<strong>Mezoterapia igłowa skóry głowy </strong> – co warto o niej wiedzieć?
Medycyna estetycznaProblemy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Mezoterapia igłowa skóry głowy – co warto o niej wiedzieć?

Wypadanie włosów to częsty problem, który dotyczy zarówno panów, jak i pań. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Pomóc może mezoterapia skóry głowy. 

Każdy z nas marzy o pięknej, lśniącej i zdrowej czuprynie. Piękne włosy są niewątpliwie naszą wizytówką i poprawiają atrakcyjność. Niestety często kosmyki są słabe i wypadają – w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji, diety, hormonów czy licznych schorzeń. Zamiast wydawać fortunę na liczne kosmetyki dostępne w drogeriach czy sklepach kosmetycznych lepiej pomyśleć o wizycie u trychologa oraz mezoterapii skóry głowy. Specjalista określi, w czym tkwi problem i pomoże mu zaradzić. 

Zadbaj o włosy i rób to świadomie

Bardzo często traktujemy nasze włosy z nutką pobłażliwości. Mechanicznie je myjemy, na szybko nakładamy jakąś odżywkę i suszymy. Do tego stylizacje, spinanie ich i związywanie mocno gumką. A warto poświęcić im nieco więcej uwagi. Trzeba mieć świadomość, że ich wygląd zależy także od skóry głowy. To właśnie tam znajduje się cebulka włosa, która pobiera niezbędne składniki odżywcze do zdrowego wzrostu włosów. Drogeryjne kosmetyki do włosów nie zawsze działają, jak należy. Dlatego lepiej pomyśleć o specjalistycznych zabiegach, jak mezoterapia skóry głowy. 

Mezoterapia skóry głowy – co to takiego?

Mezoterapia skóry głowy jest to wprowadzenie do skóry – za pomocą cienkich igieł preparatu z substancjami odżywczymi, leczniczymi oraz regenerującymi (np. kwasu hialuronowego, witamin, wyciągów roślinnych, związków z grupy glikozaminoglikanów itp.). 

Co ciekawe, mezoterapia igłowa po raz pierwszy była przeprowadzona 70 lat temu. Wówczas Michael Pistor – lekarz z Francji chciał w ten sposób wyleczyć niedosłuch u jednego z pacjentów. Metoda ta okazała się niezbyt skuteczna, jednak zredukowała szumy i ból uszu. Z czasem metodę zaczęto stosować w leczeniu żylaków czy migren. Obecnie, wraz z rozwojem medycyny estetycznej hitem jest mezoterapia skóry głowy, która pozwala leczyć łysienie. Zabieg ten w swojej ofercie ma każdy dobry gabinet kosmetologiczny. Aby go wykonać, należy mieć odpowiednie umiejętności, ponieważ wymaga znajomości budowy skóry i dużej precyzji. 

Obecnie mezoterapia skóry głowy jest jednym ze skuteczniejszych zabiegów w przypadku osób, które mają problem z łysieniem i wypadaniem włosów. Stosuje się ją zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Czy mezoterapia igłowa jest bolesna?

Zabieg wykonywany jest przy użyciu cienkiej igły lub specjalnego pistoletu. Po wykonaniu mezoterapii na skórze pozostają drobne punkciki lub kratki, które znikają po kilku dniach. Warto jednak wiedzieć, że same nakłucia nie są specjalnie bolesne. Jeśli ktoś ma bardzo niski próg bólu bądź panicznie się go boi, wówczas można zastosować specjalny krem lub spray znieczulający. Cały zabieg trwa ok. pół godziny. To, ile należy ich wykonać, ocenia specjalista, badając nasze włosy i stan skóry głowy. Zabiegu nie wykonuje się jednak częściej aniżeli 1 w tygodniu przez 2 miesiące (jest to nazywane terapią intensywną). 

Mezoterapia – przeciwwskazania

Nie każdy może jednak skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy. Przede wszystkim nie powinna być wykonywana w przypadku ciężarnych, cukrzyków, alergików, a także u kobiet karmiących piersią i mających akurat menstruację. Zabieg ten nie jest również wskazany u osób ze stanami zapalnymi skóry, infekcjami, opryszczką, chorujących na nowotwory czy przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. 

Ile kosztuje zabieg?

Jaki jest koszt mezoterapii igłowej skóry głowy? Zazwyczaj uzależniony jest od miast i gabinetu, w którym zabieg jest wykonywany. Jedna sesja waha się od 150 do 400 zł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

2 × 3 =

Rekomendowane
Ratunek dla skóry po wakacjach. Jak ją zregenerować?
Ratunek dla skóry po wakacjach. Jak ją zregenerować?
Choć z urlopu wracamy w pełni wypoczęci, nasza skóra, wystawiona na nadmierne słońce, może wymagać specjalnej uwagi. Sprawdź, jak odżywić i zregenerować skórę po wakacjach!
<strong>Piaskowanie zębów </strong>– czy warto?
Piaskowanie zębów – czy warto?
Czym jest piaskowanie? Po co się je wykonuje?
5 przepisów na <strong>domowy peeling</strong>
5 przepisów na domowy peeling
Twoja skóra jest zanieczyszczona? Sprawdź, jak można ją oczyścić za pomocą peelingów!
Ostatnie wpisy