Jak wykonać makijaż wieczorowy?
MakijażTwarz
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wykonać makijaż wieczorowy?

Artykuł sponsorowany

Makijaż wieczorowy powinien pięknie wyglądać, dobrze prezentować się na zdjęciach, pasować do kreacji, a także charakteryzować się trwałością. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, przygotowując skórę pod makijaż na specjalne okazje.

Przygotuj skórę pod makijaż 

Makijaż okazjonalny najczęściej jest wyrazistszy i trwalszy od makijażu wykonywanego na co dzień. Aby wydłużyć trwałość podkładu, warto na 2-3 dni przed makijażem wykonać peeling twarzy, szyi i dekoltu, pamiętając także o peelingu ust i skóry brwi. Wizażystki często polecają zastosowanie delikatnego oczyszczającego peelingu enzymatycznego, który zostanie dostosowany do typu i indywidualnych potrzeb skóry. Dokładnie oczyszczona cera będzie lepiej się prezentowała, wyglądała na odświeżoną i zapewni większą trwałość kosmetykom. Warto pamiętać również o higienie snu i porządnym nawodnieniu organizmu przed wydarzeniem. Przed ważną uroczystością należy również unikać intensywnych kąpieli słonecznych, które mogłyby podrażnić czy przesuszyć skórę twarzy. 

Baza pod makijaż

Jeśli zależy Ci na matowym lub rozświetlonym wykończeniu cery, możesz nałożyć specjalną bazę pod makijaż. Aby właściwie zaaplikować primer, wystarczy nałożyć jego bardzo niewielką ilość na twarz posmarowaną wcześniej kremem nawilżającym. Baza lub specjalny primer pod makijaż mogą – w zależności od właściwości produktu – dodać cerze blasku, zredukować widoczność porów lub zminimalizować wydzielanie sebum. 

Podkład 

Nawet jeśli na co dzień nie stosujesz podkładu, to na wyjątkowe okazje warto pokusić się o skorzystanie z produktów o delikatnej formule. Płynny podkład w postaci fluidu czy kremu CC skoryguje niedoskonałości cery i wyrówna jej koloryt. Poza tym będzie świetną podstawą dla bronzera czy różu. Jeśli szukasz formuły, która jest lekka, naturalna i niewyczuwalna na twarzy, warto przetestować sypki podkład mineralny, który występuje zarówno w chłodnych, jak i ciepłych odcieniach. 

Korektor pod oczy

Cienie pod oczami mogą popsuć końcowy look świeżej i wypoczętej cery, co najlepiej podkreślą zdjęcia z fleszem. Jeśli nie planujesz wykonać makijażu inspirowanego koreańskim trendem aegyo sal, który ma na celu zaznaczenie dolnej powieki i imitację worków pod oczami, to warto nałożyć kryjący korektor pod oczy. Najlepiej nałożyć go w wewnętrznym i przy zewnętrznym kąciku oka, a także w miejscach zasinienia. Jeśli nie masz w kosmetyczce bazy pod cienie, to w takiej sytuacji warto nałożyć lekki korektor także na powieki.

Pudrowanie i konturowanie

Tak przygotowaną skórę należy jeszcze przypudrować, a następnie wykonturować za pomocą bronzera, różu oraz rozświetlacza. Chłodny bronzer do twarzy najlepiej nałożyć na boki policzków, wzdłuż linii żuchwy, boki czoła, wzdłuż grzbietu nosa oraz na brodę. Odpowiednio nałożony bronzer i rozświetlacz zadziałają jak skalpel i pozwolą uwydatnić policzki oraz żuchwę, zmniejszyć optycznie nos czy sprawić, że usta będą wyglądały na pełniejsze. Dużą rolę odgrywa także róż – warto zaaplikować go na szczyty kości policzkowych, aby wyrównać proporcje kształtu twarzy.

Fot.:  Kelly Sikkema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

piętnaście + 1 =

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni kocyk dla swojego malucha – praktyczne porady
Jak wybrać odpowiedni kocyk dla swojego malucha – praktyczne porady
Odkryj wielofunkcyjność otulaczy dla maluchów oraz dowiedz się, jakie kryteria powinniście brać pod uwagę podczas ich wyboru. Oto praktyczne porady, które ułatwią Ci decyzję.
<strong>Joga twarzy</strong> – czy to działa?
Joga twarzy – czy to działa?
Wyraźne odmłodzenie w 2 tygodnie? Dowiedz się czym jest joga twarzy i jak ją wykonywać.
Kosmetyki i akcesoria, które są eko
Kosmetyki i akcesoria, które są eko
Ekologiczny styl życia jest dzisiaj coraz częściej wybierany. Jeśli również Ty chcesz wprowadzić eko podejście do swojej codziennej rutyny, to z pewnością zainteresują Cię ekologiczne kosmetyki i akcesoria. Podpowiadamy, jaki wybrać.
Ostatnie wpisy