<strong> Duchowe SPA </strong> – odkryj niezwykłe miejsca!
Planeta spa
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Duchowe SPA – odkryj niezwykłe miejsca!

W ostatnim czasie brakuje chwili wytchnienia i uspokojenie myśli. Zewsząd bombardują nas deadline’y, problemy w pracy, domu i na świecie. Biegamy, wciąż się spieszymy, nie mając czasu dla siebie. W takim przypadku spokój można znaleźć w duchowym SPA.

Czym właściwie jest duchowe SPA? 

Są to ośrodki, w których człowiek ma szansę na chwilę wytchnienia. Pobyt w duchowym SPA polega na uspokojeniu gonitwy myśli, medytacji, spokojnym rozmyślaniu, a czasem na modlitwie. Wszystkiemu towarzyszą odprężające zabiegi. Ośrodki stawiają na całościowe podejście do ciała i umysłu. Dzięki zabiegom człowiek czuje się zrelaksowany, a dzięki medytacji uspokojony i wyciszony. Brak stresu powoduje rozluźnienie mięśni i czystszy umysł. Można w spokoju skupić się na sobie i swoich potrzebach, zarówno tych fizycznych, jak i psychicznych. Na świecie powstało kilka znakomitych duchowych SPA; takimi możemy poszczycić się również w Polsce. 

Najlepsze duchowe SPA – gdzie znaleźć? 

W każdym z wymienionych miejsc duchowe SPA znaczy co innego. Inaczej ośrodki wyglądają na terenie Wschodu, ponieważ tam duchowość jest rozbudowana, a inne miejsca rozsiane na całym świecie czerpią z jej bogactwa i dorobku. Zachód jest racjonalistyczny w swych przekonania, więc modlitwa i medytacja przyjmują tam inne formy. Poniżej przedstawiono kilka miejsc, którymi warto się zainteresować, szukając ukojenia w tym zwariowanym świecie. 

Vana Malsi Estate, Uttarakhand, Indie

Ośrodek duchowy, który znajduje się pośrodku przyrody. Otaczają go sady, w których rośnie liczi i mango. To tutaj można odpocząć podczas medytacji, uczyć się jogi, ajurwedy lub skorzystać z lecznictwa tybetańskiego. Jest to jedyny tego rodzaju ośrodek na świecie. Cały program przygotowywany zostaje dla uczestników indywidualnie. Dieta opiera się na produktach organicznych dostępnych w wersji wegańskiej, wegetariańskiej i tradycyjnej. Uczestnicy do wyboru mają szereg możliwości rozwoju swego życia duchowego. 

Springwater Center, Finger Lakes, Nowy Jork

Może to niecodzienny wybór związany z medytacją, ale tak, w Nowym Jorku jest taka możliwość. Ośrodek położony jest pośród łąk i pól, więc otaczająca go przyroda działa na uczestników kojąco. Polecana szczególnie osobom chcącym się wyciszyć. Ośrodek bowiem organizuje tzw. Ciche Tygodnie, które polegają na całodniowych medytacjach i godzinie pracy dziennie. 

Four Seasons Resort Maldives, Landaa Giraavaru, Malediwy

To prywatny resort położony nad morzem. Wyposażony w prywatną plażę, do której wszyscy uczestnicy mają dostęp. Jest świetnym miejsce do odpoczynku i relaksu. Ośrodek zakłada ukojenie nie tylko ducha, ale i ciała. Poleca się skorzystać z programu, który oferuje 14- lub 21-dniowe kuracje oczyszczające polegające na ajurwedzie. Co więcej, w pakiecie są dostępne zabiegi relaksacyjne, których celem jest odpoczynek i nawiązanie kontaktu z własnym ciałem. 

Etnikas Ayahuasca Retreats, Peru

To świetne miejsca dla wszystkich, którzy chcą od życia coś więcej. Ośrodek położony jest w Świętej Dolinie Inków. Aktywności obejmują kontakt z przyrodą, tradycyjne indiańskie rytuały, a także spożywanie ayahuasca – starożytnego psychodeliku. Na miejscu cały czas czuwają doświadczeni lekarze. 

Religijne duchowe SPA w Polsce

Jeśli chodzi o polskie ośrodki wypoczynkowe, są one mocno powiązane z religią. W naszym kraju dużą popularnością cieszy się Benedyktyński Instytut Kultury przy klasztorze w Tyńcu, oferujący wypoczynek w murach klasztornych. Przed przystąpieniem do pobytu, poza murami klasztornymi należy zostawić aparaty fotograficzne i telefony. Należy jednak pamiętać, że wypoczynek ma służyć uczestnikom, a nie organizującym, więc w dużej mierze uzależniony jest od nas samych. Okres ten powinien być przeznaczony na duchową regenerację i oczyszczenie myśli. Ciekawym miejscem w Polsce jest również Klasztor Kamedułów w Wigrach. Pustelnie kamedulskie zostały tam przekształcone w domki wczasowe. Położone są pośrodku pięknej scenerii, więc doskonale służą oczyszczeniu myśli i relaksowi. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

cztery × 3 =

Rekomendowane
Jak zorganizować <strong>babski weekend w spa</strong>?
Jak zorganizować babski weekend w spa?
Planujesz wyjazd weekendowy do spa z przyjaciółkami? Sprawdź, jak najlepiej go zorganizować.
Jak wybrać odpowiednie rękawice ochronne – praktyczny poradnik dla pracowników przemysłowych
Jak wybrać odpowiednie rękawice ochronne – praktyczny poradnik dla pracowników przemysłowych
Poznaj kluczowe kryteria wyboru rękawic ochronnych. Odkryj, jakie są różne rodzaje rękawic i jak dobrać je do specyfiki twojej pracy w przemyśle.
Listonoszka – modny dodatek dla niej i dla niego
Listonoszka – modny dodatek dla niej i dla niego
Podpowiadamy jak nosić listonoszkę, by wyglądać naprawdę stylowo.
Tagi
Ostatnie wpisy