Wyposażenie niezbędne w zakładzie fryzjerskim
Włosy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyposażenie niezbędne w zakładzie fryzjerskim

Artykuł sponsorowany

Otwierasz swój salon fryzjerski i szukasz sprzętu, który pomoże Ci w stworzeniu przestrzeni zachęcającej klientów do ponownych odwiedzin? Potrzebne będą Ci nie tylko profesjonalne narzędzia do pracy, ale również elementy wyposażenia, które pomogą w zachowaniu zasad bezpieczeństwa i higieny.

Dezynfekcja i zachowywanie czystości mikrobiologicznej

Jeśli otwierasz swój własny zakład fryzjerski lub kosmetyczny, niezwykle ważne będzie dla Ciebie takie prowadzenie działalności, by klienci i klientki wychodzili z niego usatysfakcjonowani i chętni do ponownego skorzystania z Twoich usług. Jednym z kluczowych elementów tworzenia pozytywnego wizerunku, poza uprzejmym zachowaniem czy świadczeniem usług wysokiej jakości, jest zachowywanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Ważna jest na przykład skuteczna sterylizacja narzędzi. Jeśli posiadasz autoklaw do wyjaławiania drobne sprzętu przydadzą Ci się torebki do sterylizacji, dostępne na przykład tutaj: https://activeshop.com.pl/dezynfekcja-i-sterylizacja/torebki-do-sterylizacji.html. Powinieneś też posiadać środki dezynfekcyjne, dzięki którym zachowasz czystość mikrobiologiczną płaskich powierzchni.

Wrażenie luksusu i elegancji

Klienci salonów zajmujących się szeroko pojętym pięknem zazwyczaj oczekują od wnętrz i usług wysokiej jakości i klasy. Sprzęt, którego używasz, powinien być zadbany i posiadać odpowiednie atesty, wnętrze zakładu musi być czyste, a dobre wrażenie robią też klimatyczne dodatki i jednolity strój pracowników. Jeśli zależy Ci na wrażeniu elegancji i stworzeniu luksusowego wnętrza, musisz liczyć się z większymi wydatkami, ale możesz również być pewien, że zwróci Ci się to dzięki zadowoleniu klientów. Z tego powodu warto dobrze zaplanować zakup wyposażenia salonu: foteli do strzyżenia, foteli barberskich – znajdziesz je na przykład tutaj: https://activeshop.com.pl/fryzjerstwo-i-wyposazenie/meble-fryzjerskie/fotele-barberskie.html – oraz innego rodzaju sprzętów, których będziesz używać stylizując swoich klientów. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz, dlatego warto zadbać, by było ono jak najlepsze.

Zadbaj o dekoracje

Równie ważne jak wyposażenie w profesjonalny sprzęt, są ozdoby, które znajdą się w Twoim salonie. To właśnie stworzenie niepowtarzalnego, charakterystycznego klimatu może przyciągać do Ciebie klientów i zapewnić Ci ich sympatię na dłużej. Ludzie dobrze zapamiętują rzeczy, które im się podobają, a także te, które wyróżniają się na tle innych. Jeśli stworzysz zakład, który będzie wyglądał jak przeciętny salon fryzjerski, część klientów nawet nie zapamięta, że korzystała właśnie z Twoich usług. Dlatego warto zastanowić się nad aranżacją wnętrza i wybrać styl, który zapadnie w pamięć i stworzy pozytywne skojarzenia z Twoją marką.

Fot.: Adam Winger/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

cztery × 3 =

Rekomendowane
<strong>Zabiegi wybielające zęby</strong> – kiedy należy się na nie zdecydować?
Zabiegi wybielające zęby – kiedy należy się na nie zdecydować?
Nie wiesz, kiedy zdecydować się na wybielanie zębów? Podpowiadamy, co odpowiada za kolor uzębienia oraz kiedy najlepiej wykonać zabieg.
Uważaj na popularne olejowanie twarzy. Może Ci zaszkodzić
Uważaj na popularne olejowanie twarzy. Może Ci zaszkodzić
Olejowanie twarzy wydaje Ci się idealnym zabiegiem w pielęgnacji Twojej cery? Sprawdź, jakie błędy możesz przy tym popełnić i jak ich uniknąć.
<strong>TOP 3 kosmetyków SPA</strong>, dzięki którym zregenerujesz siły w jesienny wieczór!
TOP 3 kosmetyków SPA, dzięki którym zregenerujesz siły w jesienny wieczór!
Poznaj topowa trójkę kosmetyków spa, dzięki któremu zregenerujesz twoje ciało w domowym zaciszu!
Ostatnie wpisy