Maskne – jak chronić cerę przed efektem noszenia maseczek?
MakijażTwarz
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maskne – jak chronić cerę przed efektem noszenia maseczek?

Maskne to dość nowa choroba skóry, która jest następstwem noszenia maseczek ochronnych. Jak więc jej zapobiegać i jak leczyć, gdy już się pojawi? Na szczęście pomóc mogą odpowiednie kosmetyki. 

W trakcie epidemii koronawirusa wszyscy jesteśmy zmuszeni do noszenia maseczek. Nic więc dziwnego, że w związku z ciągłym zakrywaniem twarzy zaczęły pojawiać się na niej różne niedoskonałości. Dość nową chorobą jest właśnie maskne, czyli pojawiający się na policzkach, nosie, brodzie i linii żuchwy trądzik. 

Maskne – co robić, by jej uniknąć?

Ta nowa choroba skóry dla wielu jest jeszcze nieznana. Pojawiający się trądzik w miejscu noszenia maseczki, jest często zaskoczeniem (szczególnie dla osób nieco starszych, które czasy młodzieńczego trądziku mają już dawno za sobą). Niedoskonałości pojawiają się, ponieważ skóra nie ma jak oddychać, poci się, a pory zapychają się od nadmiaru sebum.

Nieestetycznych krostek można się na szczęście pozbyć. Kluczowa jest tu odpowiednia higiena i dobre kosmetyki. Te ostatnie powinny mieć działanie antybakteryjne i ochronne. Takie specyfiki nie tylko pomogą zwalczyć maskne, ale i będą zapobiegać wszelkim stanom zapalnym skóry. 

Gdy tylko zauważymy krostki w miejscu noszenia maseczki, musimy szybko zacząć działać. Przede wszystkim od dokładnego mycia twarzy i częstej zmiany maseczki (nawet co godzinę). Warto też wybierać takie, które są zrobione z dobrych, oddychających materiałów. Tuż po zdjęciu maseczki i umyciu skóry twarzy, należy przemyć ją wodą oraz tonikiem lub żelem antybakteryjnym. Następnie powinniśmy zaaplikować krem z filtrem 30 lub 50 SPF. Po kilku dniach powinna nastąpić poprawa. Gdyby jednak problem się nasilał, konieczna będzie wizyta u dermatologa.

Zdj. główne: Denis Jung/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

sześć − dwa =

Rekomendowane
<strong>Korekcja uszu</strong> – na czym polega ten zabieg?
Korekcja uszu – na czym polega ten zabieg?
Odstające uszy to Twój największy kompleks? Dowiedz się, jak wygląda korekcja uszu.
Dolina łez – jakimi zabiegami najlepiej <strong>odmłodzić okolice oczu</strong>?
Dolina łez – jakimi zabiegami najlepiej odmłodzić okolice oczu?
Okolice oka są niezwykle delikatnym miejscem. To tam powstają pierwsze zmarszczki mimiczne, cienie pod oczami oraz dolina łez, którą można zniwelować tylko odpowiednimi zabiegami medycyny estetycznej.
<strong>Kremy przeciwzmarszczkowe</strong> – jaki wybrać?
Kremy przeciwzmarszczkowe – jaki wybrać?
Na co zwrócić uwagę kupując krem przeciwzmarszczkowy? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy