Masaż <strong>bańką chińską </strong>– co trzeba o nim wiedzieć?
Masaże i rytuały
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż bańką chińską – co trzeba o nim wiedzieć?

Taki zabieg można wykonywać w gabinecie kosmetycznym, ale coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielny masaż w zaciszu domowym. Bańka chińska czerpie z chińskiej medycyny naturalnej, która inspiruje i intryguje kobiety na całym świecie, ze względu na swoją wysoką efektywność. Co powinnaś o niej wiedzieć przed przystąpieniem do zabiegu?

Początkowo bańkę chińską stosowano przede wszystkim w celach leczniczych do walki z grypą, przeziębieniem, bólem mięśni czy kręgosłupa. Szybko zorientowano się, że masaż tym narzędziem ma także właściwości poprawiające kondycję skóry. Dzisiaj kobiety wykonują go głównie do redukcji cellulitu i rozstępów oraz w celach ujędrnienia ciała i pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z poszczególnych jego partii. 

Jak to działa? Masując bańką ciało, zasysa ona próżniowo naszą skórę i tkanki podskórne, co w efekcie poprawia krążenie limfy i ukrwienie. 

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Masaż bańką chińską to najszybciej działająca, bezbolesna i nieinwazyjna metoda w walce z tzw. skórką pomarańczy oraz modelowaniem ciała. Wykonując go regularnie, jesteś w stanie pozbyć się cellulitu oraz dzięki przyspieszonemu procesowi spalania tkanki tłuszczowej – wysmuklić niektóre partie. Pierwsze efekty pojawiają się szybko, lecz zabiegi trzeba wykonywać regularnie.

Przeciwwskazania 

Masażu bańką chińską nie powinny wykonywać osoby:

  • w ciąży,
  • podczas menstruacji,
  • z niewydolnością krążenia (zapalenie żył i żylaki), a także nadciśnieniem tętniczym, wadami i chorobami serca oraz z rozrusznikiem,
  • z hemofilią,
  • z chorobami nowotworowymi i zakaźnymi,
  • przed ukończeniem 12. roku życia oraz po 80. roku życia,
  • z chorobami skóry.

Jak prawidłowo wykonać zabieg w domu?

Jeżeli zaopatrzyłaś się w gumową lub silikonową bańkę, to nie obawiaj się siniaków i zaczerwienień po masażu. Jest to mit, który zniechęca kobiety do rozpoczęcia regularnego stosowania tej naturalnej techniki. 

Pierwszym krokiem jest rozprowadzenie oliwki na partii ciała, na której chcemy wykonać zabieg. Efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli użyjesz preparatu z dodatkiem składników antycellulitowych, takich jak: kofeina, L-karnityna, zielona herbata, algi morskie czy wyciąg z bluszczu. 

Jeżeli kupiłaś zestaw baniek różnej wielkości, to dopasuj je w zależności od powierzchni masowanej partii i wielkości dłoni, ponieważ przy zabiegu wykonujemy szybkie, intensywne ruchy.

Bezpośrednio przed masażem trzeba bańkę podgrzać, najlepiej przez kilka minut w ciepłej wodzie około 40 st. C. Zanurz jej całą powierzchnię, następnie wyjmij i osusz.

Możemy przystąpić do masażu. Przyłóż bańkę do ciała i uciśnij jej czubek. Wykonuj ruchy ku górze. Powinny być one zamaszyste, a masaż równomierny na całej partii ciała. Pierwszy zabieg może być lekko bolesny. Następnie, po ruchach linearnych, wykonujemy ruchy koliste. Można stosować technikę ósemek.

Ile powinien trwać masaż?

Od 15 do 30 minut. Dla uzyskania pożądanych efektów należy go wykonywać w kilkudniowych odstępach.

O czym trzeba pamiętać? 

Masaż bańką chińską wykonywany w domu nie jest skomplikowany, ale ważne jest, aby pamiętać o kilku zasadach:

  • jeżeli chcesz odessać bańkę, nie rób tego na siłę, nie odciągaj jej bokiem ani ku górze. Delikatnie włóż palec do środka, a powietrze automatycznie dostanie się do środka i ucisk ustąpi;
  • ruchy podczas zabiegu powinny być symetryczne. Poświęcaj tyle samo czasu i uwagi każdej partii ciała;
  • bańka chińska to nie czarodziejskie narzędzie, które po jednym użyciu przyniesie spektakularne efekty. Kluczem jest tutaj systematyczność. Najlepiej masaż wykonywać co dwa dni. Wtedy możemy spodziewać się zadowalających efektów;
  • ważna jest również pielęgnacja ciała po wykonanym masażu. Pobudzona skóra szybciej i lepiej wchłonie składniki aktywne, dlatego dobrym pomysłem będzie nawilżenie jej balsamem lub serum. Dla jeszcze lepszych efektów możemy użyć produktów o działaniu ujędrniającym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

18 − dziewięć =

Rekomendowane
Co daje <strong>poranny trening? </strong>Poznaj 10 korzyści
Co daje poranny trening? Poznaj 10 korzyści
Zamiast kilku filiżanek kawy postaw na poranny trening! Poznaj 10 korzyści, które wynikają z porannych ćwiczeń lub biegania.
Jak stworzyć modną weekendową stylizację?
Jak stworzyć modną weekendową stylizację?
Zobacz pomysły marki bonprix na weekendowe jesienne stylizacje!
Zabiegi trychologiczne na łuszczycę skóry głowy
Zabiegi trychologiczne na łuszczycę skóry głowy
Łuszczyca to przewlekła choroba skóry, która manifestuje się w postaci zaczerwienionych, łuszczących się plam, często pokrytych srebrzystymi łuskami. Choć może […]
Tagi
Ostatnie wpisy