Co jest przyczyną łamania się włosów?
ProblemyWłosy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Co jest przyczyną łamania się włosów?

Artykuł sponsorowany

Tafla lśniących i idealnie gładkich włosów jest marzeniem prawie każdej kobiety. Niestety nie jest to cel ławy do osiągnięcia, ponieważ najczęściej panie źle podchodzą do tematu. Zdrowe włosy to takie, które mają dostarczone wszystkie niezbędne składniki. Zobacz, co może być przyczyną łamania się Twoich włosów.  

Nieodpowiednia pielęgnacja

Jeśli stosujesz zwykłe, drogeryjne szampony popularnych marek, zawierające SLS czy inne mocne detergenty, odzierasz włos z naturalnej powłoczki ochronnej, którą tworzy na nich sebum. Ta powłoka otula włos i chroni go przed wycieraniem, utratą protein oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Wszystkie te czynniki są powodem łamliwości włosów. Do mycia włosów używaj delikatnych szamponów i każdorazowo nakładaj odżywkę, która przywróci włosom balans i ochronę, a jednocześnie uzupełni pozostałe składniki potrzebne zdrowym i mocnym włosom.  

Nieregularne przycinanie końcówek włosów  

Twierdzenie, że przycinanie włosów przyspiesza ich wzrost jest absurdalnym mitem, ale mimo wszystko, zbudowane zostało ono na trafnej obserwacji. Zniszczenia na końcówkach włosów pną się w górę, przez co nie obcięte w porę, prowadzą do łamania się włosów już bardzo wysoko na długości. Przez to tworzy się wrażenie, jakby włosy zupełnie nie rosły, ponieważ tyle włosa, ile urośnie u nasady, wyłamie się przy końcówkach. Dzięki przycinaniu końcówek regularnie co miesiąc lub dwa, zatrzymasz postęp zniszczeń i łamanie się włosów, przez co ich wzrost będzie widoczny. 

Nieodpowiednia dieta, choroby, niedobory

Włosy, są jednym ze zbędnych dla funkcjonowania organizmu elementów. W momencie poważnej choroby czy niedoborów wywołanych złą dietą, stresem i niezdrowym trybem życia, ciało przechodzi w tryb przetrwania i zaczyna pozbywać się tego, co nie jest mu potrzebne. Jeśli chcesz mieć piękne, długie i zdrowe włosy, absolutną podstawą jest picie wody. Odpowiednie nawodnienie organizmu wspomaga jego funkcjonowanie, z kolei odwodnienie może wywołać stan alarmowy i wpłynąć negatywnie na kondycję włosów. Suplementacja diety, na przykład produktami Terranova, poprawi wygląd Twojej skóry, włosów oraz paznokci. 

Stylizacja włosów za pomocą wysokich temperatur  

Codzienne lub po prostu częste traktowanie włosów wysokimi temperaturami bardzo je niszczy i wpływa na łamliwość. Jeśli przyjaźnisz się z prostownicą lub lokówką, Twoje włosy są zniszczone właśnie przez stylizację ciepłem. Wysoka temperatura wysusza włosy, sprawia, że tracą one elastyczność i stają się kruche oraz łamliwe. Pocieranie po włosach prostownicą również nie działa na ich korzyść. Postaraj się jak najbardziej ograniczyć stosowania ciepła na włosach, a jeśli już używasz prostownicy lub lokówki, zabezpiecz włosy specjalnym preparatem. 

Zachwianie równowagi PEH

Równowaga PEH, czyli balans protein, emolientów i humektantów w pielęgnacji włosów, to klucz do ich pięknego i zdrowego wyglądu. Jeśli Twoim włosom brakuje protein, stają się one kruche, cienkie, zaczynają się rozdwajać i wycierać. Humektanty to z kolei składniki nawilżające włosy. Kiedy jest ich za mało, wysuszony włos może stać się bardziej łamliwy. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić, ponieważ za duża ilość humektantów prowadzi do rozpulchnienia struktury włosa i zwiększa jego podatność na zniszczenia. Zarówno proteiny, jak i humektanty należy zabezpieczyć i zamknąć we włosie za pomocą emolientów. 

Zdjęcie główne: Julien L/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

dwadzieścia − jeden =

Rekomendowane
Delikatna skóra pod oczami –  dowiedz się, jak zadbać o nią po 25 roku życia
Delikatna skóra pod oczami – dowiedz się, jak zadbać o nią po 25 roku życia
Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji. Dowiedz się jak o nią zadbać.
Jak dopasować <strong> kolor włosów </strong>do karnacji?
Jak dopasować kolor włosów do karnacji?
Jeżeli chcesz zmienić kolor włosów, ale nie jesteś pewna, na jaki powinnaś się zdecydować - przeczytaj nasz artykuł!
Nowoczesne zabiegi w gabinetach kosmetycznych
Nowoczesne zabiegi w gabinetach kosmetycznych
Dowiedz się, z jakich zabiegów wykorzystujących najnowsze rozwiązania technologiczne można bezpiecznie korzystać!
Ostatnie wpisy