<strong>Mezoterapia</stron> – czy warto?
Medycyna estetyczna
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mezoterapia – czy warto?

Mezoterapia jest skuteczna w walce z oznakami upływającego czasu: redukuje zmarszczki, poprawia gęstość i jędrność skóry, nawilża, a także regeneruje. To jednak wciąż tylko nieliczne z korzyści jakie zapewnia. Dowiedz, się czy warto ją stosować i na czym w ogóle polega.

Co to jest mezoterapia?

Zabieg polega na dostarczeniu skórze właściwych substancji odżywczych, regeneracyjnych lub leczniczych; w zależności od potrzeb oraz efektów jakie chcesz osiągnąć, składnikami są różnego rodzaju koktajle witaminowe i wyciągi roślinne, kwas hialuronowy czy związki z grupy glikozaminoglukanów. Co ważne, w zależności od sposobu podania substancji odżywczych wyróżnia się mezoterapię: igłową oraz bezigłową.

Rodzaje mezoterapii

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu składników aktywnych za pomocą igły. Metoda ta, poza bogactwem dobroczynnych składników odżywczych i regeneracyjnych, silnie stymuluje organizm do procesów naprawczych. Dzieje się tak za sprawą wielu nakłuć, które w pierwszej chwili prowadzą do stanu zapalnego, a następnie pobudzają fibroblasty. Te natomiast odbudowują skórę w lepszym stanie niż była, dzięki syntezie kolagenu oraz elastyny. Dlatego zabieg mezoterapii igłowej jest szczególnie polecany osobom, które borykają się z bliznami potrądzikowymi.

Mezoterapia bezigłowa polega na wprowadzaniu substancji aktywnych metodą elektropolacji, czyli z pomocą urządzeń wytwarzających prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu składniki odżywcze mogą zostać wprowadzone w głąb skóry. Do mezoterapii bezigłowej zaliczyć można również sonoforezę oraz jonoforezę. Pierwsza wykorzystuje działanie ultradźwięków do wprowadzania substancji odżywczych, natomiast druga dysocjację elektrolityczną (proces rozpadu cząsteczek), która pod wpływem prądu elektrycznego umożliwia wnikanie jonów w głąb skóry.

Mezoterapia – dla kogo?

Zabieg stanowi skuteczną terapię w walce z następującymi problemami:

 • wiotka, pozbawiona jędrności i elastyczności skóra,
 • zmarszczki i worki pod oczami,
 • zmęczona i pozbawiona blasku skóra,
 • blizny potrądzikowe,
 • cellulit i rozstępy,
 • przebarwienia,
 • wypadanie i osłabienie włosów,

Warto również wiedzieć, że mezoterapia stanowi skuteczną profilaktykę przeciwstarzeniową. Istotne jest jednak to, aby stosowanie zabiegów rozpocząć przed pojawieniem się głębokich zmarszczek. Dzięki bogato odżywczym substancjom oraz stymulacji organizmu do produkcji kolagenu i elastyny możesz skutecznie spowolnić procesy starzenia się skóry.

Mezoteriapia – efekty

Efekty jakie można osiągnąć za sprawą mezoterapii bywają spektakularne. Blizny potrądzikowe stają się z zabiegu na zabieg płytsze, zmarszczki wygładzone, a cera promienna. Po zalecanej serii zabiegów widoczna jest poprawa gęstości oraz elastyczności skóry. Zadowalające efekty pojawiają się też u osób, które mają problem z jakością włosów. Dzięki dostarczeniu cebulkom koktajli witaminowo-odżywczych stają się one mocniejsze, a wnikające składniki pobudzają do wzrostu kolejne.

Mezoterapia – przeciwwskazania

Zabieg mezoterapii należy do jednych z najbardziej bezpiecznych i małoinwazyjnych, jednak Istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich:

 • epilepsja,
 • cukrzyca,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • łuszczyca,
 • alergie,
 • stany zapalne skóry,
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych.
https://www.instagram.com/p/CFuwHk_hda2/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

5 × 2 =

Rekomendowane
Moczenie stóp w imbirze – dlaczego warto stosować ten zabieg zimą?
Moczenie stóp w imbirze – dlaczego warto stosować ten zabieg zimą?
Czy wiesz, jak działa moczenie stóp w imbirze? Efekty tego zabiegu Cię zachwycą! Zobacz sama!
Jak określić <strong>porowatość włosów</strong>?
Jak określić porowatość włosów?
Nie wiesz, czym jest porowatość włosów i jak ją określić? W tym tekście odpowiemy na wszystkie trudne pytania i wprowadzimy Cię w świat skutecznej pielęgnacji włosów.
<strong>Poranny trening</strong> – dlaczego warto spróbować?
Poranny trening – dlaczego warto spróbować?
Poznaj zalety porannego treningu i zwiększ swoją efektywność. Poczujesz pozytywne zmiany w wielu aspektach!
Ostatnie wpisy