<strong>Kreska</strong> – 7 kroków do doskonałej linii na powiece!
MakijażOczy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kreska – 7 kroków do doskonałej linii na powiece!

Kreska na powiece idealnie podkreśli każde oko. Klasyczna, czarna linia nigdy nie wyjdzie z mody i doda charakteru każdemu makijażowi.  Zobacz, jakie kroki musisz wykonać, by narysować idealną kreskę!

Wciąż zazdrościsz innym dziewczynom perfekcyjnie poprowadzonej kreski na powiece? Nic dziwnego, ponieważ nienagannie narysowana (eyelinerem bądź kredką) kreska to zwieńczenie makijażu nie tylko oczu, ale przysłowiowa wisienka na torcie całego make-upu. Pięknie otwiera oko, podkreśla kolor tęczówki, a co więcej – optycznie zagęszcza linię rzęs. Zazdrość o doskonale wykonaną kreskę na powiece, możesz przekuć w motywację do działania i nauczyć się samej wykonywać idealną kreskę. Wbrew pozorom nie jest to sztuka trudna do opanowania.

Zacznijmy od tego, że kreskę na powiece możemy wykonać na wiele sposobów. Możemy wykonać ją czarnym cieniem lub eyelinerem, który dostępny jest zarówno w formie pędzelka, jak i w pisaku. Możesz też użyć czarnej kredki. Wybór zależy od indywidualnych preferencji każdej z nas.

https://www.instagram.com/p/CGAM_CLF6R0/

Krok pierwszy – przygotowanie powieki!

Najważniejsze jest to, aby powieka była dobrze przygotowana. Musi być dobrze odtłuszczona. Możemy także nałożyć na nią bazę pod cień lub przypudrować lekko część ruchomą powieki. Dzięki temu nasz makijaż będzie niezwykle trwały.

Krok drugi – stabilizacja ręki!

Ważne jest, by ręka, którą będziemy wykonywać kreski na powiekach, miała podparcie. Nie rysujemy linii w powietrzu, bo to wymaga naprawdę „pewnej ręki” i wprawy. Najlepiej jest ustabilizować rękę, ustawiając ją na stole czy toaletce. Istotne jest też, by znaleźć miejsce dobrze oświetlone, najlepiej w świetle dziennym, przy oknie. Pomocą może być też podparcie ręki o twarz – wtedy łokieć będzie stabilny.  

Krok trzeci – narysuj linię kredką!

Narysowanie linii kredką to dobry trik dla pań, które nie czują się jeszcze pewnie lub dopiero zaczynają swoją przygodę z rysowaniem kresek. Najlepiej bardzo delikatnie narysować linię kredką w nieco jaśniejszym kolorze. Wyznaczymy w ten sposób kontur i kształt, po którym pociągniemy już linię eyelinerem lub czarną kredką. Możemy też spróbować w inny sposób, rysując kropeczki blisko siebie, które potem naturalnie połączymy jednym pociągnięciem, tworząc linię.

Krok czwarty – wyznacz wybraną linię!

Jeżeli chcemy wydłużyć oko, powinnyśmy poprowadzić linię nieco niżej, niż przebiega dolna linia rzęs. Najczęstszym błędem, który popełniają Panie, malując kreskę, jest mocne naciąganie sobie skóry wokół oczu. Dla osób początkujących ten sposób wydaje się łatwiejszy w namalowaniu kreski. Niestety, kiedy narysujemy kreskę i puścimy naciągniętą skórę, to może się okazać, że kreska jest za nisko lub za wysoko. Eyeliner w pisaku będzie idealnym narzędziem, gdy chcemy wykonać delikatną jaskółkę. Wykonując linię od końca jaskółki do wewnętrznej części oka, będziemy w stanie zapanować nad malowaną linią.

Krok piąty – użycie patyczków higienicznych do korekty kreski!

Najlepiej cały czas spoglądać w lusterko i nadzorować powstawanie kreski. Podczas malowania kreski starajmy się nie mrużyć i nie zamykać oczu. Gdy nasza kreska okaże się zbyt gruba lub nierówna, to nadmiar nałożonego kosmetyku możemy usunąć delikatnie za pomocą patyczka higienicznego, najlepiej nasączonego wodą micelarną. 

Krok szósty – udoskonalenie narysowanej kreski!

Gdy poprawiamy drobne mankamenty powstałej kreski, np. ścierając nierówne fragmenty, możemy zamaskować je, delikatnie je pudrując lub pokrywając cielistym cieniem do powiek. To rozwiązanie jest dobre, gdy zostało nam mało czasu do planowanego wyjścia i nie mamy już go na ewentualne zmywanie kreski i malowanie jej od początku.

Krok siódmy – tuszowanie rzęs!

By dopełnić makijaż, wystarczy jeszcze dokładnie wytuszować rzęsy i gotowe. Warto wybrać czarny, podkręcający i wydłużający rzęsy tusz, który doda głębi naszemu spojrzeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

17 − cztery =