Dermapen to popularny zabieg, który można znaleźć w ofercie wielu salonów kosmetycznych. Kiedy warto go wykonać? Jak przebiega? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Dermapen to doskonała alternatywa dla zabiegu mezoterapii igłowej czy z wykorzystaniem rollerów. Ta w 100% automatyczna metoda nakłuwania skóry jest o wiele skuteczniejsza od wykorzystywanych jeszcze do niedawna metod. Co więcej, efektywnie pobudza skórę do produkowania nowych włókien kolagenowych. Warto wspomnieć także o tym, że wprowadzanie substancji do głębszych warstw skóry sprawia, że staje się ona zdrowsza i bardziej nawilżona.
Czym jest Dermapen? Jest to elektryczne urządzenie medyczne składające się z 12 mikroigieł automatycznie nakłuwających skórę. Wykonane są one z wysokiej jakości molibdenu, który wykorzystywany jest również do produkcji sprzętu chirurgicznego. Głębokość wnikania igieł w skórę jest tu regulowana w zakresie od 0,25 do 2,5 mm.
Zabieg z wykorzystaniem Dermapenu stymuluje skórę do odbudowy w 3 etapach. Pierwszy z nich sprawia, że do czynienia mamy ze wzrostem szybkości procesów powiązanych z powstawaniem nowych włókien kolagenowych. W etapie drugim powstaje elastyna, proteoglikany i inne rodzaje kolagenu. W fazie trzeciej zachodzą natomiast procesy mające na celu ujędrnienie skóry i poprawę jej gęstości.
Kiedy warto zdecydować się na wykonanie zabiegu z użyciem Dermapenu? Dedykowany jest on przede wszystkim osobom borykającym się ze zmarszczkami (zarówno średnimi, jak i płytkimi), rozszerzonymi porami, cellulitem, bliznami, znamionami, rozstępami, rozszerzonymi porami, przesuszoną, zwiotczałą skórą oraz nadmiernym wypadaniem włosów.
Dermapen nie znajdzie natomiast zastosowania w przypadku stanów zapalnych skóry, trądziku różowatego lub ropowiczego, nowotworów, nieleczonej, zaawansowanej cukrzycy, ciąży i okresu karmienia piersią oraz regularnego przyjmowania leków, które mają za zadanie obniżać krzepliwość krwi.
Jak krok po kroku wygląda zabieg z użyciem Dermapenu? Pierwszy jego etap to oczyszczenie skóry i aplikacja maści znieczulającej oraz specjalnego preparatu. Następnie skóra jest poddawana działaniu głowicy z igłami, które wprowadzają substancje odżywcze w głąb skóry, stymulując ją do odnowy biologicznej. Zabieg ten jest w 100% bezbolesny. Jedynym jego efektem ubocznym jest lekkie pieczenie skóry, które może się pojawić bezpośrednio po wyjściu z salonu kosmetycznego. W ciągu kolejnych kilku dni do czynienia mamy ze stopniowym złuszczaniem się naskórka, aż do pełnego wygojenia. Po wykonanym zabiegu zaleca się nawilżać skórę przy pomocy dedykowanych kosmetyków. Mają one na celu redukcję obrzęku i przyspieszenie procesu regeneracji. Oprócz tego należy pamiętać, aby przez okres 6 tygodni nie wystawiać skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zakazane są również wizyty w solarium. Pierwsze efekty można zaobserwować już po upływie kilku dni. Do czynienia mamy wówczas ze spłyceniem zmarszczek, ujędrnieniem skóry, redukcją przebarwień, wyrównaniem rozstępów oraz blizn, a także redukcją ilości wypadających włosów i widoczną poprawą ich kondycji. Co więcej, skóra zaczyna lepiej wchłaniać substancje zawarte w kosmetykach. Ile zabiegów Dermapen należy wykonać, aby uzyskać pożądane rezultaty? Jest to kwestią indywidualną i zależy od kondycji skóry. Najwięcej osób decyduje się na wykonanie serii 2-5 zabiegów. Ile trzeba zapłacić za taką kurację? W zależności od popularności i lokalizacji danego salonu kosmetycznego, jej cena wahać może się od 500 do 1000 złotych.