Czy odpowiednio dbasz o włosy po farbowaniu?
Koloryzacja
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy odpowiednio dbasz o włosy po farbowaniu?

Włosy po farbowaniu z reguły są mocno zniszczone. Oczywiście wiele zależy od tego, czy zdecydowałaś się na przyciemnienie, czy rozjaśnienie pasemek. Jednak bez względu na kolor, o farbowane pukle należy odpowiednio zadbać. Liczy się przede wszystkim mocne nawilżenie, które sprawia, że włosy są gładkie, miękkie i lśniące. Jak zatem odpowiednio zadbać o włosy po mocnych zabiegach koloryzujących?

Szczególne potrzeby włosów farbowanych

Podczas farbowania włosy mocno się niszczą. Co prawda są obecnie techniki, które chronią strukturę włosa przed uszkodzeniami, nawet tymi na poziomie mikro. Mimo to po koloryzacji warto po przy każdym myciu nawilżać włosy. Wspaniale sprawdzają się maski na noc, które intensywnie regenerują pasma. Warto wówczas zawinąć włosy w bawełniany turban, aby nie zabrudziły poduszki.

Do tego ciepło, które wytworzy się pod materiałem, sprawi, że produkt lepiej wniknie we włosy. Oczywiście każdorazowo należy nakładać odżywki przed myciem, nawet takie o lekkiej formule. Dzięki temu włosy będą doskonale zabezpieczone. Najlepiej sprawdzają się produkty, które zostały opracowane specjalnie do włosów farbowanych. Dzięki temu nie tylko zadbasz o ich odpowiednie nawilżenie, ale również sprawisz, że kolor będzie wspaniale się prezentował.

Zabiegi nawilżające do włosów farbowanych

Poza klasycznym nakładaniem maski i odżywki do włosów doskonale sprawdza się olejowanie. Warto wykonywać ten zabieg 1–2 razy w tygodniu. Najlepiej, jeśli możesz pochodzić z olejem na głowie przez około 6 godzin lub pozostawić go na noc. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać go na samą skórę, a jedynie na włosy. Dzięki temu całość będzie doskonale nawilżona. Oleje sprawiają także, że włosy są delikatne w dotyku i nie puszą się nadmiernie. Olejowanie ma znakomity wpływ zwłaszcza na rozjaśniane włosy. 

Kolejną kwestią są mocne zabiegi nawilżające u fryzjera. Wówczas po nałożeniu zawartości specjalnej ampułki głowę umieszcza się w saunie parowej, aby wszystkie składniki wniknęły w strukturę włosów. To jednak nie wszystko. Warto również stosować preparaty, które chronią pasma przed wpływem gorącego powietrza. Takie produkty sprawiają, że na włosach powstaje niewidzialny płaszcz ochronny,dzięki czemu gorące powietrze nie niszczy pasemek.

Znakomite rezultaty dają również produkty wzbogacone o filtry UV, które sprawdzają się głównie latem i wiosną. W sprzedaży znajdziesz także odżywki i szampony z dodatkiem tonerów, które zmieniają kolor włosów i dodają mu głębi. Dzięki nim będziesz mogła rzadziej chodzić do fryzjera. Do jasnych pukli sprawdzają się artykuły o fioletowym zabarwieniu, które wywabiają żółty odcień.

Natomiast ciemne włosy potrzebują okresowego odświeżenia. Wówczas warto zastosować tonery o odpowiednim odcieniu. Dla lepszego efektu kosmetyki można nawet zostawić na kilka minut, aby wniknęły w pasma. Takie dbanie o włosy farbowane przyniesie świetne rezultaty i sprawi, że Twoja fryzura zawsze będzie się doskonale prezentowała.

Zdj. główne: Luis Quintero/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

dziewiętnaście − 17 =

Rekomendowane
Naturalna apteka, czyli jakie rośliny dostarczają składników niezbędnych dla zdrowego organizmu?
Naturalna apteka, czyli jakie rośliny dostarczają składników niezbędnych dla zdrowego organizmu?
Jak naturalnie wspierać swoją dietę? Sprawdź własciwości popularnych ziół i oceń, które z nich mogą okazać się przydatne w Twojej sytuacji. Przedstawiamy Ci Tarczycę Bajkalską, Różeniec Górski i Miłorząb Japoński.
Jak przygotować skórę do opalania?
Jak przygotować skórę do opalania?
Aby zagwarantować sobie estetyczną opaleniznę przez długi czas, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
Zalety treningu personalnego
Zalety treningu personalnego
Trening personalny cieszy się coraz większą popularnością. Przeczytaj artykuł, żeby dowiedzieć się, jakie są jego zalety.
Ostatnie wpisy