Kurtki męskie – na co panowie powinni zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Styl
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kurtki męskie – na co panowie powinni zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kurtki stały się obowiązkowym elementem odzieżowym w szafie każdego z mężczyzn. Oczywiście dawniej spełniały one rolę jedynie zwykłego okrycia wierzchniego, które miało chronić przed wychłodzeniem organizmu i niskimi temperaturami. Obecnie jednak unikalne projekty kurtek pozwalają na wykreowanie niesamowitej stylizacji z nimi w roli głównej. Jednocześnie nie można zapomnieć o tym, że kurtki to element garderoby, który dalej musi spełniać swoją funkcję. Wobec tego, na co panowie powinni zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Kurtki męskie dopasowane do konkretnego sezonu

Kurtki męskie to dość zagadkowy temat dla większości panów. Zwykle zastanawiają się oni jakie modelu dokładnie potrzebują? Okazuje się, że w pierwszej kolejności powinien być on idealnie dopasowany do konkretnego sezonu. Zazwyczaj panowie posiadają w swojej szafie porządną i solidną kurtkę na okres zimowy, a także popularną „wiatrówkę”, która ma sprawdzić się w pozostałym okresie. Niemniej jednak o ile modele zimowe są jak najbardziej oczywiste, to jednak przy „wiatrówce” warto się na chwilę zatrzymać. Ten model przeznaczony jest tylko i wyłącznie na sezon jesiennym, a jego podstawowym zadaniem jest ochrona przed nadmiernym wiatrem. Do rozważenia pozostaje więc kwestia sezonu wiosennego i – teoretycznie także – letniego. W tym okresie najlepiej sprawdzają się klasyczne katany jeansowe lub sztruksowe, które nie są zbyt ciepłe i ciężkie, a jednocześnie świetnie sprawdzają się w przypadku nieco chłodniejszych dni. Podsumowując, panowie powinni w swoich szafach posiadać aż trzy modele kurtek, by mogli z nich korzystać w każdą pogodę!

Kurtki męskie i jakość ich wykonania

Nie zależnie od modelu kurtki i jej konkretnego przeznaczenia, panowie powinni mieć na uwadze to, że powinna ona reprezentować sobą wysoką jakość. Modele zimowe powinny mieć odpowiednie wypełnienie, zaś letnie i jesienne nie powinny tracić swojej estetyki wraz z upływającym czasem. Warto więc stawiać na kurtki męskie Lee lub od innej, znanej marki, która zasłynęła już ze swojej jakości na rynku odzieżowym. Takie kurtki mają jedną, niewątpliwą zaletą – bez problemu można je prać, a także intensywnie eksploatować, a w między czasie panowie nie muszą się obawiać o to, że dojdzie do ich zniszczenia. Dodatkowo markowe kurki męskie wykonane są z wysokiej jakości materiałów oraz z uwzględnieniem najmniejszych detali. Dzięki temu nawet w połączeniu ze zwykłą koszulką i jeansami będą się one prezentować w wyjątkowo luksusowy sposób. Panowie będą mogli z tych kurtek korzystać bez większych obaw i mieć pewność co do tego, że posłużą im one na więcej, niż jeden sezon.

Kurtki męskie oraz ich stylistyka i design

Kolejny, niezwykle istotnym aspektem przy wyborze kurtek męskich jest ich stylistyka oraz design. Obecnie producenci odzieżowi prześcigają się w pomysłach na to, jak urozmaicić i uatrakcyjnić swoje modele. Panowie jednak nie powinni dać się wciągnąć w to „szaleństwo”. Priorytetem, przy wyborze kurtek męskich jest zawsze indywidualny styl oraz preferencje. Mężczyźni powinni zwrócić uwagę co obecnie dominuje w ich garderobie. Czy są to ubrania sportowe? eleganckie? a może casual’owe? Kurtka męska powinna się do nich idealnie dopasować pod względem designu. Tylko i wyłącznie wtedy będzie można tworzyć z nią niesamowite kreacje, które oddadzą indywidualny styl i charakter każdego z mężczyzn. Panowie muszą pamiętać, że dzięki modzie mogą oni wyrazić siebie i swoją osobowość. Właśnie dlatego, warto bazować na własnej intuicji przy wyborze odpowiedniej kurtki!

Fot.: Toa Heftiba/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

7 − siedem =

Rekomendowane
<strong>Dieta dyniowa</strong> – czy jest skuteczna?
Dieta dyniowa – czy jest skuteczna?
Jesienią warto spróbować diety dyniowej. Sprawdzamy, właściwości dyni oraz skuteczność tej diety.
<strong>Piaskowanie zębów </strong>– czy warto?
Piaskowanie zębów – czy warto?
Czym jest piaskowanie? Po co się je wykonuje?
<strong>Lekcja makijażu</strong> – jak podkreślić piwne oczy?
Lekcja makijażu – jak podkreślić piwne oczy?
Sprawdź, jak podkreślić piwne oczy, by wyglądać zjawiskowo.
Ostatnie wpisy