Wyposażenie dla aptek
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyposażenie dla aptek

Artykuł sponsorowany

Prowadzenie własnej apteki to ogromna odpowiedzialność. Masz na głowie dbanie o mnóstwo rzeczy, a niedopilnowanie którejś z nich potrafi przyprawić o zawroty głowy. Restrykcje jednak są potrzebne, ponieważ pozwalają na lepsze adaptowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy do środowiska, w którym są one tak ważne.

Zadbaj o higienę swoich pracowników

Higiena jest wśród pracowników aptek bardzo ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, farmaceuci pracują z ludźmi i lekami. Bardzo często apteki odwiedzają starsi i bardziej osłabieni pacjenci – w dodatku niejednokrotnie chorzy. Takie osoby są w szczególny sposób narażone na infekcje wirusowe i bakteryjne. Chociaż możesz być tego zupełnie nieświadomy, nie przestrzegając odpowiednich zasad higieny i bezpieczeństwa, sam masz ogromną szansę stać się „przekaźnikiem” patogenów. Dziennie rozmawiasz z setkami ludzi – chorymi, zdrowymi, zarażonymi ale bezobjawowymi i nosicielami chorób. Zbierasz zarazki od jednego pacjenta, a w następnej chwili rozmawiasz, podajesz pudełka z lekami lub pokazujesz kosmetyki komuś zupełnie innemu. Jeżeli zależy Ci na zdrowiu Twoim, Twoich współpracowników oraz pacjentów – pamiętaj, by stosować zasady higieny, takie jak regularne mycie rąk. Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną za wyposażenie apteki, nie zapomnij zadbać o podajniki mydła w pomieszczeniach z dostępem do bieżącej wody. Ważne jest również, by zamawiać takie mydła do dezynfekcji rąk, które pomogą Twojej załodze w usuwaniu zarazków, ale nie będą zbędnie przesuszać skóry (może to doprowadzić do podrażnień). 

Wyposaż zaplecze recepturowe

Receptura to znak rozpoznawczy farmaceutów. Leki robione, choć jest ich coraz mniej, wciąż jeszcze cieszą się popularnością wśród niektórych lekarzy i pacjentów – zwłaszcza w dermatologii czy pediatrii. Aby skutecznie wykonywać swoją pracę i zapewnić pacjentom dostęp do najwyższej jakości produktów leczniczych, zadbaj o adekwatne wyposażenie Twojej receptury. Na stronie: https://aba-poland.pl/dozatory-kroplomierze-i-zakraplacze.html znajdziesz szeroką ofertę kroplomierzy, zakraplaczy, pipet, kieliszków, miarek i innych akcesoriów, które mogą ułatwić pacjentom dawkowanie leków. Zadbanie o ten aspekt – o którym wiele osób zapomina – może sprawić, że pacjenci będą do Ciebie wracać. Wszystko dlatego, że chcą oni czuć się zaopiekowani, a wygodna aplikacja leku daje im poczucie, że ktoś zatroszczył się o nich i zadbał o ich potrzeby. Nie zapomnij również o sygnaturach zapewniających odpowiednio dużą ilość miejsca na zapisanie szczegółowych informacji o dawkowaniu leku i zaleceniach lekarza.

Fot.: Serkan Yildiz/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

20 − cztery =

Rekomendowane
Zalety treningu personalnego
Zalety treningu personalnego
Trening personalny cieszy się coraz większą popularnością. Przeczytaj artykuł, żeby dowiedzieć się, jakie są jego zalety.
Jak zadbać o cerę z tendencją do trądziku?
Jak zadbać o cerę z tendencją do trądziku?
Cera trądzikowa wydaje się być problematyczna w pielęgnacji, jednak dzięki szerokiej gamie dostępnych na rynku kosmetyków coraz skuteczniej możemy o […]
Poznaj 10 najskuteczniejszych kremów na rozstępy
Poznaj 10 najskuteczniejszych kremów na rozstępy
Rozstępy to prawdziwe utrapienie. Dlatego ważne jest, by im zapobiegać. A najlepiej robić to, stosując odpowiednie kosmetyki. Sprawdzamy, które są najlepsze!
Ostatnie wpisy