<strong>Nadpotliwość</strong> – wstydliwa dolegliwość, z którą możesz wygrać!
Medycyna estetyczna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadpotliwość – wstydliwa dolegliwość, z którą możesz wygrać!

Problem nadpotliwości dotyczy wielu osób. Borykają się one z uciążliwymi plamami potu, które zostają na koszulce czy sukience, jak również z notorycznie wilgotnymi rękami i stopami. Jeśli i ty jesteś wśród nich, ten artykuł jest dla Ciebie. Z potem możesz wygrać raz na zawsze!

Pocenie się stanowi fizjologiczną reakcję organizmu, który odpowiada za termoregulację ciała. Kiedy biegniesz, ćwiczysz czy idziesz w pełnym słońcu, naczynia krwionośnie zaczynają się rozszerzać, a gruczoły produkują pot, aby obniżyć zbyt wysoką temperaturę. Jeżeli jednak twoje ręce są nieustannie wilgotne, a pot niemal spływa z ciebie ciurkiem niezależnie od wysiłku fizycznego czy pogody to znak, że cierpisz na nadpotliwość. Jak możesz sobie z nią poradzić?

Toksyna botulinowa

Popularny botoks to substancja wykorzystywana nie tylko do wygładzania zmarszczek. Doskonale sprawdza się również w przypadku leczenia nadpotliwości, bowiem pozwala ograniczyć produkcję potu. Botoks wstrzykuje się w problematyczny obszar ciała, dzięki czemu może zablokować zakończenia nerwowe, które odpowiadają za pracę gruczołów potowych. Efekt zabiegu utrzymuje się do 6-12 miesięcy – po tym czasie można go powtórzyć.

Jonoforeza

Zabieg wykonuje się w kąpieli wodnej, do której wkłada się stopy lub dłonie (w przypadku pach umieszcza się specjalną zwilżoną poduszeczkę). Następnie przymocowuje się elektrody, przez które płynie prąd stały o niewielkiej mocy. Dzięki zabiegowi, podobnie jak w przypadku botoksu, dochodzi do zablokowania nerwów odpowiedzialnych za pracę gruczołów. Zabieg jest bezbolesny, jednak zaleca się jego wielokrotne powtórzenie (minimum 10 serii).

MiraDry

Zabieg polega na dostarczeniu kontrolowanej wiązki elektromagnetycznej. Wykorzystuje się do tego specjalną głowicę, która jest przykładana w problematyczny rejon. W wyniku podgrzania gruczoły ulegają uszkodzeniu i nie podlegają późniejszej regeneracji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

https://www.instagram.com/p/CC6U_T5jenh/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

jeden × cztery =