<strong>Roller do twarzy</strong> – jaki wybrać i jak z niego korzystać?
Cera
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Roller do twarzy – jaki wybrać i jak z niego korzystać?

Roller do twarzy to niezwykle popularny w ostatnim czasie przyrząd, który służy do  domowej, naturalnej pielęgnacji. Jak działa? Jak należy go używać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Roller do twarzy – co to takiego?

Jakie właściwości ma roller do twarzy? Akcesorium tego typu ma wiele zalet. Roller wygładza zmarszczki, usuwa toksyny, redukuje worki i cienie pod oczami, łagodzi stany zapalne i napięcia mięśni oraz rozjaśnia cerę. Dodatkowo roller wykazuje właściwości wyszczuplające rysy twarzy. Do jego produkcji wykorzystuje się różnego rodzaju kamienie naturalne. Najczęściej jest to jadeit i kwarc różowy. Na sklepowych półkach spotkać można się również z rollerami z ametystu, kryształu górskiego oraz rodolitu. Ciekawą alternatywą dla nich mogą być rollery z miedzi oraz srebra, które wykazują właściwości bakteriobójcze. Idealny gadżet kosmetyczny tego typu powinien być starannie wykonany. Przed zakupem szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj materiału użytego do łączenia ze sobą poszczególnych elementów. 

Rollera do twarzy można używać na kilka różnych sposobów. Zaleca się stosować go na uprzednio oczyszczoną skórę, jeszcze przed zastosowaniem produktów pielęgnacyjnych. Masaż z jego użyciem najlepiej wykonywać rano i wieczorem. Wałka powinno się używać, wykonując ruchy w górę i w dół oraz na boki. Centralnym punktem jest grzbiet nosa. To właśnie od niego należy przesuwać roller we wszystkich kierunkach, usuwając w ten sposób nagromadzone w skórze toksyny. Przy pomocy rollera powinno się masować skórę wokół konturu twarzy oraz na szyi. Wykonując ruchy w górę, należy włożyć w to nieco więcej siły. W ten sposób jesteśmy bowiem w stanie unieść mięśnie, które odpowiadają za owal twarzy. Pierwsze efekty stosowania rollera można zaobserwować już po upływie kilku dni. Zabieg z jego użyciem należy wykonywać kilka razy w tygodniu, powtarzając każdy ruch kilka razy. Po zakończonym zabiegu przemywamy wałek wodą z dodatkiem łagodnego żelu do mycia twarzy. Kamienne rollery naturalnie chłodzą przyjemnie skórę. Chcąc jednak nieco wzmocnić ten efekt, na przykład w upalny dzień, wystarczy włożyć przyrząd na kilkanaście minut do lodówki. Przeciwwskazaniami do używania rollera do twarzy są: trądzik różowaty, ropne zmiany, pieprzyki, znamiona oraz kruche naczynka.

Który roller wybrać – jadeitowy czy kwarcowy?

Jak już zostało wspomniane, do produkcji rollerów do twarzy najczęściej używa się jadeitu oraz kwarcu. Jeżeli chodzi o pierwszy z kamieni, wykonywane z niego wałki do twarzy są wykorzystywane w kulturach wschodnich od wieków. Jadeit przyjmować może różne odcienie. Najczęściej jest to szmaragdowo-zielony, biały, jasnozielony, różowy, liliowy, brązowy, szary oraz żółty. Zgodnie z chińskimi wierzeniami, kamień ten odpowiada za usuwanie negatywnej energii. Dodatkowo wydłuża on życie, chroni przed zmęczeniem, wzmacnia ciało i leczy wszelkiego rodzaju zaburzenia wewnętrzne. Zielony jadeit w pozytywny sposób wpływa na pracę nerek, biały – poprawia odporność, a różowy – przyczynia się do wzmocnienia mięśnia sercowego. Regularne używanie wałka jadeitowego zapewnia wygładzenie zmarszczek, złagodzenie dolegliwości bólowych, redukcję obrzęków oraz poprawę krążenia krwi.

Jeżeli chodzi natomiast o wałki z kwarcu różowego, jest to ozdobny minerał od wieków używany jako amulet. Swoją barwę zawdzięcza manganowi i tytanowi, które w zależności od proporcji mogą mu nadawać mniej lub bardziej intensywną barwę. Różowy kwarc pomaga uwolnić się od nagromadzonych emocji i toksycznej energii. Skutecznie redukuje on gniew i pomaga w medytacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

2 × dwa =

Rekomendowane
<strong>Makijaż pod maseczkę</strong> – co zrobić, żeby był trwalszy?
Makijaż pod maseczkę – co zrobić, żeby był trwalszy?
Nie masz pomysłu, jak poprawić trwałość swojego makijażu? Mamy na to sposób!
Sztuka makijażu: jak krok po kroku wykonać idealny makijaż wieczorowy
Sztuka makijażu: jak krok po kroku wykonać idealny makijaż wieczorowy
Makijaż wieczorowy to jedna z największych sztuk w świecie kosmetyki. Wymaga precyzji, umiejętności i wyczucia stylu. W tym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak wykonać idealny makijaż wieczorowy, który będzie podkreślał nasze naturalne piękno i pozwoli nam czuć się wyjątkowo w każdej sytuacji.
Odcienie szminek, które świetnie pasują do opalonej skóry!
Odcienie szminek, które świetnie pasują do opalonej skóry!
Podkreślenie opalenizny za pomocą koloru ust – podpowiadamy, na jaki odcień szminki się zdecydować!
Ostatnie wpisy