Spacer – prosty sposób na zachowanie zdrowia!
Sylwetka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spacer – prosty sposób na zachowanie zdrowia!

Żyjemy w czasach, gdy praca za biurkiem to norma, a bolący kręgosłup doskwiera nam przez większość dorosłego życia. Nie zawsze mamy czas i możliwości, aby chodzić na siłownię lub trenować w domu. Grafik często jest napięty co do minuty i trudno znaleźć czas na dodatkowe aktywności. W tym przypadku spacer wydaje się być świetnym wyjściem! 

Zalety częstych spacerów

Mowa tutaj nie tylko o długich, wyczerpujących spacerach, podczas których mierzymy ilość kroków i dystans, jaki przeszliśmy, a też o zwykłej aktywności wykonywanej pomiędzy jedną czynnością a drugą. Nie trudno jest zaparkować samochód gdzieś dalej lub podejść 1 km, zamiast jechać. To bez wątpienia największa zaleta spacerów: można na nie chodzić wszędzie, o jakiejkolwiek porze i w każdych warunkach. 

Kolejną zaletą spacerów jest szybka poprawa samopoczucia. Niezależnie od tego, jakim tempem będziesz spacerować, czynność ta aktywuje fizyczne i chemiczne procesy, które wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Zaleca się, aby chodzić codziennie przez minimum 30 minut. Przebywanie na świeżym powietrzu poprawia nie tylko samopoczucie, ale i dostarcza ciału większej dawki tlenu. Dzięki temu przepływ krwi zostaje przyspieszony, a to usprawnia pracę całego układu krwionośnego. 

Częste spacery mogą być świetnym lekiem na problemy z koncentracją, pamięcią, bezsennością czy stresem. Polecane są osobom, które mają siedzącą i angażującą pracę. Chodzenie pozwala na chwilę zapomnieć o problemach i się zrelaksować. Bez wątpienia korzyści płynące ze spacerowania są sposobem na zachowanie zdrowia!

Zdj. główne: Kelly Sikkema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

13 + 8 =

Rekomendowane
Sukienki na komunię: Urok tradycji i nowoczesność w jednym stroju
Sukienki na komunię: Urok tradycji i nowoczesność w jednym stroju
Odkryj różnorodność sukienek na komunię i stwórz wyjątkową stylizację dla Twojej córki w tym niezwykłym dniu!
Kolorowy eyeliner – jak go używać?
Kolorowy eyeliner – jak go używać?
Masz ochotę na odrobinę szaleństwa w makijażu? Kolorowy eyeliner Ci to umożliwi!
Makijaż, który cię odmłodzi? <strong>Poznaj nasze triki!</strong>
Makijaż, który cię odmłodzi? Poznaj nasze triki!
Jak się odmłodzić w kilka minut? Mamy na to sprawdzone sposoby!
Ostatnie wpisy