<strong>Opadające kąciki ust</strong>. Jak je podnieść?
Medycyna estetyczna
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Opadające kąciki ust. Jak je podnieść?

Botoks, kwas hialuronowy, nici PDO, a może kolegen? To innowacje medycyny estetycznej, które pomogą Ci zredukować zwiotczałą skórę wokół ust. Co powinnaś wiedzieć na ich temat?

Kształt ust, ich ładny kontur, estetyczny kolor i odpowiedni poziom nawilżenia mają olbrzymi wpływ na ogólny wygląd całej twarzy. Nie każda kobieta może się pochwalić naturalnie pełnymi wargami, a dodatkowo – ta okolica dość szybko ulega procesom starzenia. Opadające kąciki mogą zdradzać nasz wiek i sprawić, że nasza twarz wygląda smutno.  

Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań urodowych. Na efekty pacjentki nie muszą długo czekać. Natychmiast po zabiegu znika „smutny” wyraz twarzy, a kąciki ust unoszą się. Zabiegi z zakresu tej dziedziny trwają zazwyczaj kilkanaście minut i dla komfortu pacjentki przeprowadzane są w znieczuleniu. Aby zniwelować problem opadających kącików, najlepiej skorzystać z kilku skutecznych zabiegów.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels.com

Botoks

Znany jest przede wszystkim ze swojego działania przeciwzmarszczkowego. Toksyna botulinowa jest jednym z najbardziej popularnych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej od lat 90. XX wieku. Blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, powodując rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek. Podanie preparatu likwiduje zmarszczki mimiczne i ogranicza ich powstawanie w przyszłości, przy czym skóra nadal pozostaje wrażliwa na dotyk. Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej rysy twarzy stają się łagodniejsze, znikają zmarszczki i bruzdy, twarz nabiera młodszego i naturalnego wyglądu.

Kwas hialuronowy

To naturalny składnik skóry – wraz z włóknami elastyny i kolagenu odpowiada za jej sprężystość, elastyczność i gładkość. Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze spada, przyczyniając się do powstawania zmarszczek, zmniejszenia jędrności skóry i utraty wyrazistości rysów twarzy. Z tego powodu nasze kąciki ust z wiekiem opadają. 

Rozwiązanie tego problemu polega na wstrzyknięciu pod skórę preparatu z kwasem hialuronowym. Preparat wstrzykuje się w miejscu zagłębienia skóry pod kącikami ust oraz dodatkowo równolegle tuż obok kącików.

Nici PDO

Dają natychmiastowy efekt uniesienia opadniętych tkanek. Nici liftingujące są wykorzystywane w medycynie estetycznej do wykonywania zabiegów unoszących opadnięte obszary skóry i zapewniają uzyskanie spektakularnych efektów. Obecność nici w tkance wzmacnia obwisłą skórę, mięśnie i ścięgna. Podczas stopniowego wchłaniania się nici dochodzi do odbudowy włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu efekty utrzymują się nawet po całkowitym rozpuszczeniu nici. To jeden z najszybszych możliwych zabiegów podniesienia kącików ust. Efekt uniesienia widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Ponadto wraz z upływem czasu, przez działanie kwasu polimlekowego dochodzi do procesu stymulacji fibroblastów do produkcji elastyny, efektem czego jest wzrost napięcia i jędrności skóry w obrębie obszaru poddanego zabiegowi.

Kolagen

Jest to białko, które stanowi aż 30% całkowitej masy ciała. Odpowiada za jędrność, sprężystość, optymalne nawilżenie skóry, a także cykliczną odbudowę komórek. Ponadto kolagen jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania tkanek i narządów. Niestety wraz z wiekiem następuje spadek zdolności odbudowy tej ważnej substancji. 

Kolagen wygładza głębokie bruzdy i zmarszczki, przywraca utracony kontur twarzy zmieniony starzeniem się skóry. Efekt jego działania trwa dłużej niż kwasu hialuronowego. Przy podaniu go w obszarze ust, możemy sobie poradzić z kompleksem opadających kącików. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

3 + osiem =

Rekomendowane
Jaki makijaż pasuje do <strong>zielonych oczu</strong>?
Jaki makijaż pasuje do zielonych oczu?
Kobiety o zielonej tęczówce podczas wykonywania makijażu powinny sięgać po kontrastujące ze sobą odcienie. Dowiedz się, jaki makijaż będzie najlepszy dla zielonookich!
Dlaczego botoks jest najpopularniejszym zabiegiem wśród Polek?
Dlaczego botoks jest najpopularniejszym zabiegiem wśród Polek?
Kiedyś kojarzony negatywnie, dziś święci triumfy. Sprawdź, dlaczego botoks stał się ukochanym zabiegiem wśród Polek?
Hasyayoga, czyli joga śmiechu krok po kroku na poprawę nastroju!
Hasyayoga, czyli joga śmiechu krok po kroku na poprawę nastroju!
Joga uśmiechu, poza tym, że poprawia humor i samopoczucie, ma jeszcze szereg dobroczynnych właściwości dla samego organizmu. Jak ją praktykować?
Ostatnie wpisy