Botoks, kwas hialuronowy, nici PDO, a może kolegen? To innowacje medycyny estetycznej, które pomogą Ci zredukować zwiotczałą skórę wokół ust. Co powinnaś wiedzieć na ich temat?
Kształt ust, ich ładny kontur, estetyczny kolor i odpowiedni poziom nawilżenia mają olbrzymi wpływ na ogólny wygląd całej twarzy. Nie każda kobieta może się pochwalić naturalnie pełnymi wargami, a dodatkowo – ta okolica dość szybko ulega procesom starzenia. Opadające kąciki mogą zdradzać nasz wiek i sprawić, że nasza twarz wygląda smutno.
Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań urodowych. Na efekty pacjentki nie muszą długo czekać. Natychmiast po zabiegu znika „smutny” wyraz twarzy, a kąciki ust unoszą się. Zabiegi z zakresu tej dziedziny trwają zazwyczaj kilkanaście minut i dla komfortu pacjentki przeprowadzane są w znieczuleniu. Aby zniwelować problem opadających kącików, najlepiej skorzystać z kilku skutecznych zabiegów.
Znany jest przede wszystkim ze swojego działania przeciwzmarszczkowego. Toksyna botulinowa jest jednym z najbardziej popularnych preparatów stosowanych w medycynie estetycznej od lat 90. XX wieku. Blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, powodując rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek. Podanie preparatu likwiduje zmarszczki mimiczne i ogranicza ich powstawanie w przyszłości, przy czym skóra nadal pozostaje wrażliwa na dotyk. Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej rysy twarzy stają się łagodniejsze, znikają zmarszczki i bruzdy, twarz nabiera młodszego i naturalnego wyglądu.
To naturalny składnik skóry – wraz z włóknami elastyny i kolagenu odpowiada za jej sprężystość, elastyczność i gładkość. Z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze spada, przyczyniając się do powstawania zmarszczek, zmniejszenia jędrności skóry i utraty wyrazistości rysów twarzy. Z tego powodu nasze kąciki ust z wiekiem opadają.
Rozwiązanie tego problemu polega na wstrzyknięciu pod skórę preparatu z kwasem hialuronowym. Preparat wstrzykuje się w miejscu zagłębienia skóry pod kącikami ust oraz dodatkowo równolegle tuż obok kącików.
Dają natychmiastowy efekt uniesienia opadniętych tkanek. Nici liftingujące są wykorzystywane w medycynie estetycznej do wykonywania zabiegów unoszących opadnięte obszary skóry i zapewniają uzyskanie spektakularnych efektów. Obecność nici w tkance wzmacnia obwisłą skórę, mięśnie i ścięgna. Podczas stopniowego wchłaniania się nici dochodzi do odbudowy włókien kolagenu i elastyny, dzięki czemu efekty utrzymują się nawet po całkowitym rozpuszczeniu nici. To jeden z najszybszych możliwych zabiegów podniesienia kącików ust. Efekt uniesienia widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Ponadto wraz z upływem czasu, przez działanie kwasu polimlekowego dochodzi do procesu stymulacji fibroblastów do produkcji elastyny, efektem czego jest wzrost napięcia i jędrności skóry w obrębie obszaru poddanego zabiegowi.
Jest to białko, które stanowi aż 30% całkowitej masy ciała. Odpowiada za jędrność, sprężystość, optymalne nawilżenie skóry, a także cykliczną odbudowę komórek. Ponadto kolagen jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania tkanek i narządów. Niestety wraz z wiekiem następuje spadek zdolności odbudowy tej ważnej substancji.
Kolagen wygładza głębokie bruzdy i zmarszczki, przywraca utracony kontur twarzy zmieniony starzeniem się skóry. Efekt jego działania trwa dłużej niż kwasu hialuronowego. Przy podaniu go w obszarze ust, możemy sobie poradzić z kompleksem opadających kącików.