<strong>Makijaż pod maseczkę</strong> – co zrobić, żeby był trwalszy?
TwarzUsta
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż pod maseczkę – co zrobić, żeby był trwalszy?

Trwałość makijażu zawsze była dla nas, kobiet, bardzo ważna. Obecna sytuacja epidemiczna oraz nieustanne zakładanie i zdejmowanie maseczki sprawia, że podkład lub pomadka szybko się ścierają. Co zrobić, żeby makijaż był bardziej trwały?

Niestety nawet podkłady z górnej półki nie są w stanie przetrwać kilku godzin, nie mówiąc o całym dniu, w maseczce. Nie pomaga ani pudrowanie, ani stosowanie dodatkowej warstwy w postaci korektora. Efekt jest zawsze taki sam: podkład osadza się na tkaninie, a ty musisz po raz kolejny poprawić makijaż.

Z opisanym problemem zmierzył się amerykański makijażysta – Niko Maragos, którego klientki często pytały o sposoby na przedłużenie trwałości makijażu. Stylista przetestował wiele rozwiązań m.in. mocne pudrowanie, stosowanie korektorów zamiast podkładów, czy używanie lakierów do włosów jako zabezpieczenie make-upu. Niestety żaden z tych sposobów nie był na tyle efektywny, aby móc polecić jego stosowanie.

Co ciekawe, rozwiązanie problemu było prostsze niż się spodziewał. Protipem okazał się spray utrwalający makijaż oraz pędzel, dzięki któremu można go odpowiednio rozprowadzić!

Potrzebujesz jedynie sprayu utrwalającego makijaż oraz puszystego pędzla do nakładania podkładu. Najlepiej dużego i zaokrąglonego, który ułatwi aplikację. Kiedy nałożysz już na twarz pielęgnację, spryskaj obficie pędzel sprayem utrwalającym, od razu sięgnij nim po podkład i nałóż. Musisz zrobić to bardzo szybko, bo dodatkowy składnik sprawi, że produkt zacznie błyskawicznie zastygać. Do tej metody nie używaj raczej gąbki, bo ta wchłonie spray. Na to warstwa pudru utrwalającego i ponowne psiknięcie sprayem – powiedział stylista.

https://www.instagram.com/p/B_FFY6Dp4vT/?utm_source=ig_embed

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

trzy × trzy =

Rekomendowane
Co zrobić, gdy <strong>włosy zaczynają wypadać</strong>?
Co zrobić, gdy włosy zaczynają wypadać?
Zaobserwowałeś u siebie wypadanie włosów? Przyczyną tego stanu wcale nie musi być genetyka. Sprawdź, jak poradzić sobie z przykrym problemem!
Czy odpowiednio dbasz o włosy po farbowaniu?
Czy odpowiednio dbasz o włosy po farbowaniu?
Szukasz sposobów na piękne farbowane włosy? Poznaj nasze propozycje!
Produkty na bazie roślin – po co warto sięgnąć?
Produkty na bazie roślin – po co warto sięgnąć?
Korzystanie z darów natury może mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie. Po jakie produkty roślinne warto sięgać?
Ostatnie wpisy