<strong>Jak dbać o cerę</strong> zimą?
Cera
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak dbać o cerę zimą?

Skóra narażona jest zimą na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak mróz, wiatr, deszcz czy śnieg. Cera, zwłaszcza naczynkowa, dodatkowo źle znosi duże różnice temperatur. Po wejściu z dworu do nagrzanego mieszkania lub biura naczynka mogą pękać, a skóra nadmiernie się przesuszać czy zmagać z bolesnym zaczerwienieniem. Jak zatem dbać o cerę zimą?

1. Mleczko myjące zamiast żelu

Skóra zimą ulega nadmiernemu przesuszeniu. Dlatego należy unikać produktów, które mogą pogarszać ten problem. Wiele żelów do mycia twarzy zawiera w swoim składzie alkohol, który podrażnia i wysusza delikatną skórę. W tym okresie warto zatem zrezygnować z takich preparatów i wybierać pianki lub mleczka łagodzące oraz nawilżające.

2. Kremy ochronne

Kosmetyki powinny zabezpieczać skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a także gwałtowną zmianą temperatury. Dlatego wybieraj kremy mające w składach emolienty, które chronią przed utratą wody z naskórka, działają łagodząco i kojąco na podrażnienia, a także pozwalają zregenerować i odbudować się skórze.

3. Oleje

W przypadku wystąpienia podrażnień, przesuszeń lub zaczerwienień warto włączyć do pielęgnacji oleje z migdałów, awokado czy malin. Dzięki nim skóra odzyska sprężystość i gładkość, a także zabezpieczysz ją przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Co więcej, łagodzą podrażnienia, niwelują szorstkość oraz działają kojąco.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

cztery × cztery =

Rekomendowane
<strong>5 kolorów włosów</strong>, które pasują tylko wybranym!
5 kolorów włosów, które pasują tylko wybranym!
Sprawdź jaka koloryzacja jest najbardziej ryzykowna!
Tonik różany – dlaczego warto go stosować?
Tonik różany – dlaczego warto go stosować?
Tonik różany to kosmetyk, który cieszy się coraz większą popularnością ze względu na swoje właściwości pielęgnacyjne i aromatyczne. Tonik ten jest wytwarzany z wody różanej, która pozyskiwana jest z kwiatów róży damasceńskiej. Wodę różaną od wieków stosowano w kosmetyce, a tonik różany to jedna z jej form. Dlaczego warto stosować tonik różany? Jakie ma właściwości?
Domowy makeup w wieczorowej odsłonie, czyli propozycja od <strong><em>Claré Blanc</em></strong>
Domowy makeup w wieczorowej odsłonie, czyli propozycja od Claré Blanc
Poznaj kosmetyki polskiej marki materiały prasowe Claré Blanc, dzięki którym wykonasz domowy makijaż w wieczorowej odsłonie.
Ostatnie wpisy