Jak dbać o cerę zimą?

1141
foto: Olenachukhil/Adobe Stock
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skóra narażona jest zimą na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak mróz, wiatr, deszcz czy śnieg. Cera, zwłaszcza naczynkowa, dodatkowo źle znosi duże różnice temperatur. Po wejściu z dworu do nagrzanego mieszkania lub biura naczynka mogą pękać, a skóra nadmiernie się przesuszać czy zmagać z bolesnym zaczerwienieniem. Jak zatem dbać o cerę zimą?

1. Mleczko myjące zamiast żelu

Skóra zimą ulega nadmiernemu przesuszeniu. Dlatego należy unikać produktów, które mogą pogarszać ten problem. Wiele żelów do mycia twarzy zawiera w swoim składzie alkohol, który podrażnia i wysusza delikatną skórę. W tym okresie warto zatem zrezygnować z takich preparatów i wybierać pianki lub mleczka łagodzące oraz nawilżające.

2. Kremy ochronne

Kosmetyki powinny zabezpieczać skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a także gwałtowną zmianą temperatury. Dlatego wybieraj kremy mające w składach emolienty, które chronią przed utratą wody z naskórka, działają łagodząco i kojąco na podrażnienia, a także pozwalają zregenerować i odbudować się skórze.

3. Oleje

W przypadku wystąpienia podrażnień, przesuszeń lub zaczerwienień warto włączyć do pielęgnacji oleje z migdałów, awokado czy malin. Dzięki nim skóra odzyska sprężystość i gładkość, a także zabezpieczysz ją przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Co więcej, łagodzą podrażnienia, niwelują szorstkość oraz działają kojąco.

Zostaw komentarz

osiem + piętnaście =