<strong>Peeling skóry głowy</strong> – poznaj jego zachwycające efekty!
CiałoWłosy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Peeling skóry głowy – poznaj jego zachwycające efekty!

Peeling na twarz jest bardzo popularny. Większość kobiet wykonuje go przynajmniej raz w tygodniu. Co ciekawe, mało kto wie, że warto też wykonywać peeling skóry głowy. Jak to zrobić i jakie efekty daje taki zabieg?

Peeling – to jeden z częściej wykonywanych zabiegów przez Kobiety. Korzystają z nich zarówno w gabinetach kosmetycznych, ale też robią je same w domowym zaciszu. Stosuje się go przede wszystkim na twarz i ciało. Ale peeling na skórę głowy? Dla wielu osób to całkowita nowość. Jego działanie jest naprawdę niesamowite! Dlatego osoby, które chciałyby cieszyć się pięknymi, zdrowo wyglądającymi włosami oprócz inwestowania w odżywki i maski – powinny pomyśleć również o takim peelingu.

Czym jest peeling?

Peeling to jedna z najbardziej lubianych i najpopularniejszych metod złuszczania martwego naskórka. Można go wykonywać samodzielnie bądź w salonach kosmetycznych. Przez specjalistów nazywany jest również abrazją. Robi się go, ponieważ złuszczenie wierzchniej warstwy martwego naskórka sprawia, że skóra wygląda zdrowiej, jest bardziej elastyczna, gładsza, zmarszczki są mniej widoczne, a do tego rozjaśniają się ewentualne przebarwienia. Dzięki peelingowi skóra jest oczyszczona i doskonale przygotowana do wchłonięcia ewentualnych kosmetyków np. kremów. Zabieg ten zapobiega także powstawaniu zaskórników. 

W drogeriach czy sklepach z kosmetykami znajdziemy mnóstwo kosmetyków peelingujących. Możemy też wykorzystać domowe sposoby, wówczas będziemy mieli pewność, że skład peelingu będzie całkowicie naturalny.

Peeling skóry głowy – dla kogo?

Peeling skóry głowy powinny wykonywać osoby, które mają problem z łupieżem bądź łojotokiem. Oczyszczanie skóry głowy przy tego typu schorzeniach jest niezwykle istotne. Poza tym taki peeling jest też masażem, więc poprawia krążenie, łagodzi świąd i przyspiesza porost oraz wzmacnia włosy. 

Warto także wiedzieć, iż na skórze głowy znajdują się roztocza i bakterie, których pożywieniem jest martwy naskórek. Peeling pozwala się ich pozbyć. Zabieg ten jest także bardzo relaksujący; pozwala się odprężyć i chociaż na chwilę zapomnieć o całym świecie. 

Domowe peelingi na skórę głowy

Doskonałe są peelingi z kawy. Kofeina rewelacyjnie pobudza cebulki włosów i sprawia, że stają się mocniejsze i szybciej rosną. Trzeba jednak wiedzieć, że taki zabieg może delikatnie przyciemnić włosy, więc nie jest zalecany blondynkom. Jak zrobić taki peeling? Wystarczy ulubiony, dobrej jakości szampon i kilka łyżek fusów do kawy. Oba składniki mieszamy, by powstała gęsta papka. Wcieramy ją w skórę głowy i masujemy opuszkami palców. Zabieg powinien trwać kilka minut. Później dokładnie myjemy włosy. 

Peeling można także przygotować z niewielkiej ilości szamponu i 4 łyżeczek cukru. Łączymy składniki i nakładamy na skórę głowy. Masujemy przez kilka minut. Możemy użyć zarówno drobnoziarnistego, jak i gruboziarnistego cukru – w zależności od indywidualnych preferencji.

Chcąc nie tylko oczyścić skórę głowy, ale i ją nawilżyć oraz odżywić, warto zrobić peeling oliwkowy z solą morską. Do wykonania takiego zabiegu potrzebujemy 3 łyżek oliwy z oliwek, 3 łyżek soli morskiej oraz 3 łyżek soku z cytryny. Nakładamy na mokrą skórę głowy i masujemy około 5 minut. Następnie dokładnie myjemy. Później możemy nałożyć odżywkę lub maskę na włosy.

Przeciwwskazania do peelingu

Trzeba pamiętać, że peeling nie jest dobry dla każdego. Z zabiegu tego powinny zrezygnować osoby mające zakażenia wirusowe lub grzybicze, stany zapalne skóry oraz alergię na którykolwiek ze składników w kosmetyku peelingującym. Peelingi chemiczne nie są także zalecane kobietom w ciąży czy karmiącym piersią. Także osoby o bardzo wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień i zaczerwienień powinny ostrożnie podchodzić do takich zabiegów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

dwa + dziewiętnaście =

Rekomendowane
<strong> Laseroterapia </strong> – co należy o niej wiedzieć?
Laseroterapia – co należy o niej wiedzieć?
Zastanawiasz się, w jaki sposób działa laser oraz jakie efekty można dzięki niemu uzyskać? Dowiedz się, na czym polega działanie bezinwazyjnej, skutecznej metody zwanej laseroterapią.
Jak często stosować peeling do twarzy latem?
Jak często stosować peeling do twarzy latem?
Ile razy w tygodniu wykonywać peeling twarzy latem? Sprawdź!
<strong>Jak prawidłowo myć włosy</strong> – przewodnik krok po kroku
Jak prawidłowo myć włosy – przewodnik krok po kroku
Jak prawidłowo myć włosy? Choć wiele osób uważa tę czynność za banalnie prostą, to tak do końca nie jest. Dowiedz się więcej o ich pielęgnacji!
Ostatnie wpisy