Nici Aptos czy PDO? Czym się różnią?

2211
foto: taylor hernandez/Unsplash
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nici zrewolucjonizowały medycynę estetyczną. Dzięki nim można szybko i nieinwazyjnie poprawić opadające policzki, powieki, kąciki ust, a także wyostrzyć owal twarzy. Co więcej, stymulują syntezę kolagenu i elastyny, które wzmacniają efekt zabiegu. Pytanie tylko, które nici wybrać: Aptos czy PDO?

Medycyna estetyczna oferuje wiele rodzajów nici, różniących się budową, materiałem wykonania, długością oraz przeznaczeniem. Aby zapewniły pożądany efekt, trzeba je dopasować do problemu z jakim się zmagasz. Dlatego zawsze warto najpierw udać się na konsultację do specjalisty, który zastosuje odpowiedni ich rodzaj. A jakie korzyści dają poszczególne typy nici?

Nici PDO

To syntetyczne, bardzo wytrzymałe włókna, które po wprowadzeniu pod skórę pozwalają uzyskać natychmiastowy efekt napięcia i uniesienia skóry. Umożliwiają przeprowadzenie szybkiego liftingu i idealnie nadają się do wyostrzenia owalu twarzy, uniesienia policzków, brwi czy kącików ust, ale także piersi oraz pośladków.

https://www.instagram.com/p/BobTHGSllRZ/

Nici PDO wprowadza się pod skórę za pomocą cienkiej igły, dzięki czemu stanowią one dla niej swego rodzaju rusztowanie. Dotychczas naturalnym rusztowaniem były włókna kolagenowe, jednak z wiekiem organizm produkuje go coraz mniej, czego efekty widoczne są w postaci opadających policzków, powiek czy zmarszczek. Nici PDO nie tylko doskonale je zastępują, ale również, dzięki polidiaksanonowi (materiałowi, z którego zostały wykonane), stymulują organizm do produkcji kolagenu i elastyny. Zapewnia to zadowalający efekt od razu po zabiegu, przy czym z każdym kolejnym tygodniem staje się on jeszcze lepszy.

Nici Aptos

Aptos mogą być wykonane z kwasu polimlekowego, kwasu polimlekowego w połączeniu z hialuronowym, albo z polipropylenu. Te ostatnie należą do grupy nici stałych, czyli nierozpuszczalnych. Pozostałe są bioabsorbowalne i biorewitalizujące, co oznacza, że podczas ich wchłaniania następuje synteza kolagenu oraz elastyny, co wzmacnia efekt uelastycznienia i napięcia skóry. Polecane są w przypadku poprawiania owalu twarzy, a także unoszenia i wygładzania szyi, dekoltu oraz brzucha. Zapewniają tez uniesienie pośladków czy likwidację luźnej skóry na ramionach.

Zakładanie nici Aptos wygląda podobnie jak PDO. Osadza się je w określonym miejscu przy pomocy specjalnej kaniuli.

https://www.instagram.com/p/CGPy73hlrUA/

PDO czy Aptos?

Nici Aptos umieszczane są głębiej w tkance niż PDO, dzięki czemu można uzyskać mocniejszy efekt. Korygują one nie tylko zwiotczenia skóry, ale również rozmieszczają równomiernie tkankę tłuszczową, która wraz z wiekiem zaczyna się przemieszczać. Dlatego też Aptos stosuje się najczęściej do korekty brzucha, ramion czy wewnętrznej strony ud. Natomiast PDO świetnie wypadają przy szybkim liftingu twarzy, bowiem doskonale napinają skórę i stają się dla niej rusztowaniem.

Pamiętaj, że o wyborze nici w praktyce decyduje lekarz. Po zapoznaniu się z twoim problemem doradzi ci odpowiedni sposób korekty, który przyniesie zadowalające efekty.

Zostaw komentarz

2 × 4 =