Jak dobrać idealny odcień podkładu?
MakijażTwarz
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dobrać idealny odcień podkładu?

Makijaż to idealny sposób na podkreślenie urody i zakrycie niedoskonałości. Podstawą jego wykonania jest podkład. Jego odpowiedni dobór jednak nie jest taki łatwy, a wpadki zdarzają się kobietom często. Aby dobrze dobrać odcień podkładu, musisz kierować się kilkoma zasadami. Poznasz je w tym artykule.

Odcień podkładu sprawdzaj stacjonarnie w drogerii

W Internecie można znaleźć palety z całą gamą kolorystyczną kosmetyków. Są to jednak bardzo poglądowe fotografie, a kolory na nich mogą być mocno przekłamane. Aby wybrać odpowiedni dla siebie kolor podkładu, koniecznie trzeba ocenić go na produkcie. Oznacza to, że powinnaś iść do drogerii i otworzyć tester kosmetyku, który odkryje przed tobą prawdziwy odcień podkładu. Nie sugeruj się również swatchami zrobionymi przez inne osoby i udostępnionymi w sieci. Nie będzie to bowiem dobre odwzorowanie koloru produktu. Wpływ na to może mieć światło podczas robienia zdjęcia, jakość aparatu oraz kolor skóry osoby robiącej swatche.

Nie testuj podkładu na dłoni

Testowanie podkładu na dłoni to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Kobiety biorą tester w drogerii i nakładają produkt na dłoń. Następnie oceniają, czy będzie to odpowiedni dla nich odcień. Skóra na dłoni jednak może mieć zupełnie inny odcień niż ta na twarzy, szyi i dekolcie. W rezultacie okazać się może, że podkład ma absolutnie nieodpowiedni kolor, a pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Odpowiednim miejscem na testowanie podkładu jest szyja i dekolt. Produkt należy rozprowadzić właśnie w tych miejscach i wtedy ocenić, czy to odpowiedni odcień dla Ciebie.

Odcień podkładu dobieraj do szyi i dekoltu, a nie twarzy

Wydawać by się mogło, że odcień podkładu powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru naszej skóry twarzy. Nic bardziej mylnego. Skóra na twarzy często jest jaśniejsza od pozostałych części ciała, a w dodatku może mieć zaczerwienienia. Poza tym podkład ma się nie odcinać od szyi i dekoltu. To właśnie do tych części ciała należy dobrać kosmetyk. 

Testując podkład w drogerii, daj mu czas

Błędem podczas wybierania podkładu jest podjęcie zbyt pochopnej decyzji. Podkłady często oksydują, czyli pod wpływem tlenu oraz zetknięcia ze skórą zmieniają kolor na ciemniejszy. Aby uniknąć przez to wpadki zakupowej, postaraj się dać kilka minut czasu kosmetykowi zanim zdecydujesz się na jego wybór. Nałóż tester na szyję i przejdź się po sklepie. Następnie wróć do lustra i wtedy sprawdź, czy nałożony podkład się nie wyróżnia. 

Pamiętaj, że istnieją rozjaśniacze i produkty do przyciemniania podkładów

Nie martw się, jeżeli zdarzyło Ci się kupić podkład o odcieniu nieodpowiednim dla Ciebie. Na rynku dostępne są specjalne produkty, które zmieniają odcień podkładu, nie wpływając przy tym na jego właściwości. Dzięki temu nie musisz rezygnować z używania nowego kosmetyku!

Zdj. główne: Gabrielle Henderson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

12 − pięć =

Rekomendowane
Pełna ochrona i nawilżenie	zimą – poznaj nowości od  <strong><em>Indeed Labs </em></strong>
Pełna ochrona i nawilżenie zimą – poznaj nowości od Indeed Labs
Zimą sięgnij po ochronne kosmetyki skóry, które zapewnią jej właściwie nawilżenie - poznaj nowości od Indeed Labs.
Jak najskuteczniej nakładać <strong>samoopalacz</strong>? Oto co musisz wiedzieć!
Jak najskuteczniej nakładać samoopalacz? Oto co musisz wiedzieć!
Piękna opalenizna bez długich godzin spędzonych na słońcu? Sprawdź, jak prawidłowo nakładać samoopalacz!
Czym jest masaż LOMI LOMI i kiedy warto z niego skorzystać?
Czym jest masaż LOMI LOMI i kiedy warto z niego skorzystać?
Masaż Lomi Lomi to tradycyjna metoda masażu hawajskiego, która ma na celu przywrócenie równowagi między ciałem, umysłem i duchem. Jest to głęboki masaż, który wykorzystuje techniki tarcia, ugniatania i wyciągania, wykonane głównie dłońmi, przedramionami i łokciami.
Ostatnie wpisy