Depilacja miejsc intymnych laserem. Co warto wiedzieć przed zabiegiem?
KosmetykaZabiegi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Depilacja miejsc intymnych laserem. Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Depilacja miejsc intymnych cieszy się coraz większą popularnością, ale to wciąż często temat tabu. Większość kobiet, wybierając się na depilację, wybiera zabieg laserowego usuwania owłosienia. To dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala pozbyć się włosków trwale i skutecznie. O szczegółach takiej depilacji dowiesz się więcej, czytając ten artykuł.

Rodzaje laserowej depilacji miejsc intymnych

Od osobistych preferencji zależy to, w jaki sposób depilacja zostanie wykonana. Oto kilka z nich. 

  1. Depilacja klasyczna – jest to depilacja owłosienia wyłącznie do linii majtek. 
  2. Depilacja kalifornijska – jest to depilacja bardziej obszerna, sięgająca do linii stringów. 
  3. Depilacja hollywoodzka – to pełne usunięcie całego owłosienia, bez pomijania pośladków i szpary między nimi. Ten rodzaj depilacji jest bardzo popularny.
  4. Depilacja francuska – polega na klasycznym usuwaniu włosków z górnej części oraz wzgórka łonowego. Przy tym sposobie możemy zostawić paseczek włosków, którego grubość oraz długość indywidualnie ustala się z osobą przeprowadzającą zabieg. Ten rodzaj depilacji nie obejmuje warg sromowych i okolic pośladków. 
  5. Depilacja brazylijska – to najpopularniejszy rodzaj depilacji bikini. Obejmuje on całkowitą depilację z przodu i z tyłu. Podobnie jak w depilacji typu french – można zostawić pasek na wzgórku łonowym.

Na czym polega laserowa depilacja? 

Depilacja laserowa miejsc intymnych to trwałe usunięcie owłosienia tych okolic za pomocą wiązki lasera. To usuwa zarówno łodygę, jak i cebulkę włosa. Dzięki dużej powierzchni głowicy lasera zabieg jest szybki, a nowoczesne lasery oferują zabiegi mniej bolesne.

Przygotowanie do zabiegu

Po podjęciu decyzji o laserowej depilacji miejsc intymnych należy udać się do kosmetologa. Specjalista przeprowadzi wywiad, w którym zapyta o Twój stan zdrowia, przebyte choroby oraz zażywane leki. Kolejnym krokiem będzie próba laserowa. Kosmetolog powinien ją przeprowadzić, aby dobrze dobrać parametry urządzenia. Miejsce. na którym została wykonana, należy obserwować przez 48 godzin. Jeżeli nie pojawiła się żadna reakcja alergiczna, to po tym czasie nadchodzi moment zabiegu. 

Powinnaś pojawić się na nim idealnie ogolona. Jeżeli nie będziesz potrafiła dokładnie tego zrobić, to kosmetolodzy w gabinecie pomogą Ci usunąć pozostałe włoski. Następnie musisz założyć okulary ochronne i czekać na dalsze kroki specjalisty.

Depilacja laserowa – czy warto?

Mimo tego że depilacja to nadal temat tabu, a wiele kobiet wstydzi się skorzystać z usług gabinetów oferujących tę usługę, to warto się nad tym zastanowić. Golenie okolic intymnych maszynką często powoduje podrażnienia i skaleczenia. Jest to również mniej precyzyjna metoda, a jej efekt utrzymuje się krótko. Depilacja laserowa miejsc intymnych to gwarancja skuteczności, precyzji oraz długotrwałego efektu.

Zdj. główne: Helen Barth/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

szesnaście − trzynaście =

Rekomendowane
<strong>TOP 7 pomadek</strong>, które powiększają usta!
TOP 7 pomadek, które powiększają usta!
Pomadki, które powiększają usta, są prawdziwym hitem. Sprawdź, czego używać, żeby usta stały się pełniejsze i bardziej kuszące!
<strong><em>Sephora Collection</em></strong>: ikoniczna gama kąpielowa w nowej odsłonie!
Sephora Collection: ikoniczna gama kąpielowa w nowej odsłonie!
Odkryj gamę kosmetyków kąpielowych z serii Sephora Collection!
Jak pobudzić włosy do szybszego wzrostu?
Jak pobudzić włosy do szybszego wzrostu?
Chcesz mieć piękne i długie włosy? Poznaj kilka naszych sprawdzonych metod, aby zadbać o szybszy wzrost włosów.
Ostatnie wpisy