Najważniejsze informacje o maseczkach medycznych
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najważniejsze informacje o maseczkach medycznych

Artykuł sponsorowany

Zakrywanie ust i nosa stało się w pewnym momencie obowiązkiem dla każdego z uwagi na pandemię. Najlepiej w tym celu sprawdzają się maseczki, które są wykorzystywane również w wielu innych okolicznościach, szczególnie w służbie zdrowia. Warto poznać najważniejsze informacje o tej formie zabezpieczenia, a także dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas wyboru konkretnych maseczek medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu, który odpowie na każde pytanie dotyczące tego rodzaju akcesoriów.

Maseczki medyczne – sposób na ochronę zdrowia

Noszenie maseczki ochronnej to znakomity sposób na ochronę zdrowia, szczególnie podczas pandemii czy wzmożonej zachorowalności na sezonowe przeziębienia i grypę. Ponadto niektóre modele mogą także chronić przed wdychaniem zanieczyszczonego powietrza, a także są niezbędnymi akcesoriami podczas operacji i zabiegów medycznych. Noszenie maseczki pozwala zakryć usta i nos, tym samym chroniąc przed rozprzestrzenianiem się różnego rodzaju infekcji. Wirusy bardzo często dostają się do organizmu drogą kropelkową przez błony śluzowe, dlatego taka forma ochrony jest skuteczna i pozwala się przed nimi uchronić.

Jak wybrać odpowiednią maseczkę dla siebie?

Podczas wyboru maseczki medycznej warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Z pewnością pierwszym z nich jest skuteczność filtracyjna, określana poszczególnymi symbolami, które opisujemy w dalszej części artykułu. Jednak to nie wszystko. Podczas wyboru masek medycznych bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie ich rozmiaru do indywidualnych potrzeb, a także sposobu zakładania. Wybrany model powinien zapewniać komfort i wygodę podczas noszenia, a także swobodę oddychania. Po założeniu maseczka musi dokładnie przylegać do twarzy, aby wdychane powietrze w całości przechodziło przed filtr. Tylko w takim przypadku akcesorium spełni swoje zadanie i zapewni bezpieczeństwo.

Gdzie zamówić dobrej jakości maseczki medyczne?

Bardzo istotne jest również miejsce, w którym zakupimy maseczki medyczne. Najlepiej składać zamówienia w renomowanych sklepach, które oferują certyfikowane produkty, spełniające wszelkie obowiązujące normy i standardy dotyczące bezpieczeństwa. Największy wybór najwyższej jakości maseczek można znaleźć między innymi na stronie https://rcmedical.pl/. Dostępne są tam różne modele, wśród których do najpopularniejszych należą wersje FFP2 i FFP3.

Wspomniane modele różnią się przede wszystkim efektywnością filtracji. W przypadku masek medycznych FFP2 wynosi ona 94%, a FFP3 aż 99%. Pierwsza wersja jest zalecana do noszenia dla wszystkich, gdyż stanowi barierę antysmogową i przeciwpyłową, natomiast druga jest przeznaczona głównie dla personelu medycznego. Lekarze i pielęgniarze są narażeni na bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami, dlatego tego rodzaju maski medyczne chronią ich drogi oddechowe przed szkodliwymi cząsteczkami unoszącymi się w powietrzu.

Fot.: Prasesh Shiwakoti (Lomash)/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

pięć × 4 =

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni kocyk dla swojego malucha – praktyczne porady
Jak wybrać odpowiedni kocyk dla swojego malucha – praktyczne porady
Odkryj wielofunkcyjność otulaczy dla maluchów oraz dowiedz się, jakie kryteria powinniście brać pod uwagę podczas ich wyboru. Oto praktyczne porady, które ułatwią Ci decyzję.
Daisy nails, manicure, który zachwyca!
Daisy nails, manicure, który zachwyca!
Subtelny, elegancki i dziewczęcy! Dowiedz się jak wykonać w domu manicure daisy nails!
Jakich zabiegów nie powinno się robić latem?
Jakich zabiegów nie powinno się robić latem?
Zabiegi na twarz powinny być wykonywane w konkretnych porach roku. Nie po wszystkich można bowiem wyjść na słońce lub duży mróz. Poznaj te, których nie powinno się wykonywać latem!
Ostatnie wpisy