Jak usunąć skórki z paznokci u rąk?
Dłonie i stopyPielęgnacja
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak usunąć skórki z paznokci u rąk?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Piękne i zadbane paznokcie bez wątpienia są atrybutem każdej kobiety. Panie doskonale o tym wiedzą, a co za tym idzie chętnie umawiają się na wizyty do kosmetyczek lub próbują same wykonać jak najbardziej estetyczny manicure.

Niemniej jednak, każdorazowo przed wykonaniem manicure, paznokcie trzeba uprzednio przygotować. Co więcej, nie można się w tym momencie ograniczyć jedynie do prostego opiłowania i wypolerowania płytki. Niezbędne jest również usunięcie skórek, a z tym wiele kobiet ma ogromny problem. Wobec tego, jak skutecznie usunąć skórki wokół paznokci? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Usuwanie skórek przez nałożeniem hybrydy – jak to zrobić?

Usuwanie skórek z paznokci i ich okolicy jest podstawowym zabiegiem, który należy wykonać jeszcze, zanim przystąpimy do nakładania na paznokcie wybranego lakieru. Jak więc zrobić to skutecznie? Otóż na samym wstępie powinniśmy zadbać o ich odpowiednie zmiękczenie. W tym celu możemy pokryć je odpowiednim płynem do zmiękczania skórek lub po prostu zamoczyć je w wodzie z dodatkiem środka nawilżającego.

Miękkie skórki o wiele łatwiej dadzą się odprowadzić od paznokcia i finalnie ich usunięcie również będzie znacznie łatwiejsze. Kolejnym krokiem jest delikatne odsunięcie skórek. Najlepiej w tym celu posłużyć się metalowym kopytkiem do paznokci z odpowiednią końcówką, który dedykowany jest usuwaniu skórek. Kolejno przy pomocy odpowiednich akcesoriów, skórki – które odstają od paznokcia – będzie można bezpiecznie wyciąć. W ten prosty sposób zadbamy o to, by nasz manicure zawsze prezentował się estetycznie i nienagannie.

Jak poprawnie wyciąć skórki wokół paznokci?

Tak jak wspomnieliśmy, przed aplikacją produktów światłoutwardzalnych, skórki należy delikatnie wyciąć. Oczywiście pojawia się pytanie, jak zrobić to bezboleśnie? Najlepiej wykorzystując do tego wysokiej jakości cążki do skórek wykonane ze stali nierdzewnej, czyli materiału odpornego na uszkodzenia i rdzewienie. Pamiętajmy jednak, że w pierwszej kolejności musimy zadbać o to, by te skórki zostały zmiękczone i odsunięte od samej płytki paznokcia, co skutecznie pomoże w ich wycinaniu.

Następnie – zaczynając od lewej lub prawej strony – możemy rozpocząć wycinanie skórek, aż do drugiej strony. Starajmy się wycinać je cierpliwie tak, by można było za jednym razem usunąć całą skórkę. W ten sposób zaoszczędzimy sobie pracy i nie pozostawimy nieestetycznych „zadziorków”, które skutecznie mogą oszpecić nawet najlepiej wykonany manicure.

Jak usunąć skórki z paznokci?

Kiedy wiemy już jak usuwać skórki wokół paznokci, to jednocześnie nie możemy zapomnieć o tym, że skórki mają to do siebie iż narastają również na samą płytkę paznokci. Oczywiście w tym wypadku również powinniśmy je usunąć. W jaki sposób można zrobić to najefektywniej? Znów musimy zmiękczyć nasze skórki, a następnie skorzystać z patyczka kosmetycznego, drewnianego z płaską końcówką na kształt szpatułki.

Skórki z paznokci trzeba przede wszystkim dokładnie odsunąć – jeśli będą odpowiednio zmiękczone, nie sprawi nam to większego problemu. Kolejno, podobnie jak w poprzednim wypadku, powinnyśmy sięgnąć po nożyczki do skórek, a następnie będziemy mogły je wyciąć i usunąć z płytki paznokcia.

Czym nie należy usuwać skórek?

Praktycznie w każdej drogerii i sklepie z akcesoriami do paznokci, znajdziemy nożyk do skórek. Ma on postać ostro zakończonych widełek, które przesuwamy wzdłuż skórki, by ją wyciąć. Okazuje się, że jest to najgorsze z możliwych rozwiązań, gdyż doprowadza wręcz do wyrwania skórek i ich postrzępienia. Co więcej, zbyt głębokie wycięcie może poskutkować bolesnymi ranami, a nawet i krwawieniem. Przy pomocy takiego nożyka, tak naprawdę nigdy nie powinnyśmy wycinać skórek. Nasze paznokcie z pewnością nam za to podziękują i odwdzięczą się nienagannym wyglądem.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

piętnaście − jeden =

Rekomendowane
Poznaj 10 najskuteczniejszych kremów na rozstępy
Poznaj 10 najskuteczniejszych kremów na rozstępy
Rozstępy to prawdziwe utrapienie. Dlatego ważne jest, by im zapobiegać. A najlepiej robić to, stosując odpowiednie kosmetyki. Sprawdzamy, które są najlepsze!
Sukienka na wesele dla druhny – doradzamy, co wybrać
Sukienka na wesele dla druhny – doradzamy, co wybrać
Rolą druhny jest wsparcie panny młodej w przygotowaniach, a następnie asystowanie jej w trakcie uroczystości weselnej. Jakie kreacje najlepiej sprawdzą […]
4 spa w polskich górach, w których poczujesz się naprawdę wyjątkowo
4 spa w polskich górach, w których poczujesz się naprawdę wyjątkowo
Kochasz polskie góry? Sprawdź, jakie hotele ze SPA wybrać na wakacyjny wypad!
Ostatnie wpisy