<strong>Twoim włosom brak blasku?</strong> Spróbuj naszej pielęgnacji!
KosmetykaProblemyWłosy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Twoim włosom brak blasku? Spróbuj naszej pielęgnacji!

Twoja fryzura się nie układa? Włosy są szare i matowe? A może kruszą się i rozdwajają? Mamy na to sposób! Dowiedz się, jak zapuścić zdrowe i pełne blasku włosy!

Stres, zła dieta czy brak odpowiedniej pielęgnacji mogą spowodować, że twoje włosy będą pozbawione energii i blasku, albo zaczną się kruszyć, łamać i puszyć. Jednak bez obaw! Wciel w życie kilka naszych protipów, a na efekty nie będziesz musiała długo czekać!

Szampony

Jeżeli do tej pory używałaś szamponów zawierających mocne środki myjące, na przykład SLS, to twoja skóra głowy oraz włosy mogły się przesuszyć. Warto na jakiś czas z nich zrezygnować i rozpocząć stosowanie delikatniejszych, najlepiej ziołowych odpowiedników. Pamiętaj, że szampon wybieramy do potrzeb skóry głowy, a nie do włosów.

Metoda OMO

Metoda OMO to skrót od odżywka-mycie-odżywka. Polega na nałożeniu odżywki lub maski na zwilżone włosy przed myciem skóry głowy. Będzie ona zabezpieczała je na całej długości przed drażniącym i wysuszającym szamponem; warto wiedzieć, że wiele odżywek posiada w swoich składach delikatniejsze substancje myjące, które nie tylko dobrze oczyszczają, ale dodatkowo odżywiają i nawilżają włosy. Następnie myjesz skórę głowy i spłukujesz wszystkie produkty.

Na osuszone włosy ponownie nałóż odżywkę (warto zastosować inną) i trzymaj ją przez 15-30 minut, a następnie spłucz.

Cały proces może wydawać się długi i skomplikowany, ale po miesiącu twoje włosy będą lśniące i pełne blasku.

Uważaj czym osuszasz włosy

Mokre włosy są podatne na uszkodzenia, dlatego do ich osuszania używaj miękkich ręczników lub bawełnianych koszulek. Staraj się również nie pocierać ich podczas osuszania – delikatnie odciśnij nadmiar wody i pozostaw je swobodne. Pamiętaj również, aby nie przetrzymywać włosów zbyt długo pod ręcznikiem.

Zabezpieczaj końce

Po każdym myciu zabezpieczaj końcówki olejkami lub jedwabiem w płynie. Dzięki temu nie będą się one rozdwajać i przesuszać.

Wczesuj odżywkę

Jeśli chcesz, aby odżywka lub maska lepiej zadziałała, wczesuj ją we włosy, dzięki czemu dokładnie wniknie w każde miejsce. Najlepiej przed myciem dobrze rozczesać włosy, aby podczas wczesywania odżywki ich nie szarpać, bo mogą ulec uszkodzeniu.

Stosuj olejowanie włosów

Jeżeli cierpisz z powodu suchych i łamliwych włosów, raz w tygodniu koniecznie wykonaj ich olejowanie. Możesz to zrobić za pomocą zwykłej oliwy z oliwek, oleju kokosowego lub kupnych produktów drogeryjnych. Olejowanie warto wykonać na sucho lub na podkład z aloesu, wody lub wody z cukrem, co pozwoli olejkowi lepiej wniknąć w strukturę włosa.

Jeżeli jednak nie dajesz sobie rady z włosami, warto udać się do fryzjera, który doradzi idealną pielęgnacje dla twoich włosów.

https://www.instagram.com/p/CFWXBfxjHrg/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

czternaście − dwa =