Modelowanie linii żuchwy za pomocą igieł? Dowiedz się, na czym polega needle shaping

1122
Diana Polekhina/unsplash.com
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Needle shaping, czyli nici autologiczne, to zabieg powodujący zwiększenie wytwarzania kolagenu przez organizm. W efekcie ma sprawić, że skóra będzie jędrniejsza. Krążą opinie, że jest to najbezpieczniejszy zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Czy warto go wykonać i jakie niesie za sobą skutki uboczne? Dowiesz się o tym z poniższego artykułu. 

Nici autologiczne – co to takiego?

Needle shaping to specjalne wzmocnienie włókien kolagenowych i elastynowych, uzyskuje się je bardzo cienkimi igłami, przez które przechodzi prąd o różnych częstotliwościach. Daje to efekt liftingu oraz pobudza wytwarzanie nowych włókien kolagenu i elastyny w danych partiach ciała. Za pomocą nici autologicznych można również zniwelować blizny po trądziku i rozstępy. Jest to mało inwazyjna metoda poprawy jędrności skóry bez konieczności użycia wypełniaczy takich jak kwas hialuronowy lub botoks. 

Czy zabieg boli?

Przed wykonaniem zabiegu needle shaping specjaliści stosują krem znieczulający, który zmniejsza ból. Dzięki temu całe modelowanie nie jest aż tak nieprzyjemne, a ból staje się znośny. 

Ile zabiegów należy zastosować, aby zauważyć efekty?

Aby zauważyć wyraźne efekty modelowania twarzy za pomocą nici autologicznych, należy zastosować serię 4–6 zabiegów w odstępach dwóch lub trzech tygodni. Efekt poprawy jędrności może utrzymywać się nawet do dwóch lat.

Jakie skutki uboczne niesie za sobą needle shaping?

Z uwagi na to, że zabieg ten nie jest inwazyjny, jest praktycznie pozbawiony ryzyka powstania efektów ubocznych. Chwilowymi mankamentami mogą być obrzęk i zaczerwienienie modelowanych obszarów. Objawy te ustępują zazwyczaj po kilku godzinach. Czasem mogą pojawić się również niewielkie siniaki. Mimo to jednak po zabiegu nie jest wymagany czas rekonwalescencji. Specjaliści twierdzą, że jest on całkowicie bezpieczny. 

Kiedy wybrać się na needle shaping?

Wybierz się na zabieg modelowania twarzy nićmi autologicznymi, jeżeli chcesz pobudzić naturalne zdolności regeneracyjne skóry. Możesz się nad nim zastanowić, jeżeli zaczynają przeszkadzać Ci zmarszczki mimiczne oraz inne niewielkie zmarszczki. To dobry sposób na poprawę owalu twarzy oraz poprawę objętości ust. Można też zdecydować się na niego w celu pozbycia się blizn i rozstępów. 

Czy istnieją przeciwwskazania do używania nici autologicznych?

Mimo że needle shaping jest zabiegiem nieinwazyjnym, to istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Jednym z nich są choroby nowotworowe. Lepiej zrezygnować z tego zabiegu również, gdy na Twojej skórze znajdują się stany zapalne. Czasem przeciwwskazaniami mogą być również metalowe implanty w organizmie i rozrusznik serca, jak również ciąża i karmienie piersią. Jeżeli masz wątpliwości, czy możesz wykonać ten zabieg, poinformuj o nich specjalistę przed jego wykonaniem

Zdj. główne: Diana Polekhina/unsplash.com

Zostaw komentarz

5 + jeden =