Spacer – prosty sposób na zachowanie zdrowia!
Sylwetka
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spacer – prosty sposób na zachowanie zdrowia!

Żyjemy w czasach, gdy praca za biurkiem to norma, a bolący kręgosłup doskwiera nam przez większość dorosłego życia. Nie zawsze mamy czas i możliwości, aby chodzić na siłownię lub trenować w domu. Grafik często jest napięty co do minuty i trudno znaleźć czas na dodatkowe aktywności. W tym przypadku spacer wydaje się być świetnym wyjściem! 

Zalety częstych spacerów

Mowa tutaj nie tylko o długich, wyczerpujących spacerach, podczas których mierzymy ilość kroków i dystans, jaki przeszliśmy, a też o zwykłej aktywności wykonywanej pomiędzy jedną czynnością a drugą. Nie trudno jest zaparkować samochód gdzieś dalej lub podejść 1 km, zamiast jechać. To bez wątpienia największa zaleta spacerów: można na nie chodzić wszędzie, o jakiejkolwiek porze i w każdych warunkach. 

Kolejną zaletą spacerów jest szybka poprawa samopoczucia. Niezależnie od tego, jakim tempem będziesz spacerować, czynność ta aktywuje fizyczne i chemiczne procesy, które wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Zaleca się, aby chodzić codziennie przez minimum 30 minut. Przebywanie na świeżym powietrzu poprawia nie tylko samopoczucie, ale i dostarcza ciału większej dawki tlenu. Dzięki temu przepływ krwi zostaje przyspieszony, a to usprawnia pracę całego układu krwionośnego. 

Częste spacery mogą być świetnym lekiem na problemy z koncentracją, pamięcią, bezsennością czy stresem. Polecane są osobom, które mają siedzącą i angażującą pracę. Chodzenie pozwala na chwilę zapomnieć o problemach i się zrelaksować. Bez wątpienia korzyści płynące ze spacerowania są sposobem na zachowanie zdrowia!

Zdj. główne: Kelly Sikkema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

16 − dwa =

Rekomendowane
<strong>Domowe sposoby</strong> na cellulit
Domowe sposoby na cellulit
Męczy cię cellulit? Spróbuj naszych sposobów!
Dolina łez – jakimi zabiegami najlepiej <strong>odmłodzić okolice oczu</strong>?
Dolina łez – jakimi zabiegami najlepiej odmłodzić okolice oczu?
Okolice oka są niezwykle delikatnym miejscem. To tam powstają pierwsze zmarszczki mimiczne, cienie pod oczami oraz dolina łez, którą można zniwelować tylko odpowiednimi zabiegami medycyny estetycznej.
Jak dobrze dopasować stylizację do twoich ulubionych butów na każdą okazję
Jak dobrze dopasować stylizację do twoich ulubionych butów na każdą okazję
Odkryj, jak dobrze dopasować stylizację do twoich ulubionych obuwia na każdą okazję. Dowiedz się, jak modnie i efektownie zestawiać buty z innymi elementami garderoby, korzystając z naszych praktycznych porad.
Ostatnie wpisy