Epilacja laserowa – czy warto w nią zainwestować?

1160
https://www.pexels.com/cottonbro
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteś zmęczona codziennym goleniem? Irytują cię wrastające włoski i czerwone, swędzące kropeczki na nogach, pod pachami lub w okolicy bikini? Nie lubisz używać plastrów i wosków, które dostarczają ci bólu i podrażnień? Koniecznie wypróbuj epilację laserową!

Epilacja laserowa to skuteczna alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji. Klienci cenią ją ze względu na wysoką efektywność, ale również komfort. Klasyczne metody depilacji, jak na przykład wosk czy depilatory ręczne, usuwają owłosienie w sposób bolesny, co znacznie ogranicza wykonywanie zabiegu w delikatnych rejonach ciała. Epilacja natomiast znacznie ogranicza lub eliminuje wystąpienie nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Jest to możliwe za sprawą wbudowanego systemu chłodzenia, które niweluje dyskomfort. Co więcej, w porównaniu z maszynką do golenia, epilacja wyeliminowała problem wrastających włosków, stanów zapalnych czy podrażnień.

Epilacja laserowa – co to?

To jedna z trwałych metod usuwania niechcianego owłosienia. Zabieg wykonuje się przy pomocy specjalnej głowicy, która emituje określonej długości wiązkę światła. Ta przenika przez skórę i dociera do cebulek. Włos zawiera melaninę, barwik, który pod wpływem ciepła emitującego przez urządzenie doprowadza cebulkę do przegrzania i zniszczenia. Jednak, aby trwale pozbyć się niechcianego owłosienia potrzebne jest wykonanie serii 8-10 zabiegów co 6-8 tygodni.

Warto również wiedzieć, że im jaśniejsze owłosienie tym mniej zawiera melaniny przez co jest trudne do usunięcia.

Jakie są zalety epilacji?

  • długotrwałe pozbycie się owłosienia, dzięki czemu możesz cieszyć się gładką skórą przez wiele miesięcy.
  • wyeliminowanie problemu podrażnień, zaczerwienień i wrastających włosków
  • bezpieczeństwo
  • zabieg jest krótki
  • brak bólu
  • spersonalizowane parametry

Komu polecany jest zabieg?

  • dla wszystkich tych, którzy chcą trwale pozbyć się niechcianego owłosienia
  • dla osób cierpiących z powodu podrażnień,
  • dla osób ze skłonnością do powstawania stanów zapalnych mieszków włosowych o
  • dla osób z delikatną skórą naczyniową podatną na podrażnienia i zaczerwienienia

 Zalecenia po zabiegu

Zabieg epilacji laserowej warto zaplanować okresie jesienno-zimowym lub wczesną wiosną, bowiem jej wykonaniu nie można wystawiać się na promieniowanie słoneczne.

Zdjęcie główne: cottonbro/Pexels.com

Zostaw komentarz

2 × pięć =