Jakie zabiegi na opadającą powiekę? Podpowiadamy!
Medycyna estetyczna
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie zabiegi na opadającą powiekę? Podpowiadamy!

Opadające powieki to spory problem wielu kobiet. Przez nie trudno jest wykonać makijaż oczu, a twarz wygląda na zmęczoną, smutną i starą. Medycyna estetyczna przychodzi jednak z pomocą i oferuje zabiegi, które pozwalają pozbyć się tej niedoskonałości.

Wraz z wiekiem skóra niestety traci jędrność, a co za tym idzie, powieki zaczynają coraz bardziej opadać. Warto jednak wiedzieć, że z problemem tym zmagają się również osoby młode; przyczyną opadającej powieki mogą być bowiem uwarunkowania genetyczne lub gwałtowna utrata wagi. Na szczęście prężnie rozwijająca się medycyna estetyczna ma na to skuteczne i bezpieczne sposoby.

Plasmage – niechirurgiczna plastyka powiek

Nowoczesne urządzenie Plasmage zrewolucjonizowało nie tylko dermatologię, ale i medycynę estetyczną. Dzięki niemu możliwa jest korekta opadającej powieki bez konieczności poddawania się inwazyjnemu zabiegowi chirurgicznemu. Pozwala na to plazma, czyli zjonizowana materia, której stan skupienia przypomina gaz.

https://www.instagram.com/p/CGbHqcLnIiz/

Technologia Plasmage oparta jest na wykorzystaniu działania łuku elektrycznego. Oznacza to, że wiązka plazmy skierowana w określone miejsce podgrzewa cząsteczki do wysokiej temperatury, przez co dochodzi do sublimacji, a więc odparowania zmian skórnych. Co więcej, Plasmage działa punktowo, dzięki czemu lekarz może bardzo precyzyjnie i dokładnie oddziaływać tylko na te tkanki, które odpowiadają za zwisy, zmarszczki czy inne niedoskonałości, nie naruszając przy tym zdrowej skóry. Warto zaznaczyć, że w przypadku korekty powiek nie ma okresu rekonwalescencji, a efekt utrzymuje się 2-3 lata.

Biowchłanialne nici – mało inwazyjny zabieg korekty powiek

To jeden z chętniej wykorzystywanych zabiegów medycyny estetycznej. Na korzyść tej metody przemawia fakt, że jest mało inwazyjna (lekarz wykonuje niewielkie nacięcia w niewidocznym miejscu), a efekty są widoczne od razu po zabiegu. Co ważne, na tym korzyści się nie kończą. Nici podczas wchłaniania pobudzają komórki do produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego; to naturalnie występujące w naszym organizmie substancje, które odpowiadają za młody wygląd oraz jędrną i elastyczną skórę. Dzięki temu rezultaty zabiegu utrzymują się jeszcze długo po jego wykonaniu.

Warto wiedzieć, że po zabiegu nie pozostają blizny oraz nie ma okresu rekonwalescencji. Co prawda przez 2-3 dni może utrzymywać się zaczerwienienie, ale nie ma przeciwwskazań, by pacjent wrócił do codziennych obowiązków. Efekty utrzymują się natomiast do 2-3 lat.

Blefaroplastyka – chirurgiczna plastyka powiek górnych 

Kolejną skuteczną metodą korekty opadającej powieki jest blefaroplastyka, czyli chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry i tłuszczu zgromadzonego w fałdach w okolicach oczu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym; konieczny jest także okres rekonwalescencji, który w zależności od pacjenta trwa 1-2 tygodnie. Efekt utrzymuje się nawet do kilkunastu lat po zabiegu, jednak trzeba mieć na uwadze, że blefaroplastyka niesie ze sobą ryzyko powstania trwałych blizn.

https://www.instagram.com/p/CF9zIKIjB-I/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

dziewiętnaście + 2 =

Rekomendowane
Sprawdź jakie ośrodki spa są najlepsze w Polsce
Sprawdź jakie ośrodki spa są najlepsze w Polsce
W Polsce istnieje wiele doskonałych ośrodków spa, które oferują wyjątkowe doświadczenia dla klientów. W tym artykule przedstawiamy kilka z nich, które zasługują na uwagę.
Jak wybrać wyjątkowe złote kolczyki dla romantycznej duszy – przegląd stylów i trendów
Jak wybrać wyjątkowe złote kolczyki dla romantycznej duszy – przegląd stylów i trendów
Przekrój trendów i wzorów złotych kolczyków dla romantycznych dusz. Dowiedz się, jak wybrać ten idealny dla siebie.
Jak odżywić skórę po lecie w zaciszu swojego domu?
Jak odżywić skórę po lecie w zaciszu swojego domu?
Czy Twoja skóra straciła blask? Chcesz poprawić jej kondycję? Zobacz, jakie zabiegi wykonać w domu, by odżywić ją po lecie!
Ostatnie wpisy