Co jest najważniejsze w pielęgnacji włosów? Możesz być zaskoczona!
Włosy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Co jest najważniejsze w pielęgnacji włosów? Możesz być zaskoczona!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Najważniejsze w pielęgnacji włosów są cztery kosmetyki i jedno urządzenie. Szampon powinien być odpowiednio dobrany do potrzeb skóry głowy, odżywka do aktualnego stanu włosów. Kolejnym produktem, którego nie powinno zabraknąć jest serum chroniące włosy przed czynnikami zewnętrznymi i polecane przez włosomaniaczki ampułki dostarczające skórze składników odżywczych. Bardzo ważne w pielęgnacji jest też… suszenie włosów suszarką. Więcej przeczytaj w tym artykule.

Jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja włosów?

Myj włosy szamponem dwukrotnie, a nawet trzykrotnie. Triple shampooing to trzykrotne mycie głowy, które świetnie sprawdza się na przykład po olejowaniu włosów mocno odżywczymi składnikami. Metoda dokładnie oczyszcza włosy z pozostałości kosmetyków pielęgnacyjnych i stylizacyjnych. Samo mycie powinno przypominać masowanie skóry głowy – bez pocierania włosów. Szampon powinien być przede wszystkim dobrany do potrzeb skóry, ale również włosów.

Metoda RWH i OMO w pielęgnacji włosów

Najpierw stosować szampon, a może odżywkę – jak po kolei pielęgnować włosy? To wcale nie takie oczywiste pytanie, bo metod mycia włosów jest wiele. Klasycznie najpierw myjesz głowę, a następnie stosujesz odżywkę do spłukiwania lub bez spłukiwania. Są też metody odwrócone, w tym zdobywająca popularność technika RHW. Najpierw aplikuje się mocno nawilżającą i lekko wygładzającą odżywkę, i bez jej spłukiwania nakłada szampon, lekko spieniając włosy. Po jego spłukaniu i ponownym umyciu włosów szamponem (i ich spłukaniu), czas na aplikację odżywki w sprayu, tym razem bez spłukiwania.

Jest też metoda OMO – odżywka, mycie, odżywka. Sprawdza się rewelacyjne w przypadku włosów zniszczonych, potrzebujących nawilżenia i wygładzenia struktury. W pierwszym etapie zaleca się stosowanie odżywek nawilżających, na przykład z gliceryną, kwasem hialuronowym czy pantenolem. W ostatnim etapie odżywka może być bogatsza, na przykład emolientowa, z zawartością olejków lub keratyny. Ważne, by w ostatnim etapie użyć chłodnej wody – OMO to doskonały sposób na pielęgnację włosów zniszczonych.

Najważniejsze zasady pielęgnacji włosów

  • Odżywkę stosuj po każdym myciu włosów – to produkt, który kondycjonuje i chroni włosy przed zniszczeniem.
  • Nie wycieraj włosów w ręcznik, tylko delikatnie go odciskaj. Ręcznik frotte zamień na bawełniany, by nie niszczyć struktury włosów.
  • Maskę lub olejki stosuj 1-2 razy w tygodniu, by nie obciążać włosów. Nie nakładaj jej na skórę głowy, by nie odbierać włosom objętości.
  • Do odżywiania skóry włosów używaj wcierek i ampułek. Wybór jest bardzo duży – zawsze dobieraj kosmetyki do potrzeb skóry (pobudzenia włosów do wzrostu, nawilżenia, odżywienia, ukojenia itd.)
  • Codziennie nakładaj na końcówki serum, które chroni przed rozdwajaniem i czynnikami zewnętrznymi.

Suszyć czy nie suszyć? Co jest zdrowsze dla włosów?

Pamiętaj o suszeniu włosów suszarką! To bardzo ważne w pielęgnacji włosów, ponieważ chodzenie z mokrymi włosami spać to podstawowy błąd! Struktura włosów rozpulchnia się, a wiązania osłabiają – suszenie włosów suszarką jest zdecydowanie dla włosów lepsze i to mit, że im szkodzi. Używaj dobrej suszarki z jonizacją. Strumień powietrza powinien być u miarkowanie ciepły, a nadmuch solidny, by szybko i skutecznie wysuszyć włosy bez niszczenia ich włókien.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

18 + 16 =

Rekomendowane
Jak łączyć elegancki look z młodzieżowymi ubraniami?
Jak łączyć elegancki look z młodzieżowymi ubraniami?
Czy da się połączyć klasykę z młodzieżowym lookiem? Przeczytaj, jak łączyć styl smart casual z modnymi akcesoriami streetwear.
Jak szybko zregenerować cerę po lecie?
Jak szybko zregenerować cerę po lecie?
Zmiana pór roku to dla cery prawdziwy szok! Sprawdź szybkie sposoby na regenerację po lecie!
Wyposażenie niezbędne w zakładzie fryzjerskim
Wyposażenie niezbędne w zakładzie fryzjerskim
O czym powinnaś pamiętać, jeśli zamierzasz otworzyć swój zakład fryzjerski? Poznaj podstawy pracy w salonach piękna i przekonaj się, że poza profesjonalnym sprzętem potrzebujesz „tego czegoś”, co zapewni Ci powrót klientów!
Ostatnie wpisy