<strong>Jak dbać o paznokcie?</strong> Proponujemy kilka sposobów
Paznokcie
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o paznokcie? Proponujemy kilka sposobów

Artykuł sponsorowany

Uzyskanie zdrowych paznokci oznacza również wyrzucenie złych nawyków, takich jak używanie ich np. do otwierania pojemników. Niezależnie od tego, czy pielęgnacja paznokci jest formą self-care czy po prostu rutynową pielęgnacją, utrzymanie ich w doskonałym stanie jest opłacalną inwestycją

Nawilżanie

Nawilżanie to dobrze znany sekret zdrowej skóry, ale często jest pomijany w pielęgnacji paznokci. Podczas gdy suche, łamliwe paznokcie mogą być wynikiem wielu czynników, w ostatecznym rozrachunku wymagają one tego, co skóra, dlatego należy rozważyć prawidłowe nawilżenie jako podstawę swojej pielęgnacji paznokci. Nakładając balsam do rąk, należy zwrócić szczególną uwagę na paznokcie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawilżających do paznokci, ale stosowanie kremu to dopiero połowa sukcesu – mocne paznokcie to coś więcej niż wymyślny krem ​​lub serum.

Nawodnienie to podstawa. Tak jak odżywiasz włosy odżywką, tak samo odżywiaj skórki, aby mieć piękne, zdrowe i rosnące paznokcie. Hurtownia kosmetyczna jest miejscem, w którym znajdziesz odpowiednie preparaty.

Pozostaw skórki w spokoju

Powszechną praktyką jest przycinanie, odsuwanie lub próba całkowitego pozbycia się skórek, ale skórki nie są wrogiem. W rzeczywistości naskórek jest naturalnym uszczelnieniem ochronnym paznokcia. Majstrowanie w skórkach może wyrządzić znacznie więcej szkody niż pożytku, jeżeli nie jest to zrobione umiejętnie. Uszkodzona naskórek może narazić paznokcie na wrażliwość i ryzyko infekcji.

Źle utrzymane skórki mogą wywoływać efekt domina. Kiedy wysychają lub są zranione, może to spowodować uszkodzenie łożyska paznokcia i wpłynąć na sposób, w jaki te rosną. Zaleca się nawilżanie skórek kremem lub olejkiem, aby chronić i wzmocnić paznokcie.

Unikaj kontaktu z wodą

Zwróć uwagę na sposoby skrócenia czasu kontaktu paznokci z wodą, ponieważ nadmierna styczność z nią może osłabić strukturę paznokcia. Mokre włosy są szczególnie wrażliwe, a ta sama ostrożność, którą stosujesz przy obchodzeniu się z mokrymi lokami, może dotyczyć również pielęgnacji paznokci. Na przykład rozważ założenie rękawiczek podczas zmywania naczyń lub innych prac na mokro.

Paznokieć jest jak gąbka. Jest tysiąc razy bardziej chłonny niż skóra, dzięki czemu woda może łatwo do niego przeniknąć. Nadmierna ekspozycja na płyny może spowodować znaczne obciążenie delikatnych komórek paznokci (zwanych onychocytami), co może prowadzić do kruchości, łuszczenia i pękania.

Dlatego też moczenie paznokci przed manicure jest złą praktyką. Nie tylko sprawia to, że są one bardziej podatne na infekcje, ale także nie pozwala to na dobre przyleganie lub trwałość lakieru.

Bądź delikatna

Najlepsza pielęgnacja paznokci to delikatna pielęgnacja. Czasami bierze się spiczasty koniec pilnika do paznokci i przesuwa nim pod paznokciami, aby usunąć brud. Nie należy tego robić, ponieważ może to oddzielić płytkę paznokcia od leżącej pod spodem skóry, a następnie może rozwinąć się bakteryjna infekcja grzybicza.

Z podobnych powodów powinnaś oprzeć się pokusie używania paznokci jako narzędzi zastępczych – bez względu na to, jak wygodne może to być. A jeśli zdecydujesz się na manicure akrylowy lub żelowy – co powinnaś robić oszczędnie – właściwe usuwanie jest ważne. Kiedy zdejmujesz paznokcie akrylowe lub żelowe, naprawdę złuszczasz warstwy paznokcia, płytki paznokcia, a to je osłabia.

Traktuj paznokcie tak samo, jak włosy

Włosy i paznokcie składają się z białek keratynowych, więc rozsądne jest, aby stosować wiele takich samych zasad leczenia. Zarówno włosy, jak i paznokcie mogą zostać wysuszone i uszkodzone w wyniku nadmiernej „obróbki”. Częste usuwanie lakieru, żele i akryle robią z paznokciami to samo, co farby, chemikalia i stosowanie ciepła na włosy. Nawilżenie może pomóc zarówno w naprawie problemów z włosami, takich jak puszenie się i rozdwajanie końcówek, jak i może pomóc poprawić suche i łamliwe paznokcie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

2 + 13 =

Rekomendowane
Wprowadzenie adaptogenów do codziennej diety: proste sposoby
Wprowadzenie adaptogenów do codziennej diety: proste sposoby
W tym artykule przyjrzymy się adaptogenom, dowiemy się, jak je wybrać i jak włączyć je do naszych posiłków.
Jaką sukienkę założyć na firmowy bankiet?
Jaką sukienkę założyć na firmowy bankiet?
Nie masz pomysłu na stylizację na firmowy bankiet? Przychodzimy z pomocą! Przedstawiamy kilka naszych propozycji, które idealnie sprawdzą się na firmowych przyjęciach.
<strong>5 kolorów włosów</strong>, które pasują tylko wybranym!
5 kolorów włosów, które pasują tylko wybranym!
Sprawdź jaka koloryzacja jest najbardziej ryzykowna!
Ostatnie wpisy