Jak szybko <strong>zregenerować skórę pod oczami</strong>?
Cera
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak szybko zregenerować skórę pod oczami?

Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Czasem potrzebujemy jednak poprawić jej wygląd na już. Co wówczas robić?

Brak snu, choroba, zmęczenie czy impreza do późnych godzin nocnych? Wówczas skóra pod oczami nie wygląda najlepiej. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, aby szybko poprawić jej wygląd.

Cienka i delikatna wymaga odpowiedniej pielęgnacji

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, ma około zaledwie 0,5 mm grubości. Do tego jest słabo nawilżona i narażona na bezustannych ruch. Dlatego okolice oczu najlepiej zdradzają nasz wiek, zdrowie i tryb życia. Worki pod oczami, cienie, opuchlizna i zmarszczki mogą dodać nam nawet kilkanaście lat. Dlatego konieczne jest ciągle nawilżanie skóry, masaż oraz zabiegi, które ją ujędrnią. Nie możemy też zapominać o codziennym, dokładnym makijażu. 

Jak zregenerować skórę pod oczami?

Jeśli chcemy szybko poprawić wygląd skóry wokół oczu, warto zrobić zimny okład. Wystarczy kilka kostek lodu zawinąć w ściereczkę i przykładać do twarzy. Taki zabieg pobudza układ limfatyczny i zmniejszy ewentualną opuchliznę. Po kilku minutach z pewnością zauważymy poprawę, cera będzie mniej zmęczona i gładsza. Twarz można także (szczególnie rano) przemywać rumiankiem lub zieloną herbatą. Warto także używać maseczek do oczu w postaci płatków kolagenowych, które dodatkowo zawierają elastynę. Wystarczy pół godziny, by znacznie odmłodzić swoje spojrzenie. Podstawą jest też silnie nawilżający krem pod oczy z zawartością kolagenu, elastyny, liposomów, ceramidów i witamin. Warto pamiętać, że na przesuszonej cerze zmarszczki są dużo bardziej widoczne. Uwaga: krem zawsze delikatnie wklepujemy, nigdy nie trzemy i nie rozciągamy delikatnej skóry wokół oczy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

2 × jeden =