Regularne badania — co sprawdzić?
Inne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regularne badania — co sprawdzić?

Artykuł sponsorowany

Twój organizm do dobrego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Jeśli to wszystko mu zapewniasz, nie możesz zapomnieć także o regularnych badaniach. Zobacz, co należy sprawdzać. 

Morfologia krwi

Morfologia krwi jest badaniem, dzięki któremu możesz sprawdzić stan i zawartość jej poszczególnych elementów jak erytrocytów, leukocytów, płytek krwi, monocytów oraz hemoglobiny. Zaniżone lub zawyżone poziomy mogą sugerować stany przedchorobowe, lub chorobowe. Wykonując regularnie morfologię krwi, możesz zwiększyć swoje szanse na lżejszy przebieg choroby, jak i wyleczenie.

OB

Badaniem opadania czerwonych krwinek jest badanie OB. Jeśli jest podwyższone, może świadczyć o stanach zapalnych, chorobach autoimmunologicznych, chorobach krwi, nowotworach, czy podwyższonym poziomie cholesterolu. Dzięki niemu możesz wykryć także nadczynność oraz niedoczynność tarczycy Objawy psychiczne to tylko jedne z jej skutków. Obniżone OB zaś świadczy o żółtaczce, chorobach alergicznych czy niewydolności krążenia. 

Badanie moczu

Cennych informacji na temat stanu twojego zdrowia może dostarczyć ogólne badanie moczu. W zależności od pH, ciężaru, przejrzystości oraz barwy może świadczyć o poziomie nawodnienia organizmu, niewydolności nerek, ewentualnych infekcjach i stanach zapalnych, błędach dietetycznych czy nowotworach pęcherza.

Badanie poziomu cukru 

Kolejnym istotnym badaniem, które warto wykonywać regularnie, jest badanie poziomu cukru. Jest ono o tyle ważne, ponieważ dzisiaj spożycie węglowodanów jest bardzo wysokie, a za tym idą zaburzenia metaboliczne.  Nie chodzi tutaj tylko o cukrzycę. Wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do chorób wieńcowych, miażdżycy czy nowotworów. 

Ochrona przed chorobami cywilizacyjnymi 

Do regularnych badań należy dopisać także badanie holter ekg, dzięki któremu lekarz może badać serce przez 24 godziny. Nie możesz zapomnieć także o swoim wzroku. W tym celu udaj się do najbliższej placówki, w której pracuje optyk Poznań to miasto, w którym znajdziesz wielu specjalistów. 

Regularnie badania mogą nawet uratować ci życie, dlatego nie bagatelizuj ich i zachęcaj do nich także swoich bliskich. Raz w roku spraw sobie samemu prezent i udaj się do lekarza w celu kontroli swojego stanu zdrowia. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

16 − czternaście =

Rekomendowane
<strong>Peeling skóry głowy</strong> – poznaj jego zachwycające efekty!
Peeling skóry głowy – poznaj jego zachwycające efekty!
Peeling, czyli złuszczanie martwego naskórka to powszechnie stosowany zabieg na twarz i ciało, ale też na skórę włosy. Efekty takiego peelingu mogą być naprawdę zaskakujące!
Pełna ochrona i nawilżenie	zimą – poznaj nowości od  <strong><em>Indeed Labs </em></strong>
Pełna ochrona i nawilżenie zimą – poznaj nowości od Indeed Labs
Zimą sięgnij po ochronne kosmetyki skóry, które zapewnią jej właściwie nawilżenie - poznaj nowości od Indeed Labs.
Kosmetyki przydatne w codziennej pielęgnacji
Kosmetyki przydatne w codziennej pielęgnacji
Marzysz o pięknej cerze i mocnych paznokciach? Wprowadź odpowiednią rutynę pielęgnacyjną, która pomoże Ci osiągnąć Twoje cele. Postaw na jakościowe produkty, zawierające składniki, które będą wspierać Twoje działania.
Ostatnie wpisy