Skuteczne metody w walce z łysieniem?
ProblemyWłosy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skuteczne metody w walce z łysieniem?

Twoja fryzura wyraźnie się przerzedziła i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Stosujesz serum lub odżywki, jednak nie widzisz większych efektów? Poniżej podpowiadamy, co może pomóc ci w walce z łysieniem.

Na nadmierne wypadanie włosów cierpią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nierzadko za tę przypadłość odpowiadają: zła dieta, brak regeneracji, stres, a także zaburzona gospodarka hormonalna, predyspozycje genetyczne lub inne choroby towarzyszące. Na szczęście medycyna estetyczna ma kilka sposobów na to, jak zatrzymać wypadanie włosów oraz zagęścić fryzurę.

Osocze bogatopłytkowe

Jedną z najpopularniejszych metod leczenia łysienia oraz zapobiegania wypadaniu włosów jest wykorzystanie osocza bogatopłytkowego. Zabieg polega na pobraniu od pacjenta krwi, a następnie odwirowaniu jej, tak, aby oddzielić krwinki od osocza. To właśnie osocze stanowi bogactwo substancji aktywnych, które posiadają właściwości biostymulujące. Dzięki nim zostają wzmocnione dotychczasowe cebulki włosowe i zaczynają stopniowo wyrastać nowe. Metoda pozwala uzyskać zadowalające efekty przy łysieniu androgenowym oraz plackowatym.

Mezoterapia

Mezoterapia polega na ostrzyknięciu skóry głowy odżywczymi koktajlami witaminowymi. Zabieg nie tylko dostarcza niezbędnych substancji, ale i pobudza tkankę do zainicjowania procesów regeneracyjnych. Koktajle najczęściej zawierają kompleks aminokwasów, cynk, biotynę, kwas hialuronowy, cysteinę czy inne makro- i mikroelementy. Dzięki temu mieszki włosowe są właściwie odżywione, a nowe wyrastają mocniejsze i silniejsze.

Terapia peptydowa

Zabieg polega na podaniu pacjentowi preparatu Dr. Cyj Hair Filler, którego formuła opiera się na wykorzystaniu siedmiu peptydów oraz kwasu hialuronowego. Peptydy pobudzają procesy naprawcze i regeneracyjne w skórze, a także wzmacniają i inicjują wzrost nowych cebulek włosowych. Zabieg cieszy się spora popularnością, ponieważ przynosi szybkie i zadowalające efekty.

https://www.instagram.com/p/BtWqFU4hJsW/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

trzy × 1 =

Rekomendowane
Arytmia a nerwica
Arytmia a nerwica
Nerwica jest zaburzeniem psychicznym, które charakteryzuje się występowaniem częstych i intensywnych odczuć lękowych lub niepokoju. Jej objawy mogą występować bez wyraźnego powodu i mieć wpływ na zdolność osoby do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym.
Na czym polega aromaterapia?
Na czym polega aromaterapia?
Odkryj moc aromaterapii - naturalne olejki eteryczne, które poprawią twoje samopoczucie i zdrowie. Zrelaksuj się i odprężaj w otoczeniu pięknych zapachów.
Łysienie plackowate – co to za przypadłość?
Łysienie plackowate – co to za przypadłość?
Diagnoza: łysienie plackowate. Co to za przypadłość i jak ją leczyć? Zobacz sam!
Ostatnie wpisy