Jak często stosować peeling do twarzy latem?
CeraPielęgnacja
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak często stosować peeling do twarzy latem?

Podstawą dbania o wygląd powinna być odpowiednia pielęgnacja. To ona sprawia, że wychodzenie z domu bez makijażu nie jest problemem. Nieodłącznym elementem odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy jest peeling. Jest on szczególnie ważny latem, kiedy skóra narażona jest na działanie wysokich temperatur i promieni słonecznych. W tym artykule dowiesz się więcej o peelingu. 

Po co stosuje się peeling?

Peeling to coś, o czym nie możesz zapominać. Wykonuje się go w celu dogłębnego oczyszczenia skóry oraz złuszczenia i usunięcia martwego naskórka, który pozostaje na twarzy. Dzięki temu poprawia się kondycja cery – nabiera ona blasku i staje się gładka. Co więcej, po zastosowaniu peelingu kosmetyki do pielęgnacji użyte w kolejnych etapach lepiej się wchłaniają oraz mają lepsze działanie.

Rodzaje peelingów

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje peelingów: enzymatyczny i mechaniczny. 

Peeling enzymatyczny to rodzaj kosmetyku, który nakłada się jak maseczkę, następnie odczekuje się kilka lub kilkanaście minut i spłukuje. Enzymy i kwasy obecne w tym produkcie złuszczają naskórek. Jest to bezpieczna opcja, szczególnie dla skóry problematycznej i trądzikowej.

Peeling mechaniczny złuszcza martwy naskórek za pomocą pocierania zawartych w nim drobinek o skórę. Taki peeling stosuj tylko wtedy, gdy nie masz wyprysków i ran. Pilnuj również, aby pocieranie nie było zbyt mocne. 

Peeling z drobinkami z powodzeniem możesz wykonać w domu! Wystarczy, że wymieszasz łyżkę cukru lub fusów po kawie z ulubionym żelem do mycia twarzy i gotowe. 

Jeszcze jednym rodzajem peelingu jest peeling kwasowy. Należy on do grupy kosmetyków chemicznych, a dzięki zawartości kwasów ma działanie złuszczające i oczyszczające. Podczas stosowania kosmetyków z wysokim stężeniem kwasów należy pamiętać, że niezbędne jest stosowanie kremu z filtrem SPF 50 na dzień. Ochroni to skórę przed działaniem promieni słonecznych i zapobiegnie powstawaniu przebarwień.

Jak często stosować peeling latem?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak jak w stosowaniu każdego kosmetyku bardzo ważne jest to, aby na bieżąco obserwować stan skóry. Najlepiej używać peelingu raz w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że w niejednym przypadku może się okazać, że skóra potrzebuje złuszczenia częściej lub rzadziej. Najlepiej jednak nie przekraczać dwóch razy w tygodniu.

Znaczące są również aktualny stan cery oraz rodzaj wykonywanego peelingu. Jeżeli jest on mocny i intensywnie złuszcza naskórek, to potrzeba jego stosowania będzie występowała rzadziej niż w przypadku delikatniejszych produktów. Jeżeli jesteś odwodniona, a Twoja skóra jest przesuszona, również będziesz potrzebowała częstszych peelingów, aby pozbyć się suchych skórek. Z tego powodu warto dbać o wypijanie odpowiedniej ilości płynów każdego dnia. Zadbaj o to na wakacjach oraz po ich zakończeniu.

Zdj. główne: Faran Raufi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

10 − 5 =

Rekomendowane
Orientalny make-up – pomysł na wieczorowy look!
Orientalny make-up – pomysł na wieczorowy look!
Nie masz pomysłu na wieczorowy makijaż? Wypróbuj orientalny look!
<strong>Zabiegi wybielające zęby</strong> – kiedy należy się na nie zdecydować?
Zabiegi wybielające zęby – kiedy należy się na nie zdecydować?
Nie wiesz, kiedy zdecydować się na wybielanie zębów? Podpowiadamy, co odpowiada za kolor uzębienia oraz kiedy najlepiej wykonać zabieg.
Jak wykonać makijaż smokey eye?
Jak wykonać makijaż smokey eye?
Makijaż smoky eye – sprawdź, jak go odpowiednio wykonać i na jaką okazję się sprawdzi!
Ostatnie wpisy