lekarze, którzy gwarantują bezpieczne i skuteczne zabiegi.

Żylaki a pajączki na nogach

Z uwagi na wygląd żylaków, trudno pomylić je z czymkolwiek innym. Ich powstawanie w głównej mierze zaczyna się od pajączków, czyli niewielkich zmian na nogach, które wyglądają jak popękane naczynka. Powstają one z różnych powodów. Są objawem destrukcji naczynek, na które miał wpływ nieprawidłowy przepływ krwi w nogach. Nie zawsze pajączki świadczą o tym, że w następnej kolejności pojawią się żylaki, jednak warto na to zwracać uwagę, aby reagować szybko i zdecydowanie. Skuteczne zahamowanie pajączków może zatrzymać powstawanie żylaków i ich negatywny wpływ na zdrowie całego organizmu. Skleroterapia jest najlepszą metodą na szybkie wyeliminowanie i zahamowanie rozwoju pajączków i żylaków, dlatego warto z niej skorzystać. Więcej o niej poczytać można na stronie https://flebetica.pl/.

Ile trwa zabieg skleroterapii?

Sam zabieg tego typu zajmuje około 30 min. Powinien zostać jednak podzielony na kilka sesji. Wszystko jest zależne od ilości zmian na nogach i ich stanu. Zabieg skleroterapii nie wymaga żadnych przygotowań ani znieczulenia. Po nim pojawić się mogą zaczerwienienia, które są znakiem infekcji, czyli dobrze wykonanego zabiegu. Sama rekonwalescencja po skleroterapii trwa około 2 do 7 dni i polega jedynie na oszczędzaniu nóg, np. na nie narażaniu ich na nagłe zmiany temperatur ani mocny ucisk, np. poprzez noszenie obcisłych ubrań czy też butów na obcasie.

Fot.: Tung Nguyen/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

pięć × pięć =

Rekomendowane
Pomysły na elegancje męskie stylizacje do biura
Pomysły na elegancje męskie stylizacje do biura
Sprawdź nasze inspiracje na korporacyjne outfity, które pozwolą Ci wyrazić siebie lub dopasować się do innych pracowników. Baw się modą i zapewnij sobie najwyższy komfort!
Jak dopasować <strong> kolor włosów </strong>do karnacji?
Jak dopasować kolor włosów do karnacji?
Jeżeli chcesz zmienić kolor włosów, ale nie jesteś pewna, na jaki powinnaś się zdecydować - przeczytaj nasz artykuł!
Na czym polega <strong>pedicure japoński</strong>?
Na czym polega pedicure japoński?
Japoński pedicure to zabieg, który może uratować nawet bardzo zniszczone paznokcie u stóp. Można go również zrobić w domowym zaciszu - sprawdź, w jaki sposób!
Ostatnie wpisy