Jakie zastosowanie ma botoks?
Medycyna estetycznaZabiegi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie zastosowanie ma botoks?

Artykuł sponsorowany

Botoks od lat wykorzystywany jest do zabiegów medycyny estetycznej. Uznaje się go za substancję, która wykazuje się wysoką skutecznością, jednocześnie połączoną z bezpieczeństwem jej użytkowania. Do czego można wykorzystać botoks i czy nadaje się od tylko do zabiegów estetycznych?

Ważne jest to, aby przed wybraniem zabiegu sprawdzić, czy w wybranym punkcie pracują odpowiednie osoby, które wiedzą, jak działa botoks Łódź oferuje wiele zabiegów estetycznych, które można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej. W takich miejscach pracują sami specjaliści, którzy zapewniają pełen profesjonalizm pracy, bezpieczeństwo i higienę podczas całego zabiegu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach estetycznych, o ich wpływie na wygląd oraz o cenach, zajrzyj na stronę https://eskulapestetyka.pl/.

Do czego najczęściej wykorzystuje się botoks?

Botoks, czy też inaczej toksyna botulinowa, to substancja, która używana na jest głównie w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się go do wielu zabiegów, ale przede wszystkim z jego pomocą usuwa się zmarszczki w okolicy ust, mięśnia szerokiego szyi, środkowej części twarzy oraz zmarszczki poziome i gładzizny z czoła.

Botoks na zmarszczki mimiczne

Najczęściej botoks wykorzystywany jest do poprawy jakości skóry, głównie do usuwania zmarszczek, które powstają wraz z wiekiem. To dzięki temu, że neurotoksyna wprowadzana jest tak do organizmu, aby połączyć się z płytkami nerwowo-mięśniowymi. W ten sposób blokuje ona wydzielanie związku chemicznego zwanego acetylocholiną, dzięki czemu paraliżuje konkretne mięśnie, które odpowiadają za wykonywanie grymasów twarzy. W konsekwencji skóra w określonym punkcie rozluźnia się, a przez to zmarszczki robią się znacznie mniej widoczne.

Czy botoks jest wypełniaczem?

W odróżnieniu od kwasu hialuronowego botoks nie jest wypełniaczem, który ma za zadanie wpłynąć na powiększenie danego obszaru twarzy czy też na jego uwydatnienie. Zadaniem botoksu jest bezpośrednie wpłynięcie na konkretny fragment mięśni. Spowodowanie paraliżu nie wygładza czy też nie ujędrnia skóry, a jedynie zmniejsza ilość powstających w danym miejscu skurczów. W praktyce zapewnia to zatrzymanie pogłębiania się zmarszczek. Botoks wykonany w odpowiednim momencie na dłuższy czas hamuje również samo powstawanie zmarszczek, głównie w okolicach ust i na czole.

Jak podawany jest botoks?

W przypadku wszystkich zabiegów z toksyną botulinową należy dokładną uwagę zwracać na sposób jej podawania. Najważniejsza jest precyzja. Wprawiony specjalista wie, jak wykonać wkłucie, aby botoks dobrze zadziałał, tak aby zmniejszyła się ilość zmarszczek przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu. Istotne jest to, aby do danego zabiegu idealnie dobrana była ilość preparatu. Powinno być go jak najmniej, aby mimika twarzy nadal pozostawała naturalna i przede wszystkim widoczna. Przy użyciu dużej ilości botoksu powstaje efekt maski, który zapewnia nieestetyczny i sztuczny wygląd twarzy.

Czy botoks jest bezpieczny dla zdrowia?

Botoks to neurotoksyna, która w małych, odpowiednio dobranych dawkach nie jest niebezpieczna. Jeśli używana jest przez specjalistów, nie powoduje żadnych niepożądanych objawów czy też alergii. Botoksem muszą jednak zajmować się wykwalifikowane do tego osoby, które wiedzą ile substancji użyć oraz jak odpowiednio to zrobić.

Fot.: Diana Polekhina/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

1 + 7 =

Rekomendowane
Paznokcie żelowe: Perfekcja i styl na dłoniach
Paznokcie żelowe: Perfekcja i styl na dłoniach
Paznokcie żelowe: piękno i trwałość na dłoniach - odkryj stylową rewolucję manicure.
Dolina łez – jakimi zabiegami najlepiej <strong>odmłodzić okolice oczu</strong>?
Dolina łez – jakimi zabiegami najlepiej odmłodzić okolice oczu?
Okolice oka są niezwykle delikatnym miejscem. To tam powstają pierwsze zmarszczki mimiczne, cienie pod oczami oraz dolina łez, którą można zniwelować tylko odpowiednimi zabiegami medycyny estetycznej.
<strong>Depilacja twarzy</strong>. Wybierz metodę dla siebie
Depilacja twarzy. Wybierz metodę dla siebie
Jeśli przeszkadzają Ci ciemniejsze włoski na twarzy, ich usunięcie może być łatwiejsze, niż się wydaje. W naszym artykule przedstawiliśmy kilka metod depilacji twarzy, dzięki którym usuniesz niechciane włoski.
Ostatnie wpisy