Metoda 1 minuty – poznaj pielęgnacyjny <strong>sekret Koreanek</strong>
CeraMakijaż
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Metoda 1 minuty – poznaj pielęgnacyjny sekret Koreanek

Koreanki znane są z fenomenalnej urody. Piękna, nieskazitelna cera – nie ma co się dziwić, że każda kobieta na świecie też chce tak wyglądać. Warto więc poznać ich pielęgnacyjny sekret, czyli metodę 1 minuty.

Koreanki jak nikt inny na świecie znają się na pielęgnacji. Nie bez powodu podziwiane są za piękną, nieskazitelnie gładką i czystą cerę. Mają wiele trików, dzięki którym bez problemu uzyskują taki właśnie efekt. Jednym z takich sekretów jest metoda 1 minuty. Na czym polega?

Piękno w 1 minutę?

Metoda 1 minuty jest bardzo łatwa, a może dać naprawdę spektakularne efekty, jeśli chodzi o naszą cerę. Przede wszystkim zmniejsza ryzyko odwodnienia, pomaga też w oczyszczaniu porów. Koreanki są do niej już tak przyzwyczajone, że większość stosuje ją wręcz intuicyjnie. 

Metoda ta polega na odpowiednim aplikowaniu olejku do demakijażu. Chodzi o to, by produkt ten przez minutę wmasowywać w skórę. Dlaczego nie wystarczy pół minuty czy 10 sekund? Otóż taki minutowy masaż pozwala skutecznie rozpuścić kosmetyki do makijażu, a co za tym idzie – dokładnie oczyścić cerę. A właśnie odpowiednie oczyszczanie jej z wszelkich zabrudzeń sprawia, że staje się gładsza i zdrowsza. Bazując na olejach, dostarczamy skórze witamin i wielu cennych składników odżywczych. Gdy już specyfik będzie dobrze wmasowany, następnie usuwamy go delikatną pianką, żelem lub kremem myjącym. Ważne jest, by nie pocierać zbyt mocno skóry, wówczas można naruszyć jej warstwę ochronną. 

Zgodnie z metodą 1 minuty po demakijażu mamy 60 sekund na aplikację kremu nawilżającego, bowiem cera szybko się odwadnia. Zamiast kremu można użyć mgiełki nawadniającej lub serum. 

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

pięć + trzy =