<strong>Lipoliza iniekcyjna</strong> – czym jest i czy warto zdecydować się na zabieg?
Medycyna estetyczna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lipoliza iniekcyjna – czym jest i czy warto zdecydować się na zabieg?

Ćwiczysz, zdrowo się odżywiasz, jednak brzuch lub boczki nie chcą zniknąć? Denerwują cię nazbyt pucołowate policzki lub drugi podbródek? A może nad kolanami zgromadziła się tkanka tłuszczowa? Jest na to sposób – lipoliza iniekcyjna!

Wiele z nas próbuje wyszczuplić uda, pośladki, brzuch lub boczki, stosując różnorodne ćwiczenia i dietę. Wszystko to okazuje się często bezskuteczne w walce z miejscowo zlokalizowaną tkanką tłuszczową. Tu z pomocą przychodzi lipoliza iniekcyjna. Dzięki nowoczesnemu zabiegowi medycyny estetycznej, możesz w sposób nieinwazyjny nie tyko wysmuklić wspomniane rejony, ale i pozbyć się tkanki tłuszczowej nagromadzonej w takich miejscach, jak policzki, podbródek czy plecy.

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Zabieg polega na wstrzyknięciu w problematyczny rejon roztworu fosfatydylocholiny (czasem w połączeniu z deoksycholanem sodu). Zadaniem preparatu jest doprowadzenie komórek tłuszczowych do rozpadu na mniejsze. Dzięki temu ulegają przekształceniu w wolne kwasy tłuszczowe, które są metabolizowane przez organizm i wydalane wraz z moczem. Zabieg wywołuje chwilowy stan zapalny, którego efektem jest stopniowa redukcja tkanki tłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna jest porównywana do liposukcji, jednak w porównaniu z nią zabieg ten jest nieinwazyjny. Co więcej, za pomocą preparatu możesz wyszczuplić policzki czy zlikwidować drugi podbródek, a to nie jest możliwe przy pomocy klasycznego odsysania tłuszczu.

Zabieg jest bezpieczny, ale tuż po nim może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie, które utrzymują się zwykle przez kilka dni. Nie wymaga on za to przechodzenia przez proces rekonwalescencji.

Zdjęcie główne: RF._.studio/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

trzy × 2 =

Rekomendowane
Najważniejsze informacje o maseczkach medycznych
Najważniejsze informacje o maseczkach medycznych
Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu, który odpowie na każde pytanie dotyczące tego rodzaju akcesoriów.
Paletka cieni od Bobbi Brown – sposób na jesienno-zimowy makijaż
Paletka cieni od Bobbi Brown – sposób na jesienno-zimowy makijaż
Marzysz o odważniejszym makijażu, ale nie masz wprawy? Paletka cieni The Essential Multicolor Bobbi Brown jest właśnie dla Ciebie!
Pomysły na elegancje męskie stylizacje do biura
Pomysły na elegancje męskie stylizacje do biura
Sprawdź nasze inspiracje na korporacyjne outfity, które pozwolą Ci wyrazić siebie lub dopasować się do innych pracowników. Baw się modą i zapewnij sobie najwyższy komfort!
Ostatnie wpisy