Zalety jednodniowych soczewek kontaktowych
MakijażOczy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zalety jednodniowych soczewek kontaktowych

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jednodniowe soczewki kontaktowe mają wiele zalet. Są wygodne, komfortowe i higieniczne, pozwalają na komfortowe noszenie soczewek na receptę do jednego dnia przed ich wyrzuceniem.

Kiedy warto wybrać soczewki jednodniowe?

Jednodniowe soczewki kontaktowe acuvue oasys 1 day są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą nosić soczewki kontaktowe, ale nie lubią procesu związanego z ich czyszczeniem i przechowywaniem. Są one również dobrym wyborem, jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, ponieważ można je nosić podczas uprawiania sportów i ćwiczeń bez obaw o ich uszkodzenie lub zgubienie.

Soczewki jednodniowe są również dobrym rozwiązaniem, jeśli masz suche oczy i musisz nosić soczewki kontaktowe przez dłuższy czas. Są one wygodniejsze niż soczewki wielokrotnego użytku, ponieważ nie wymagają stosowania płynu do soczewek ani środków czyszczących.

Czy można nosić soczewki kontaktowe w ciąży?

Tak. Wiele kobiet nosi soczewki kontaktowe w czasie ciąży i nie są znane żadne negatywne skutki dla płodu lub matki. Jeśli jednak masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, czy noszenie soczewek kontaktowych w ciąży jest bezpieczne, porozmawiaj ze swoim okulistą. Soczewki kontaktowe nie powinny być jednak noszone po porodzie, dopóki lekarz nie wyrazi na to zgody.

Czy można nosić soczewki kontaktowe podczas karmienia piersią? Tak. Wiele kobiet nosi soczewki kontaktowe podczas karmienia piersią i nie są znane żadne negatywne skutki dla karmionego dziecka lub matki.

Soczewki jednodniowe na lato

Tego typu soczewki jednodniowe są przeznaczone dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, ale potrzebują pary soczewek kontaktowych, które można nosić przez wiele godzin każdego dnia.

To mądry wybór dla osób, które noszą kontakty w okresie letnim. Soczewki te wykonane są z miękkich materiałów i przeznaczone do jednorazowego założenia, dzięki czemu nie wysychają i nie podrażniają oczu.

Posiadają również wysoką ochronę przed promieniowaniem UV, co jest ważne, jeśli spędzasz długie godziny na zewnątrz w bezpośrednim świetle słonecznym. Soczewki jednodniowe są świetne dla osób pracujących na zewnątrz lub prowadzących aktywny tryb życia.

Jakie jednodniowe soczewki toryczne do korekcji astygmatyzmu?

Jeśli szukasz soczewek, które korygują astygmatyzm i są łatwe w noszeniu, to dobrym wyborem są jednodniowe soczewki toryczne. Soczewki te są przeznaczone do jednorazowego założenia, więc nie będą wysuszać i podrażniać Twoich oczu.

Wykonane są również z miękkiego, elastycznego materiału, który porusza się wraz z Twoimi oczami. Soczewki są przyciemniane, abyś mógł widzieć wyraźnie w każdych warunkach oświetleniowych i mają wysoką ochronę przed promieniowaniem UV. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas noszenia soczewek torycznych, jest to, że muszą być one odpowiednio dopasowane. Bez prawidłowego dopasowania mogą wystąpić podrażnienia lub problemy z widzeniem.

Soczewki jednodniowe — najlepszy wybór na basen

Jednodniowe soczewki kontaktowe to świetna opcja dla osób pływających. Są łatwe do założenia, wyjęcia i czyszczenia. Można je nosić nawet na noc bez obaw o uszkodzenie oczu.

Soczewki występują z wielu różnych materiałów, w tym z silikonowo-hydrożelowego. Materiał ten jest miękki i elastyczny, więc nie podrażni Twoich oczu ani nie wysuszy ich podczas sesji pływackich.

Są to miękkie kontakty zaprojektowane specjalnie do jednorazowego noszenia i można je zdjąć przed wyjściem z basenu. Jednodniowe soczewki kontaktowe to najlepszy wybór dla osób pływających. Są one wykonane z elastycznego materiału, który porusza się wraz z Twoimi oczami i nie wyschnie na basenie.

Fot.: JC Gellidon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

3 × 5 =

Rekomendowane
Produkty na bazie roślin – po co warto sięgnąć?
Produkty na bazie roślin – po co warto sięgnąć?
Korzystanie z darów natury może mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie. Po jakie produkty roślinne warto sięgać?
<strong>Lipolaser</strong>  na odchudzanie – czy warto?
Lipolaser na odchudzanie – czy warto?
Niezawodny w odchudzaniu czy przereklamowany? Jaki jest naprawdę lipolaser?
<strong>Dermapen</strong> – mikronakłuwanie skóry. Co warto wiedzieć?
Dermapen – mikronakłuwanie skóry. Co warto wiedzieć?
Dermapen to popularny zabieg polegający na nakłuwaniu skóry. Dowiedz się o nim więcej!
Ostatnie wpisy