Masaż głowy i wcierkowanie to sposów <strong>włosomaniaczek</strong> na długie i piękne włosy
Problemy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż głowy i wcierkowanie to sposów włosomaniaczek na długie i piękne włosy

Coraz częściej w mediach społecznościowych porusza się temat świadomej pielęgnacji włosów. Polega ona na kolejnych etapach pielęgnacji przy wykorzystaniu odpowiednich produktów.

Jednym z etapów świadomej pielęgnacji jest regularny masaż skóry głowy oraz wcierkowanie. Jakie efekty dają te zabiegi i co potrzebujemy do przeprowadzeniach tych etapów?

Masaż skóry głowy

Świetnym sposobem na porost włosów jest regularny masaż skalpu. Pozytywnie wpływa na ukrwienie skalpu, pobudza cebulki włosów do wzrostu, a także relaksuje i może pomóc z bólami głowy. Masaż możemy wykonać samemu w domu, wieczorem przed snem, wykorzystując nasze dłonie i opuszkami palców delikatnie masować skórę głowy lub przy pomocny włosowych gadżetów, takich jak masażer do skóry głowy tzw. grabki.

Wcierkowanie

Jeśli chcemy, aby nasze włosy rosły szybciej, do regularnego masażu głowy możemy dodać wcierkowanie. Wcierkę na porost włosów możemy zrobić sami lub kupić gotowy produkt w drogerii. Wtedy etapy pielęgnacji powinny być następujące, nakładamy wcierkę na skórę głowy, a następnie przy pomocy palców lub grabek masujemy skalp przez ok. 5 minut.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

9 − osiem =

  • Natasza 28.11.2021

    Do tego odpowiednie kosmetyki i efekt murowany.

Rekomendowane
Kwasy <strong>omega-3</strong> i <strong>omega-6</strong> w diecie – jakie korzyści niosą dla organizmu?
Kwasy omega-3 i omega-6 w diecie – jakie korzyści niosą dla organizmu?
Kwasy omega-3 i omega-6 dostarczane w odpowiednich ilościach wpływają pozytywnie na organizm. W czym są zawarte? Jak dużą porcję należy przyjmować codziennie? To wszystko wyjaśniamy w naszym artykule.
Kiedy warto wybrać się na masaż?
Kiedy warto wybrać się na masaż?
Odkryj korzyści masażu dla ciała i umysłu. Zrelaksuj się, złagodź ból i redukuj stres. Wybierz się na masaż i poczuj odnowę w Twoim wnętrzu.
Jakie są najlepsze sposoby na uzyskanie promiennej skóry i naturalnego blasku?
Jakie są najlepsze sposoby na uzyskanie promiennej skóry i naturalnego blasku?
Piękna, promienna skóra to marzenie wielu kobiet, a także mężczyzn. Choć wizerunek perfekcyjnej cery kojarzy się z młodością i zdrowiem, […]
Ostatnie wpisy