Artykuł sponsorowany
Botoks od lat wykorzystywany jest do zabiegów medycyny estetycznej. Uznaje się go za substancję, która wykazuje się wysoką skutecznością, jednocześnie połączoną z bezpieczeństwem jej użytkowania. Do czego można wykorzystać botoks i czy nadaje się od tylko do zabiegów estetycznych?
Ważne jest to, aby przed wybraniem zabiegu sprawdzić, czy w wybranym punkcie pracują odpowiednie osoby, które wiedzą, jak działa botoks Łódź oferuje wiele zabiegów estetycznych, które można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej. W takich miejscach pracują sami specjaliści, którzy zapewniają pełen profesjonalizm pracy, bezpieczeństwo i higienę podczas całego zabiegu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach estetycznych, o ich wpływie na wygląd oraz o cenach, zajrzyj na stronę https://eskulapestetyka.pl/.
Botoks, czy też inaczej toksyna botulinowa, to substancja, która używana na jest głównie w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się go do wielu zabiegów, ale przede wszystkim z jego pomocą usuwa się zmarszczki w okolicy ust, mięśnia szerokiego szyi, środkowej części twarzy oraz zmarszczki poziome i gładzizny z czoła.
Najczęściej botoks wykorzystywany jest do poprawy jakości skóry, głównie do usuwania zmarszczek, które powstają wraz z wiekiem. To dzięki temu, że neurotoksyna wprowadzana jest tak do organizmu, aby połączyć się z płytkami nerwowo-mięśniowymi. W ten sposób blokuje ona wydzielanie związku chemicznego zwanego acetylocholiną, dzięki czemu paraliżuje konkretne mięśnie, które odpowiadają za wykonywanie grymasów twarzy. W konsekwencji skóra w określonym punkcie rozluźnia się, a przez to zmarszczki robią się znacznie mniej widoczne.
W odróżnieniu od kwasu hialuronowego botoks nie jest wypełniaczem, który ma za zadanie wpłynąć na powiększenie danego obszaru twarzy czy też na jego uwydatnienie. Zadaniem botoksu jest bezpośrednie wpłynięcie na konkretny fragment mięśni. Spowodowanie paraliżu nie wygładza czy też nie ujędrnia skóry, a jedynie zmniejsza ilość powstających w danym miejscu skurczów. W praktyce zapewnia to zatrzymanie pogłębiania się zmarszczek. Botoks wykonany w odpowiednim momencie na dłuższy czas hamuje również samo powstawanie zmarszczek, głównie w okolicach ust i na czole.
W przypadku wszystkich zabiegów z toksyną botulinową należy dokładną uwagę zwracać na sposób jej podawania. Najważniejsza jest precyzja. Wprawiony specjalista wie, jak wykonać wkłucie, aby botoks dobrze zadziałał, tak aby zmniejszyła się ilość zmarszczek przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu. Istotne jest to, aby do danego zabiegu idealnie dobrana była ilość preparatu. Powinno być go jak najmniej, aby mimika twarzy nadal pozostawała naturalna i przede wszystkim widoczna. Przy użyciu dużej ilości botoksu powstaje efekt maski, który zapewnia nieestetyczny i sztuczny wygląd twarzy.
Botoks to neurotoksyna, która w małych, odpowiednio dobranych dawkach nie jest niebezpieczna. Jeśli używana jest przez specjalistów, nie powoduje żadnych niepożądanych objawów czy też alergii. Botoksem muszą jednak zajmować się wykwalifikowane do tego osoby, które wiedzą ile substancji użyć oraz jak odpowiednio to zrobić.
Fot.: Diana Polekhina/unsplash.com