<strong>Joga twarzy</strong> – czy to działa?
Domowe spa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Joga twarzy – czy to działa?

Coraz więcej gwiazd i celebrytów chwali się rezultatami osiągniętymi za sprawą jogi twarzy. Dzięki niej ponoć raptem w 2-3 tygodnie można wyraźnie ujędrnić skórę, wygładzić zmarszczki czy poprawić owal twarzy.

Nie kremy, nie zabiegi ani inne specyfiki, lecz właśnie joga twarzy potrafi zdziałać cuda w kwestii redukcji zmarszczek czy wyraźnego odmłodzenia. Czym właściwie jest joga twarzy i czy faktycznie jest taka skuteczna?

Joga twarzy – co to?

To zestaw ćwiczeń twarzy, które mają na celu poprawę krążenia krwi, dzięki czemu jest ona właściwie dotleniona, szybciej zachodzą w niej procesy regeneracyjne i naprawcze, a także sprawniej usuwają się toksyny z organizmu. Warto również wiedzieć, że w twarzy znajduje się aż ponad 50 mięśni. Ich przykurcze w dużej mierze odpowiadają za powstawanie zmarszczek i bruzd. Co więcej, zwiększenie objętości mięśni, które można uzyskać za sprawą ćwiczeń, poprawia napięcie skóry.

Ważną zaletą jogi twarzy jest fakt, że pierwsze efekty są widoczne już po 2-3 tygodniach od jej stosowania, a także to, że można ją wykonywać niemal w każdym miejscu i o każdej porze.

Jakie ćwiczenia wykonywać?

Ćwiczenia bazują na technikach jogi oraz ajurwedy. Angażują do pracy mięśnie, a te pracują tak samo, jak każde inne w naszym ciele. Dlatego jeśli ćwiczenia mają przynieść zadowalające efekty należy wykonywać je systematycznie.

Przed przystąpieniem do jogi należy delikatnie nawilżyć skórę olejkiem lub kremem. Podobnie jak w przypadku każdego innego treningu, przed jego rozpoczęciem należy rozgrzać mięśnie. A jak wykonywać ćwiczenia? W tym pomoże ci propagatorka jogi twarzy Fumiko Takatsu, którą znajdziesz na YouTube oraz Instagramie. Na poniższym filmiku prezentuje ona przykładowe ćwiczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

dziewiętnaście − 17 =

Rekomendowane
Tworzenie unikalnych stylizacji z podstawowych elementów garderoby
Tworzenie unikalnych stylizacji z podstawowych elementów garderoby
Odkryj, jak z kilku podstawowych elementów garderoby stworzyć szereg unikalnych stylizacji na każdą okazję. Przekształć swoją garderobę bez wydawania dużych sum na nowe zakupy.
<strong>Lipolaser</strong>  na odchudzanie – czy warto?
Lipolaser na odchudzanie – czy warto?
Niezawodny w odchudzaniu czy przereklamowany? Jaki jest naprawdę lipolaser?
SEO – co oznacza to tajemnicze słowo i dlaczego jest tak ważne?
SEO – co oznacza to tajemnicze słowo i dlaczego jest tak ważne?
SEO to skrót, który spędza sen z powiek wielu współczesnym przedsiębiorcom. Search Engine Optimization to proces dostosowywania witryny do silnika wyszukiwarki Google w celu poprawy jej widoczności w SERP (Search Engine Results Page), co ma decydujący wpływ na jej widoczność w sieci.
Ostatnie wpisy