Najlepsze medical spa w Polsce
Planeta spa
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepsze medical spa w Polsce

Medical spa to hotele, które łączą zabiegi kosmetyczne i relaksacyjne z leczniczymi. Można w nich skorzystać z rehabilitacji, medycyny estetycznej, a nawet chirurgii plastycznej. Które takie miejsca są na top liście w naszym kraju?

Chociaż hoteli SPA w Polsce jest bardzo dużo i są one dosyć popularnym miejscem na relaks i wspólne spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi, to coraz większym zainteresowaniem cieszą się medical spa, a na mapie naszego kraju powstaje ich coraz więcej. Pobyt w tradycyjnym spa oznacza zabiegi na twarz i ciało, masaże, korzystanie z jacuzzi i sauny. Kiedy więc lepiej zdecydować się na relaks w medi-spa? 

Wtedy kiedy oprócz relaksu zależy nam także na działaniu zdrowotnym. Przebywając w takim miejscu, możemy skorzystać z konsultacji z lekarzem, rehabilitacji, zabiegów medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, a co najważniejsze z ofert o charakterze prozdrowotnym. W hotelach medical spa jest możliwość korzystania ze specjalistycznego sprzętu medycznego, oczywiście pod nadzorem wykwalifikowanego personelu. 

Czym kierować się przy wyborze lokalizacji?

Tego typu miejsc najlepiej szukać na południu, gdzie tradycje uzdrowiskowe sięgają wielu lat. Miejscowości uzdrowiskowe najczęściej położone są w polskich górach, ale nie tylko. Takie placówki występują również nad morzem czy na mazurach. Jeżeli nie zależy nam na kąpielach w wodach uzdrowiskowych, tylko np. na zabiegach fizjoterapeutycznych, to można wybrać tradycyjne lokalizacje. 

Przedstawiamy najlepsze medical spa w Polsce. Kolejność nie ma znaczenia. Należy pamiętać jednak, że każdy z hoteli ma nieco inną ofertę zabiegów medycznych, więc szczegółów trzeba dowiadywać się bezpośrednio w miejscu, które wydaje się najbardziej interesujące.

Kopieniec Fizjo – Med & SPA

Ośrodek znajduje się w przepięknej, podhalańskiej wsi Murzasichle, która mieści się zaledwie 10 km od Zakopanego. Jak można przeczytać na stronie hotelu: „Specjalizujemy się w leczeniu i rehabilitacji dolegliwości narządu ruchu. Nad wszystkim czuwają wybitni eksperci z zakresu tej dziedziny. Wszystko to pozwala nam zaoferować naszym Gościom bardzo dobre efekty leczenia i rehabilitacji nawet w krótkim czasie”

Słoneczny Zdrój Hotel **** Medical Spa & Wellness 

Jest to ośrodek nagrodzony jako najlepsze medical spa&wellnes w 2018 roku oraz czterokrotny zdobywca złotej czapki w prestiżowym przewodniku Gault & Millau.      Słoneczny Zdrój to nowoczesny obiekt, który wyróżnia się jedną z najlepszych ofert. Można w nim skorzystać z całego przekroju zabiegów z zakresu fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, światłoterapii, termoterapii, masaży i rehabilitacji, które odbywają się w aż 44 gabinetach zabiegowych.

Biały Kamień Hotel & Medi-SPA

Warty uwagi jest też ten ośrodek, który znajduje się w miejscowości Świeradów-Zdrój, która znana jest ze swoich uzdrowiskowych właściwości dzięki wodzie radonowej, świerkowej i borowinowej. Widok z pokoi hotelowych jest przepiękny, wszędzie góry i las. Zabiegi opierają się na leczniczych właściwościach wody i są wzbogacone o system Aktiv Water (np. o jony srebra czy sole lecznicze), tak aby nie powodować alergii i podrażnień oczu oraz skóry. Wśród oferowanych terapii są ultradźwięki, magneto- i elektroterapia, hotel oferuje też haloterapie, czyli relaks z minitężnią solankową. 45 minut odpoczynku odpowiada trzem dniom pobytu nad morzem.        

Hotel Barczyzna Medical Spa

Jest to miejsce utrzymane w kontakcie z naturą. Bliskość lasu i niezwyłe otoczenie wokół przynoszą poczucie spokoju i harmonii. Ośrodek specjalizuje się w dziedzinach fizjoterapii, osteopatii i kosmetologii. Do Barczyzny można przyjechać w celu zredukowania bólu pleców czy leczenia kontuzji. Kobiety mogą skorzystać również np. z zabiegów o działaniu przeciwstarzeniowym. Oprócz tych atrakcji, hotelowe spa i strefa basenów pozostaje czynna dla wszystkich chętnych gości.             

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

cztery × 2 =

Rekomendowane
Sztuka makijażu: jak krok po kroku wykonać idealny makijaż wieczorowy
Sztuka makijażu: jak krok po kroku wykonać idealny makijaż wieczorowy
Makijaż wieczorowy to jedna z największych sztuk w świecie kosmetyki. Wymaga precyzji, umiejętności i wyczucia stylu. W tym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak wykonać idealny makijaż wieczorowy, który będzie podkreślał nasze naturalne piękno i pozwoli nam czuć się wyjątkowo w każdej sytuacji.
Lodówka kosmetyczna – przydatny nabytek czy fanaberia?
Lodówka kosmetyczna – przydatny nabytek czy fanaberia?
Zastanawiasz się nad zakupem lodówki kosmetycznej? Sprawdź, czy warto!
<strong>Spadek energii </strong>– jak sobie z tym poradzić?
Spadek energii – jak sobie z tym poradzić?
Czujesz, że brak Ci energii do działania? Poznaj skuteczne metody na jej odzyskanie!
Ostatnie wpisy