<strong> Rekonstrukcja brwi? </strong>To możliwe!
Oczy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Rekonstrukcja brwi? To możliwe!

Niemal każda kobieta marzy o pięknych, gęstych i wypielęgnowanych brwiach. Niestety w dużej mierze ich wygląd jest niezależny od nas. Czasami utrata włosów jest konsekwencją różnych chorób. Na szczęście rekonstrukcja brwi jest możliwa. 

Rekonstrukcja brwi – co to? 

Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie kosmetycznym. Polega na zagęszczeniu rzadkich włosków oraz uzupełnieniu tych brakujących. Doświadczona kosmetyczka dopasuje kształt brwi do Twojej twarzy, tak aby całość wyglądała niezwykle naturalnie. Pamiętaj, aby wybierać osoby, które mają niezbędne wykształcenie i wprawę. Jest to zabieg, który wykonany nieumiejętnie może prowadzić do pogorszenia stanu włosków, a w konsekwencji nawet oszpecić twarz.  

Uzupełnianie i zagęszczanie brwi przeprowadzane jest na dwa sposoby: building i sculpting. Przed zabiegiem kosmetyczka powinna wybrać razem z Tobą pożądany kształt brwi, a następnie nakreślić go na twarzy. Jeśli coś Ci się nie będzie podobało, możesz prosić o jego korektę. Zarówno building, jak i sculpting diametralnie różnią się od siebie, ale w każdym przypadku przynoszą pożądane efekty. Wybór metody uzależniony jest od Twoich potrzeb. 

Building i sculpting – opis metod

Building inaczej nazywany jest rekonstrukcją brwi metodą włoskową. Polega na doklejeniu włosków do naturalnych brwi klientki. Ten zabieg ma na celu uzyskanie pełnych brwi o regularnym kształcie i naturalnym wyglądzie. Ich kształt dopasowany jest do owalu twarzy, a jedyne co rzuca się w oczy to ciemniejsza barwa włosków. Zabieg polecany wszystkim, którzy chcą nadać brwiom nieco objętości i zagęścić je.  

Sculpting polega na dorysowaniu bardzo cienkim drucikiem brakujących włosków. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej farby strukturalnej. Polecany wszystkim, którzy mają widoczne ubytki w brwiach. Sculpting wymaga niezwykłej precyzji, więc zaleca się, aby wykonywała go doświadczona linergistka. Efekt końcowy to szybkie wypełnienie brwi i zakrycie pustych przestrzeni. 

Obie wymienione metody są bezinwazyjne i można je ze sobą łączyć. Wiele osób decyduje się na wykonanie sculptingu, a następnie buildingu, z tego względu, że każda z metod daje inny efekt. Sculpting wypełnia puste przestrzenie, dzięki niemu można niemal od podstaw stworzyć zakończenia i początki brwi, z kolei building nadbudowuje włoski. Brwi stają się pełniejsze, gęstsze i mają regularny kształt. 

Jak długo utrzymuje się efekt rekonstrukcji brwi? 

Efekt rekonstrukcji nie jest na stałe. Utrzymuje się maksymalnie do 4 tygodni, po tym czasie należy udać się do kosmetyczki na kolejne wypełnienie. Chcąc przedłużyć jego trwałość, należy stosować się do kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim przez 48 godzin od zabiegu nie wolno brać gorących kąpieli, chodzić do sauny, na basen i do wszystkich miejsc, gdzie panuje bardzo wysoka wilgotność. Po rekonstrukcji brwi nie zaleca się smarować twarzy tłustymi kremami, spać na brzuchu, pocierać dłońmi okolic oczu oraz wykonywać mocnego demakijażu. Unikanie tych działań powinno pozwolić Ci się cieszyć efektami przez długi czas. 

Dla kogo poleca się zabieg buildingu i sculptingu? 

Zabieg polecany jest wszystkim, którzy pragną poprawić wygląd swoich brwi. Zarówno sculpting, jak i building pozytywnie wpływa na urodę, dzięki nim brwi są gęstsze i uwydatnione. Rekonstrukcja brwi zalecana jest kobietom po chemioterapii, które utraciły włoski, a także osobom, które poprzez nieumiejętną regulację po prostu zniszczyły ich kształt. Jest to również świetna alternatywa dla henny i microbladingu. Malowanie brwi henną ma bardzo niską skuteczność i często uczula. Z kolei microblading jest metodą inwazyjną, której nie wszyscy chcą się poddać. Building i sculpting stanowią kompromis wśród tych zabiegów. 

Kiedy nie wolno wykonać zabiegu? 

Zabieg jest bezpieczny dla ludzi. Nie jest inwazyjny, czyli substancje nie wnikają w głębsze warstwy skóry. Pomimo tego istnieją co do niego pewne przeciwwskazania, jest to: 

  • silny trądzik oraz wszelkie wysypki występujące na tle alergicznym,
  • stany zapalne w okolicach brwi,
  • skóra bezpośrednio po mikrodermabrazji i peelingach chemicznych,
  • łuszczyca, schodzący naskórek i silnie podrażniona skóra w tych rejonach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

piętnaście − 12 =

Rekomendowane
Jak dbać o skórę po opalaniu?
Jak dbać o skórę po opalaniu?
Pielęgnacja skóry po opalaniu – sprawdź, co powinnaś o tym wiedzieć!
Kosmetyki, które <strong>odświeżą Twoją cerę</strong>
Kosmetyki, które odświeżą Twoją cerę
Zmagasz się z szarą, zmęczoną cerą? Podpowiadamy, jak ją odżywić.
Czy naturalny makijaż może być efektowny? Porady dla miłośniczek subtelnego looku
Czy naturalny makijaż może być efektowny? Porady dla miłośniczek subtelnego looku
Odkryj tajniki naturalnego makijażu z naszym praktycznym poradnikiem. Dowiedz się, jak subtelny look może podkreślić Twoją naturalną urodę i zrobić niesamowite wrażenie.
Ostatnie wpisy