Co zrobić, gdy <strong>włosy zaczynają wypadać</strong>?
Medycyna estetycznaProblemyWłosy
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Co zrobić, gdy włosy zaczynają wypadać?

Artykuł sponsorowany

Wypadanie włosów spowodowane jest przeróżnymi czynnikami, których eliminacja jest podstawowym działaniem, jakie musimy podjąć. Zanim zaczniesz inwestować w leki i specjalistyczne zabiegi sprawdź, czy w ostatnim czasie nie zmieniła się Twoja dieta, tryb życia lub jakość snu. Wbrew pozorom ma to ogromny wpływ nie tylko na nasze ogólne zdrowie, ale także na kondycję włosów.

Powody wypadania włosów

Zanim zajmiemy się leczeniem, najpierw należy przyjrzeć się przyczynom. Pozwoli to wyeliminować czynniki, które mają wpływ na złą kondycję włosów. Na wstępie wyeliminujmy kilka mitów, a mianowicie: mycie włosów szamponem, suszenie ręcznikiem i czesanie nie powoduje wypadania włosów. Dlaczego ludzie tak uważają? Bardzo często podczas wykonywania tych czynności widzimy, że włosy faktycznie nam wypadają, ale to nie jest przyczyna. W istocie rzadsze mycie szamponem może pogorszyć sprawę, prowadząc do powstawania łupieżu, zapalenia skóry głowy, co jeszcze bardziej przyczyni się do utraty włosów. Czapki, kapelusze i kucyki również są ofiarami oskarżeń, które nie są do końca słuszne. Oczywiście, jeżeli np. koński ogon jest tak ciasny, że pociąga włosy, to zaczną one wypadać. Inne mocne sploty i przedłużenia, które szarpią małe grupy mieszków włosowych również dadzą taki sam efekt.

Istnieje wiele innych czynników, które wpływają na problem wypadania włosów, np. choroby zapalne typu łysienie plackowate, choroby ogólnoustrojowe (np. toczeń), stres, czynniki genetyczne, niezbilansowana dieta. Leczenie jest zróżnicowane i może obejmować połączenie leków miejscowych oraz doustnych, terapię światłem, zmianę diety, interwencje zmniejszające stres.

Dieta

Zalecana jest zbilansowana dieta z dużą ilością warzyw, chudego mięsa i owoców morza . Wskazane produkty zawierają składniki odżywcze, które są niezbędne, jeśli zależy Ci na mocnych włosach. Szukaj pożywienia bogatego w witaminy i zdrowe tłuszcze, np. awokado i jajka. Szpinak obfituje w żelazo, które pomaga w przenoszeniu czerwonych krwinek do skóry głowy, aby przyspieszyć wzrost nowych włosów. Pomarańcze, pomidory i papryka, które bogate są w witaminę C, która wspomaga produkcję kolagenu i utrzymuje mieszki włosowe w dobrej kondycji. Nasiona lnu i chia są pełne kwasów tłuszczowych omega-3, które wesprą wzrost i pomogą utrzymać zdrowe włosy.

Sen

Około 8 godzin snu pozwoli zapewnić ciału i umysłowi odpowiedni czas na odpoczynek oraz regenerację. W licznych badaniach wykazano, że hormon, który pomaga regulować cykl snu, czyli melatonina, wspomaga wzrost włosów (zarówno w przypadku stosowania miejscowego, jak i podczas wydzielania jej podczas snu). Oprócz zapobieganiu wypadaniu, hormon pomaga także w nadmiernym przetłuszczaniu się włosów. Kiedy mało śpisz, poziom stresu wzrasta, co prowadzi nie tylko do spowolnienia wzrostu włosów, ale także do zwiększonej produkcji sebum.

Szampony

Unikaj produktów zawierających siarkę, która może jeszcze bardziej pogorszyć Twój stan. Mimo że substancja ta pozwala szamponom dobrze się pienić, usuwa także oleje ze skóry głowy, powodując wysychanie i łamanie się włosów. Preparaty zagęszczające i odżywki, a zwłaszcza ich nadmierne używanie, prowadzą do zatykania się porów, a to z kolei ogranicza skórze głowy dostęp do tlenu, co wywołuje nasilenie stanu zapalnego. Postaw na szampony bez silikonu, ponieważ produkt ten tworzy na twoich ochronną barierę, przez którą Twoje włosy nie absorbują substancji odżywczych.

Nowa metoda

Nowa metodą, stosowaną w leczeniu wypadania włosów, są zastrzyki z osocza bogatopłytkowego (PRP). Do tego zabiegu lekarz pobiera krew i dzieli ją na poszczególne składniki, rekombinuje osocze i wprowadza powstały preparat z powrotem w skórę głowy. Odbywa się to poprzez bezpośrednie wstrzyknięcie w miejscu, w którym włosy przerzedzają się lub za pomocą mikroigłowania, które polega na nakłuwaniu skóry za pomocą specjalnego urządzenia w celu zwiększenia wchłaniania. Czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi mogą stymulować regenerację mieszków włosowych.

Jeśli problem z łysieniem jest już w zaawansowanym stadium i nie czujesz się komfortowo, pomyśl o zainwestowaniu w perukę HAIR LUX, która może być świetnym zamiennikiem w czasie leczenia.

Dobór odpowiedniej peruki warto skonsultować ze specjalistami takimi jak np. https://hairmajestystudio.pl/. Dzięki temu dobrane zostaną dla Ciebie peruki, które będą wyglądać naturalnie, podkreślą Twoją urodę i będą komfortowe w użytkowaniu. Ten prosty trik pozwoli Ci na szybkie oraz efektowne uzupełnienie włosów.

Zdjęcie główne: SHOTPRIME STUDIO/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

sześć − 4 =

Rekomendowane
Modowe przygotowania ślubne – o czym pamiętać?
Modowe przygotowania ślubne – o czym pamiętać?
Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu, jednak w ferworze przygotowań można zapomnieć o kilku ważnych rzeczach. Sprawdź, czy zadbałaś już o wszystkie elementy swojej ślubnej kreacji.
Odkrywaj korzyści zdrowotne olejku konopnego – jak wpływa na twoje samopoczucie
Odkrywaj korzyści zdrowotne olejku konopnego – jak wpływa na twoje samopoczucie
Zapoznaj się z zaletami olejku konopnego dla zdrowia i poznaj drogę do poprawy samopoczucia dzięki naturalnym składnikom tej rośliny.
Kursy medycyny estetycznej – dlaczego warto się na nie zdecydować?
Kursy medycyny estetycznej – dlaczego warto się na nie zdecydować?
Kursy medycyny estetycznej to doskonałe rozwiązanie dla osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy i umiejętności w zakresie medycyny estetycznej. W tym artykule omawiamy, dlaczego warto zdecydować się na kursy medycyny estetycznej oraz jakie szkolenia są najczęściej wybierane.
Ostatnie wpisy