Masaż głowy i wcierkowanie to sposów <strong>włosomaniaczek</strong> na długie i piękne włosy
Problemy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż głowy i wcierkowanie to sposów włosomaniaczek na długie i piękne włosy

Coraz częściej w mediach społecznościowych porusza się temat świadomej pielęgnacji włosów. Polega ona na kolejnych etapach pielęgnacji przy wykorzystaniu odpowiednich produktów.

Jednym z etapów świadomej pielęgnacji jest regularny masaż skóry głowy oraz wcierkowanie. Jakie efekty dają te zabiegi i co potrzebujemy do przeprowadzeniach tych etapów?

Masaż skóry głowy

Świetnym sposobem na porost włosów jest regularny masaż skalpu. Pozytywnie wpływa na ukrwienie skalpu, pobudza cebulki włosów do wzrostu, a także relaksuje i może pomóc z bólami głowy. Masaż możemy wykonać samemu w domu, wieczorem przed snem, wykorzystując nasze dłonie i opuszkami palców delikatnie masować skórę głowy lub przy pomocny włosowych gadżetów, takich jak masażer do skóry głowy tzw. grabki.

Wcierkowanie

Jeśli chcemy, aby nasze włosy rosły szybciej, do regularnego masażu głowy możemy dodać wcierkowanie. Wcierkę na porost włosów możemy zrobić sami lub kupić gotowy produkt w drogerii. Wtedy etapy pielęgnacji powinny być następujące, nakładamy wcierkę na skórę głowy, a następnie przy pomocy palców lub grabek masujemy skalp przez ok. 5 minut.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

3 + pięć =

  • Natasza 28.11.2021

    Do tego odpowiednie kosmetyki i efekt murowany.

Rekomendowane
Manicure hybrydowy – na czym polega?
Manicure hybrydowy – na czym polega?
Manicure hybrydowy to coraz popularniejsza metoda stylizacji paznokci, która łączy w sobie cechy klasycznego lakierowania oraz trwałość oraz wytrzymałość lakieru hybrydowego. W odróżnieniu od tradycyjnego lakierowania, manicure hybrydowy polega na nałożeniu na naturalną płytkę paznokcia kilku warstw lakieru hybrydowego, który następnie utwardza się pod lampą UV lub LED.
<strong>Przetłuszczanie włosów</strong> a ich wypadanie. Sprawdź czy masz tak samo!
Przetłuszczanie włosów a ich wypadanie. Sprawdź czy masz tak samo!
Uważaj! Przetłuszczająca się skóra głowy może przyczynić się do wypadania włosów! Dowiedz się jak temu zapobiec!
Spacer – prosty sposób na zachowanie zdrowia!
Spacer – prosty sposób na zachowanie zdrowia!
Mówi się, że sport to zdrowie. Większości z nas to hasło kojarzy się z siódmymi potami wylewanymi na siłowni – nic bardziej mylnego! Do aktywności fizycznych zalicza się też spacer!
Ostatnie wpisy