Liposukcja policzków – na czym polega ten zabieg i kiedy warto go zrobić?
Medycyna estetycznaZabiegi
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Liposukcja policzków – na czym polega ten zabieg i kiedy warto go zrobić?

Wiele pań chciałoby mieć pięknie wykonturowaną twarz, ale nie chce męczyć się z codziennym, profesjonalnym makijażem. Może warto więc pomyśleć o liposukcji policzków?

Współczesne kobiety chętnie dbają o swoją urodę i korzystają z możliwości, jakie daje im medycyna estetyczna. I słusznie, bowiem w ten sposób mogą poprawić swój wygląd oraz pozbyć się kompleksów. A to z kolei przekłada się na większe poczucie własnej wartości i pewność siebie. Aktualnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się liposukcja policzków.

Konturowanie twarzy to podstawa

Obecnie w niemal każdej kobiecej kosmetyczce znajdziemy bronzer. To kosmetyk, który pozwala konturować twarz i poprawiać jej kształt. Do tego oczywiście rozświetlacz, który świetnie podkreśla, tuszuje i przyciąga bądź odwraca uwagę od niektórych fragmentów twarzy. Nie ma więc co się dziwić, że tematem modelowania twarzy zajęła się medycyna estetyczna. Mówi się, że wpływ na konturowanie mają przede wszystkim panie z pokolenia milenialsów, które dbają o perfekcyjny wygląd i chętnie eksponują efekty swoich starań w mediach społecznościowych. Mocno zarysowana szczęka jest obecnie marzeniem większości reprezentantek płci pięknej, szczególnie tych młodych. Aczkolwiek zabiegiem, który daje taki efekt, interesują się także i starsze panie. Obecnie hitem jest więc liposukcja policzków, szczególnie że nie jest to operacja, którą zaliczamy do zbyt skomplikowanych i niebezpiecznych. 

Buccal Fat Removal, co to takiego?

Panie, które chcą mieć na stałe pięknie zarysowane kości policzkowe, mogą poddać się zabiegowi Buccal Fat Removal, czyli liposukcji policzków. Jest to zabieg polegający na usunięciu tłuszczu z policzków. Osoby, które o nim nie słyszały, często są pełne obaw, bo jak można odessać tłuszcz z twarzy? Otóż można, nie bez powodu pozbywanie się niechcianych komórek z policzków to hit w gabinetach medycyny estetycznej za oceanem. Amerykanki są tym zabiegiem wręcz zachwycone. 

Buccal Fat Removal pozwala zmniejszyć krągłość twarzy. To kluczowe, gdyż obecnie modny jest tzw. efekt wciągniętych policzków, takich jak ma np. znana aktorka Margot Robbie. Twarz może się wydawać zbyt pełna, jeśli poduszka tłuszczowa policzków jest w jej dolnej części. Wówczas można uzyskać tzw. efekt twarzy dziecka. A liposukcja ma sprawić, że kości policzkowe będą mocno zarysowane.

Jak wygląda zabieg odsysania tłuszczu z policzków?

Liposukcja policzków wbrew pozorom nie jest zbyt skomplikowana. Cały zabieg trwa zaledwie około pół godziny. Wówczas usuwa się tłuszcz z podbródka i usuwa lub przerzedza poduszki tłuszczowe znajdujące się w policzkach. Po wykonaniu Buccal Fat Removal twarz przez około dwa tygodnie jest dość opuchnięta, nie ma jednak potrzeby leżenia w klinice czy szpitalu, po wszystkim można wrócić do domu. Aby zapobiec infekcjom, należy płukać jamę ustną specjalnym płynem oraz na tydzień przejść na dietę płynną. 

Liposukcja policzków – przeciwwskazania

Nie każda kobieta może poddać się liposukcji policzków. Zabieg ten jest niewskazany paniom palącym, z nadwagą lub niedowagą oraz przed ukończeniem 25 lat. Nie mogą go wykonywać też osoby przewlekle chore, czy mające otwarte rany lub stany zapalne na twarzy. O wszystkich chorobach i dolegliwościach należy poinformować lekarza podczas konsultacji przed zabiegiem – specjalista zdecyduje, czy może być on w naszym wypadku przeprowadzony. 

Kobieta wykonująca Buccal Fat Removal musi być świadoma, że efektu nie da się później odwrócić, a jej rysy twarzy naprawdę mogą się diametralnie zmienić. Dlatego musi to być w pełni przemyślana decyzja. W Polsce ten zabieg dopiero zyskuje na popularności, w Stanach Zjednoczonych jest hitem. 

Ile kosztuje liposukcja policzków? Średni koszt to około 2300 dolarów w USA i około 10–15 tys. zł w Polsce.

Zdj. główne: Brandi Redd/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

18 + 1 =

Rekomendowane
Włosy przetłuszczają się pod czapką? Sprawdź, jak temu zaradzić!
Włosy przetłuszczają się pod czapką? Sprawdź, jak temu zaradzić!
Przetłuszczające się włosy pod czapką? Podpowiadamy, jak temu zaradzić!
Nowoczesne zabiegi w gabinetach kosmetycznych
Nowoczesne zabiegi w gabinetach kosmetycznych
Dowiedz się, z jakich zabiegów wykorzystujących najnowsze rozwiązania technologiczne można bezpiecznie korzystać!
Co przemawia na korzyść naturalnych kosmetyków?
Co przemawia na korzyść naturalnych kosmetyków?
Przeczytaj, jakie korzyści dla Twojego zdrowia i urody przynosi stosowanie produktów pochodzenia naturalnego.
Ostatnie wpisy