Najważniejsze informacje o maseczkach medycznych
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najważniejsze informacje o maseczkach medycznych

Artykuł sponsorowany

Zakrywanie ust i nosa stało się w pewnym momencie obowiązkiem dla każdego z uwagi na pandemię. Najlepiej w tym celu sprawdzają się maseczki, które są wykorzystywane również w wielu innych okolicznościach, szczególnie w służbie zdrowia. Warto poznać najważniejsze informacje o tej formie zabezpieczenia, a także dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas wyboru konkretnych maseczek medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu, który odpowie na każde pytanie dotyczące tego rodzaju akcesoriów.

Maseczki medyczne – sposób na ochronę zdrowia

Noszenie maseczki ochronnej to znakomity sposób na ochronę zdrowia, szczególnie podczas pandemii czy wzmożonej zachorowalności na sezonowe przeziębienia i grypę. Ponadto niektóre modele mogą także chronić przed wdychaniem zanieczyszczonego powietrza, a także są niezbędnymi akcesoriami podczas operacji i zabiegów medycznych. Noszenie maseczki pozwala zakryć usta i nos, tym samym chroniąc przed rozprzestrzenianiem się różnego rodzaju infekcji. Wirusy bardzo często dostają się do organizmu drogą kropelkową przez błony śluzowe, dlatego taka forma ochrony jest skuteczna i pozwala się przed nimi uchronić.

Jak wybrać odpowiednią maseczkę dla siebie?

Podczas wyboru maseczki medycznej warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Z pewnością pierwszym z nich jest skuteczność filtracyjna, określana poszczególnymi symbolami, które opisujemy w dalszej części artykułu. Jednak to nie wszystko. Podczas wyboru masek medycznych bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie ich rozmiaru do indywidualnych potrzeb, a także sposobu zakładania. Wybrany model powinien zapewniać komfort i wygodę podczas noszenia, a także swobodę oddychania. Po założeniu maseczka musi dokładnie przylegać do twarzy, aby wdychane powietrze w całości przechodziło przed filtr. Tylko w takim przypadku akcesorium spełni swoje zadanie i zapewni bezpieczeństwo.

Gdzie zamówić dobrej jakości maseczki medyczne?

Bardzo istotne jest również miejsce, w którym zakupimy maseczki medyczne. Najlepiej składać zamówienia w renomowanych sklepach, które oferują certyfikowane produkty, spełniające wszelkie obowiązujące normy i standardy dotyczące bezpieczeństwa. Największy wybór najwyższej jakości maseczek można znaleźć między innymi na stronie https://rcmedical.pl/. Dostępne są tam różne modele, wśród których do najpopularniejszych należą wersje FFP2 i FFP3.

Wspomniane modele różnią się przede wszystkim efektywnością filtracji. W przypadku masek medycznych FFP2 wynosi ona 94%, a FFP3 aż 99%. Pierwsza wersja jest zalecana do noszenia dla wszystkich, gdyż stanowi barierę antysmogową i przeciwpyłową, natomiast druga jest przeznaczona głównie dla personelu medycznego. Lekarze i pielęgniarze są narażeni na bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami, dlatego tego rodzaju maski medyczne chronią ich drogi oddechowe przed szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.

Fot.: Prasesh Shiwakoti (Lomash)/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

13 + cztery =

Rekomendowane
Jakie narzędzia i akcesoria kosmetyczne są niezbędne w studiu?
Jakie narzędzia i akcesoria kosmetyczne są niezbędne w studiu?
Studia kosmetyczne oferują szeroki zakres usług, począwszy od zabiegów pielęgnacyjnych, a skończywszy na stylizacji paznokci czy zabiegach na ciało. Aby zapewnić klientkom profesjonalne usługi, studia kosmetyczne muszą zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i akcesoria kosmetyczne. Warto więc zastanowić się, jakie narzędzia są niezbędne i na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.
Odkrywając tajemnice rycerstwa – nieznane aspekty życia w zamku
Odkrywając tajemnice rycerstwa – nieznane aspekty życia w zamku
Zanurz się w fascynujący świat rycerstwa i odkryj mniej znane aspekty życia w zamku. Od codziennych rituałów po skomplikowane zasady etykiety - wszystko czego jeszcze nie wiesz o rycerzach.
Jak korzystać z łaźni tureckiej?
Jak korzystać z łaźni tureckiej?
Wizyta w hammam to obowiązkowy punkt wycieczki do Turcji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co kryje się pod tą tajemniczą nazwą!
Ostatnie wpisy