Co to jest <strong>masaż <em>lomi-lomi</em></strong>?
Masaże i rytuałySpa i wellness
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest masaż lomi-lomi?

Masaż lomi-lomi wywodzi się z Hawajów i wykonywany jest w celu zapewnienia duchowego oraz fizycznego  oczyszczenia. Rozluźnia, poprawia samopoczucie, a także przywraca wewnętrzną równowagę. Dowiedz się, dlaczego warto wykonać lomi-lomi.

Masaż stanowi kwintesencję polinezyjskiej filozofii, która koncentruje się na uzyskaniu równowagi między ciałem i duchem. Natomiast samo lomi-lomi oznacza w języku hawajskim dotyk delikatnej łapy kota. To delikatne uciski i ugniatanie, które bardzo szybko przynoszą ukojenie, relaks i błogie odprężenie. Co więcej, masaż niweluje stres, nieprzyjemne napięcie mięśni, a także działa odchudzająco i przeciwbólowo.

Lomi-lomi – na czym polega?

Masaż oferuje dobroczynny dotyk, który korzystnie wpływa zarówno na ciało, jak i na ducha. Dlatego ruchy w formie uciśnięć czy ugniatania są delikatne, czułe i działają niezwykle kojąco. Terapeuta wykonujący masaż musi podejść do klienta z życzliwością, a ciało traktować z atencją, uznaniem i aprobatą. Co więcej, w przypadku tradycyjnego masażu lomi-lomi jest tak, że osoba, która ma go wykonać, przed rozpoczęciem zabiegu śpiewa starą modlitewną pieśń, w której prosi o błogosławieństwo dla masowanego.

Masaż wykonywany jest przy udziale jednego lub dwóch masażystów, a także przy pomocy ciepłych olejków, które w połączeniu z przyjemnym dotykiem działają uspokajająco i rozluźniająco. Niezwykle ważną rolę pełni również muzyka. Dzięki niej klient odnajduje wewnętrzną równowagę i harmonię.

Lomi-lomi – korzyści 

Masaż działa silnie odstresowująco, odprężająco i relaksacyjnie. Po jego zakończeniu znika nieprzyjemne napięcie, rozdrażnienie czy niepokój. Co więcej, korzystnie wpływa na stawy, poprawia przepływ limfy i niweluje obrzęki, a także usprawnia przemianę materii czy przyspiesza metabolizm. Poprawia również jakość snu i harmonizuje układ nerwowy. Przed wiekami masaż był stosowany przez władców, którzy stali przed ważnymi życiowymi wyborami. Dlatego do dziś poleca się jego wykonanie przed podjęciem trudnych, istotnych decyzji.

https://www.instagram.com/p/CAhu2Gbj537/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

cztery + dziewiętnaście =

Rekomendowane
<strong>Lekcja makijażu</strong> – jak podkreślić piwne oczy?
Lekcja makijażu – jak podkreślić piwne oczy?
Sprawdź, jak podkreślić piwne oczy, by wyglądać zjawiskowo.
Jakich zabiegów nie powinno się robić latem?
Jakich zabiegów nie powinno się robić latem?
Zabiegi na twarz powinny być wykonywane w konkretnych porach roku. Nie po wszystkich można bowiem wyjść na słońce lub duży mróz. Poznaj te, których nie powinno się wykonywać latem!
Jak wybrać idealne spodnie dresowe na czas ciąży? Praktyczne porady
Jak wybrać idealne spodnie dresowe na czas ciąży? Praktyczne porady
Odkryj praktyczne porady i wskazówki, które pomogą Ci wybrać idealne spodnie dresowe podczas ciąży. Nadaj nowy wymiar swojemu stylowi ciążowemu zachowując komfort i wygodę.
Ostatnie wpisy