<strong>Limfodrenaż</strong> – kiedy warto zapisać się na zabieg?
Medycyna estetycznaSpa i wellness
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Limfodrenaż – kiedy warto zapisać się na zabieg?

Pobudza krążenie, niweluje obrzęki, ujędrnia, a także jest skuteczny w walce z cellulitem. O czym mowa? O drenażu limfatycznym! Dowiedz się dlaczego warto zapisać się na taki zabieg.

Drenaż limfatyczny kojarzy się z seniorami, którzy uczęszczają na niego w ramach rehabilitacji. W rzeczywistości sprawdza się u wielu osób, bez względu na wiek. Dzięki niemu możesz zmniejszyć cellulit, ujędrnić skórę, pozbyć się toksyn czy przyspieszyć metabolizm!

Co to jest drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu uciskowego. W jego przypadku zakłada się specjalne spodenki, które sięgają do pasa, a następnie urządzenie zaczyna naprzemiennie pompować i wypompowywać powietrze. Dzięki temu dochodzi do usprawnienia przepływu limfy i poprawy krążenia. Sprawia to również, że zalegający płyn tkankowy może swobodnie zacząć spływać do węzłów chłonnych. W ten sposób organizm pozbywa się znacznie skuteczniej toksyn, a także komórek tłuszczowych. Dlatego limfodrenaż stanowi również skuteczną formę terapii odchudzającej.

Wskazania do limfodrenażu

Z drenażu mogą skorzystać osoby, które cierpią z powodu obrzęków łydek lub kostek, mają stojącą lub siedzącą pracę, a także chcące pozbyć się cellulitu. Ponieważ zabieg pobudza krążenie i przyspiesza metabolizm, polecany jest też osobom, które się odchudzają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

1 + 2 =

Rekomendowane
<strong>Jak prawidłowo myć włosy</strong> – przewodnik krok po kroku
Jak prawidłowo myć włosy – przewodnik krok po kroku
Jak prawidłowo myć włosy? Choć wiele osób uważa tę czynność za banalnie prostą, to tak do końca nie jest. Dowiedz się więcej o ich pielęgnacji!
Sztuka konturowania: jak wymodelować twarz za pomocą makijażu?
Sztuka konturowania: jak wymodelować twarz za pomocą makijażu?
Odkryj tajemnice sztuki konturowania i wymodeluj swoją twarz za pomocą makijażu!
Na czym polega in vitro?
Na czym polega in vitro?
Na niepłodność cierpi coraz większe grono osób. Właśnie dlatego choroba ta została uznana przez lekarzy za zjawisko cywilizacyjne. Zapłodnienie metodą in vitro dla wielu osób jest szansą na posiadanie własnego potomstwa, dlatego coraz częściej się z niego korzysta. Jak jednak wygląda proces zapłodnienia in vitro i kiedy warto z niego skorzystać?
Ostatnie wpisy